אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בריאות-טיפים להקלה על צינון וסינוסיטיס


תאריך פרסום קודם: 
09/01/2010
מחבר: 
שי חאוי

במיוחד בחורף הצינון תוקף אותנו, יצאנו מהבית ללא הגנה מתאימה, יצאנו ממקלחת חמה ולא שמנו לב לכך שהשיער עדיין לח. ישנם המון דרכים למנוע את הצינון,ההתקררות והליחה שבאה אחרי, כמו שציינתי לפני כן, לדאוג להגנה המתאימה ולהיות עירניים להבדלי מזג האויר בבית ומחוץ לו. במידה וכבר הצינון "תפס" אתכם, הרשו לי לתת לכם מספר טיפים להקלה.

הקלה על צינון: אם אתם מצוננים כדאי לישון בהטיה - עם כרית, גם אם אינכם רגילים, כדי לפתוח את דרכי הנשימה. ניתן להקל על הצינון ע"י אכילת פירות הדר או קיווי העשירים בוויטמין C . שאיפת אדים גם יכולה לסייע בהקלה על צינון. מלאו סיר במים וחממו אותם על הגז, הניחו מגבת על הראש (יותר אפקטיבי) ונשמו דרך האף את האדים החמים. אפשר לטפטף סוגים שונים של טיפות אף. כדאי לטפל בצינון כמה שיותר מהר כי הצטברות של ליחה מפריעה לנשימה, בגלל "אף סתום", ויכולה לגרום לשיעול וכך גם לכאבי גרון. תרופת סבתא: שתיית מיץ לימון עם כף ברנדי/קוניאק וכפית דבש.

הקלה על ליחה: הצטברות של ליחה עלולה להביא לשיעול ,לצרידות ,כאב גרון ולאחר מכן לדלקת בסינוסים(למי שסובל מהבעיה), על כן כדאי לטפל בצינון הגורם להצטברות זו. ניתן להקל על הליחה ע"י שתיית מים מרובה, הימנעות משתיית ואכילת מוצרי חלב פרה. ניתן להרגיע את הכאב הנלווה בגרון באכילת מרק או שתיית תה חם. בנוסף ניתן לשתות מיץ לימון או מיץ תפוזים. אם מדובר בליחה דמית או ליחה שמקורה אינו בנזלת מומלץ לפנות לטיפול אצל רופא בהקדם. רוב האנשים שסובלים מסינוסיטיס יודעים שאחרי הצינון מגיע השלב הכואב באמת וזה הצטברות הנוזלים ב חללים בעצמות הגולגולת. הקלה על סינוסיטיס: דלקת של הסינוסים (ציפוי החללים בעצמות הגולגולת) - אם אתם מאובחנים במחלה זו, אתם וודאי יודעים שמנוחה ושתייה מרובה יכולים לעזור. במקרים של ליחה/נזלת כרונית כדאי ליטול תרופות לגודש באף או טיפות אף. כדאי להוריד במינון אכילת ושתיית מוצרי חלב. ניתן גם לנשום אדים דרך האף להניח סיר עם מים חמים על הגז, לשים מגבת על הראש ולנשום אדים במשך 15-10 דקות. יש להיזהר לא לזוז כשהמגבת על הראש כדי לא להיכוות. תרופת סבתא: לאכול מספר שיני שום 1-3 פעמים ביום. כמובן אם הבריאות לא שבה אלינו אחרי מספר ימים ועדיין סובלים וכאבים בסינוסים, מומלץ לגשת לרופא ולקבל טיפול תרופתי אנטיביוטי. בשביל לשמור על בריאות טובה, כדאי לנו להיות קשובים לגופינו, לדעת מתי אפשר לצאת מהבית בלבוש כזה או אחר, את החלק הזה אי אפשר ללמד, כל אדם צריך להיות אחראי על הבריאות שלו עצמו, שמירה על בריאות מתחילה בהפעלת הגוף, הפעלת השרירים, תזונה נכונה וכמובן לא להכניס לגוף רעלים.

&

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת שי חאוי

.