אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מבחן TOEFL


תאריך פרסום קודם: 
24/01/2010
מחבר: 
עדי כורם

מבחן TOEFL (באנגלית: Test of English as a foreign Language), הוא מבחן ידע באנגלית המיועד למועמדים ללימודים גבוהים (תואר ראשון ומעלה) באוניברסיטאות ובמכללות בארה"ב ולעיתים גם באירופה. מבחן TOEFL נועד להעריך את כישורי הנבחן בכל החלקים של השפה האנגלית- כתיבה, קריאה, האזנה ודיבור. מעבר מבחן TOEFL בציון טוב (ציון הסף משתנה ממוסד לימודים אחד לשני) הוא תנאי חובה לקבלה ללימודי תואר ראשון ותארים מתקדמים בכל התחומים.

מבחן TOEFL - איך זה עובד?

מבחן TOEFL מתקיים במתכונת של נייר ועיפרון, וכן בגרסה ממוחשבת (מול מחשב) נפוצה הרבה יותר. בגרסה הממוחשבת שלו, כולל מבחן TOEFL ארבעה חלקים, כאמור:

חלק כתיבה: בו אתם מתבקשים לכתוב שני קטעים קצרים לפי נושאים שאתם מקבלים.

חלק דיבור: חלק זה של מבחן TOEFL בודק את היכולת שלכם להשתמש באנגלית באופן חופשי, בניגוד לשאר החלקים, שבודקים את היכולת שלכם להשתמש בשפה בצורה אקדמית יותר. כאן תתבקשו להתייחס בקצרה לקטע קריאה שתקבלו. חלק הדיבור של מבחן TOEFL נערך עם אוזניות- את תשובותיכם אתם אומרים למיקרופון. התשובות המוקלטות שלכם נבדקות בארה"ב.

חלק קריאה: כאן אתם מקבלים קטעי קריאה שונים ולאחריהם שאלות.

חלק האזנה: חלק זה של מבחן TOEFL בודק את היכולת שלכם להבין רעיונות שונים באנגלית- החל משיחה יומיומית וכלה בהרצאה קטנה. אתם שומעים קטעים מוקלטים באוזניות ולאחר מכן עונים על שאלות שמופיעות על מסך המחשב מולכם.

ביה"ס האמריקאי, המוסד הגדול והמוביל בארץ בהכנה למבחני מיון ללימודים בחו"ל, מקיים קורסי הכנה לקראת מבחן TOEFL. קורסי ההכנה של ביה"ס האמריקאי לקראת מבחן TOEFL מכינים אתכם לכל סוגי השאלות במבחן TOEFL , ומבטיחים שגם אם האנגלית שלכם לא מושלמת, תוכלו להוציא ציון גבוה במבחן.

איך נראה ציון מבחן TOEFL ?

בעת קבלת ציון מבחן TOEFL, ניתן לכם ציון נפרד לכל חלק, וכן ציון כללי משוקלל. סקלת הציונים בגרסאות השונות של מבחן TOEFL היא שונה. בגרסת מבחן TOEFL האינטרנטית (TOEFL iBT), ציון כל חלק נע בין 0-30 נקודות, בעוד ציון מבחן TOEFL הכללי נע בין 0-120 נקודות.

עם איזה ציון מבחן TOEFL אפשר להתקבל לאוניברסיטה א קולג' בארה"ב?

התשובה לשאלה תלויה מאוד במוסד הלימודים אליו אתם נרשמים. בארה"ב פועלים אלפי מוסדות להשכלה גבוהה: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר פרטיים ועוד. כל אחד מציב רף ציונים שונה למועמדים. ככל שהאוניברסיטה אליה אתם מנסים להתקבל היא יוקרתית יותר, כך ציון מבחן TOEFL שלכם יצטרך להיות גבוה יותר כדי שתוכלו להתקבל אליה.

Comments

קורס TOEFL

תודה על המידע! הכנה לטופל בלי שטויות זה רק אבי יולזרי

https://www.yulzari.net/toefl

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עדי כורם

.