אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אורלנדו- תחבורה ומידע


תאריך פרסום קודם: 
12/10/2006
מחבר: 
מישל רוזנברג

אורלנדו היא העיר המרכזית במחוז אורנג' ב-פלורידה.

מספר התושבים ב-אורלנדו הוא 213,233 איש. המטרופולין של העיר מכיל מליון ושמונה מאות אלף איש – מה שהופך את אורלנו לעיר השישית בגודלה ב-פלורידה.אורלנדו ידועה באטרקציות התיירותיות שבה ובראשן מתחם הדיסני וורלד. מספר התיירים שמבקר ב-אורלנדו מידי שנה עובר את החמישים מליון! לפיכך אורלנדו היא העיר השנייה בארצות במספר חדרי המלון. גיאוגרפיה ואקליםשטחה של אורלנדו הוא 261.5 ק"מ מרובע כש 7% הם מים. העיר נמצאת בגובה של 30 מטר מעל פני הים. באזור העיר ישנו מספר רב של אגמים שהגדול בניהם הוא אגם Apopka. מזג האוויר ב-אורלנדו מוגדר כסוב טרופי. ישנן שתי עונות במהלך השנה. האחת חמה וגשומה ונמשכת מאפריל עד אוקטובר. השנייה קרירה יותר ופחות גשומה. היא נמשכת מנובמבר עד מרץ.כמות המשקעים השנתית הממוצעת היא 128 ס"מ. מרבית הגשם יורד בין יוני לספטמבר. בקיץ החם והלח של אורלנדו הטמפרטורות מגיעות ל 32-37 מעלות צלזיוס. הלחות הגבוהה הופכת את עומס החום לשווה ערך 43 מעלות צלזיוס. אוויר חם ממפרץ ממקסיקו שנתקל באוויר קר יותר מהאוקיינוס האטלנטי יוצר תנאי אי יציבות אטמוספריים ובימי אחר הצהריים של הקיץ סופות ברקים מתחוללות מעל שמי אורלנדו. אורלנדו היא בירת הברקים של ארצות הברית. בעונה הקרה הטמפרטורות נמוכות יותר. טמפרטורות המינימום הממוצעות מגיעות לתשע מעלות צלזיוס וטמפרטורות המקסימום לעשרים ואחת. הטמפרטורות לא מגיעות מתחת לאפס בדרך כלל. אורלנדו נמצאת באופן מתמיד תחת איום של סופות הוריקן. היות שהעיר ממוקמת 60 ק"מ בתוך היבשה מהחוף האטלנטי ו 90 ק"מ ממפרץ מקסיקו, ההוריקנים נחלשים בעת הפגיעה בה. עם זאת לעיתים ההוריקנים יכולים להיות מסוכנים. בעונת ההוריקנים של 2004, נפגעה אורלנדו משלושה סופות שגרמו לנזק ניכר.

תחבורה

תחבורה אווירית – שדה התעופה הבינ"ל בעיר מקשר אותה ליעדים שונים ברחבי הגלובוס. שדה התעופה Stanford International משרת גם הוא את אורלנדו.

כבישים – כביש מהיר Interstate 4 (I4). מגיע לדרום מערב אורלנדו. כביש אגרה the East-West Expressway (SR408) חוצה את I4. SR408 נמצא כרגע בשיפוצים ובהרחבה. הבנייה החלה ב 2005 ועדיין לא הסתיימה. פקקי תנועה בתוך העיר הם מחזה שכיח בשעות העומס.

רכבת – אורלנדו יושבת על עורק מסילות ברזל עיקרי בשם CSX. ב 2005 החלה בנייתו של Central Florida Commuter Rail שאמור לפעול על ה CSX ולחבר את Deltona ו Poinciana דרך מרכז העיר והפרברים. הקו מיועד להקל עומסי תנועה ב I4. אוטובוסים – מערכת אוטובוסים בשם LYNX משרתת את אזור אורלנדו. מחיר נסיעה הוא דולר וחצי. האוטובוסים עוברים בתחנות לרוחבה ואורכה של העיר. בכל אוטובוס יש מתקן קדמי שיכול לשאת 2 אופניים. האוטובוסים מתחברים ל LYNX Central Station שנמצאת Garland Avenue בין הרחובות Livingston ו Amelia.

אטרקציות תיירותיות אורלנדו מפורסמת בהיצע העשיר שלה לתייר. ב-אורלנדו ישנם כמה אטרקציות עם שם עולמי.

דיסני וורלד – אתר השעשועים המפורסם בעולם והגדול בעולם (משתרע על פני יותר מ 80 דונם). האתר ממוקם ב Lake Buena Vista and Bay Lake מחוץ לגבולות אורלנדו. בניית האתר החלה ב 1967 והסתיימה כשהוא נפתח לקהל ב 1971.האתר מכיל ארבעה פארקי לשעשועים, שני פארקי מים, שישה מסלולי גולף, קומפלקס ספורט, מסלול מרוצי מכוניות. בנוסף ישנם 20 מלונות ומספר רב של מסעדות ואזורי קניות. ניתן להגיע לדיסני וורלד דרך כביש Interstate 4, יציאה 62B, 64B , 65B, B67. ב 2006 נפתחה גישה נוספת, Exit 8 מ State Road 429 (Florida). עולם הים – פארק ליונקים ימיים. הפארק מציג הופעות של דולפינים, אריות ים וליוויתני אורקה. הביקור באתר עלול להיות יקר. כרטיס ילדים עולה 50 דולרים ומבוגר ישלם 62 דולרים. על מנת להגיע לפרק יש לצאת ביציאה 71 מכביש Interstate 4. הפארק הזואולוגי – גן טרופי על פני עשרות דונמים. הגן מכיל גני פרפרים, חיות טרופיות וצמחים נדירים. הפרק ממוקם ב Sanford ב Lake Monroe.מרכז המדע של אורלנדו – מרכז למידה שמשתרע על פני בניין של 19,000 מטר מרובע. ניתן למצוא בו מדורים על גוף האדם וטלסקופ גדול לצפות בכוכבים. Ripley's Believe It or Not – אודיטוריום ענק שנבנה כאילו הוא מט ליפול. באודיטוריום ניתן למצוא חפצים מוזרים, אוספים ותחביבים לא שגרתיים. פארק Wekiwa Springs – שמורה של 28 ק"מ מרובע שמציגה את הטבע וחיי הבר של פלורידה. בשמורה יש אגם טבעי עם מים צלולים. ניתן לדוג באתר ולעסוק בספורט מים. יוקר המחייהאורלנדו נחשבת יחסית זולה לשאר ארצות הברית, בעיקר לחוף המזרחי. אם הממוצע האמריקאי ליוקר המחייה הוא 100, אורלנדו תהיה 92 (ניו יורק 219). משמעות הדבר היא שלתייר בארצות הברית משתלם לשהות בעיר.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.