אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיפים לאילוף כלבים


תאריך פרסום קודם: 
06/01/2010
מחבר: 
שי ברקוביץ

כל בעל כלב יודע כמה חשוב לדואג לאילוף נכון של הכלב. האילוף הכי כדאי גם מבחינת מאמץ וגם מבחינת זמן ואפקטיביות היא לקחת את הכלב ל קורס אילוף כלבים.

אך אם אתם עדיין רוצים לבצע את מטלת אילוף הכלב בעצמכם על גור הכלבים אותו אימצתם אך לא מזמן,לפניכם כמה טיפים לאילוף גורים בשיטת ראש המשפחה. על ידי שיטת אילוף גורים זו, אנו נמחיש לגור הכלבים שאימצנו מי הוא ראש המשפחה בבית ולמי יש לציית. פעולות אלו יהוו בסיס טוב לאילוף כלבים מתקדם יותר.

1. יש להתהלך עם הכלב ברחבי הבית ודרך דלתות כאשר אתם הראשונים לצעוד והוא מאחוריכם. תמיד במעברי דלתות היו הראשונים לחצות. בשביל כלבים תמיד ראש השבט הוא בעל הזכות הראשונה.

 

2. תמיד תאכלו ראשונים כאשר הכלב מודע לכך שאתם אוכלים, ורק לאחר מכן האכילו את כלבכם.

3. אם הכלב חוסם לכם את המעבר דאגו לכך שהוא יזוז, לעולם אל תעקפו אותו או תדרסו אותו. כלבים צייתנים תמיד זזים הצידה כדי שהמנהיג יעבור.

4. כאשר אתם חוזרים הביתה מהעבודה או מכל מקום אחר וכלבכם לא ניגש לקבל אתכם לברכה, התעלמו ממנו. לעולם אל תרוצו לכיוונו באותה עת, זה יגרום לו להרגיש כזכר השולט בבית.

5. כדי שהכלב ייגש אליכם תקראו לו, אל תיגשו אתם אליו. בשמו תקראו לו כשהוא טוב, אם עשה דבר רע תקראו לו בשם: כלב רע. כשהוא ניגש אליכם העניקו לו פרס כלשהו, זה יכול להיות ליטוף, משחק או ממתק. קבל פרס לכלבים ברגע שהם מצייתים לבעליהם מעודד אותם להמשיך בהתנהגות צייתנית.

6. בעת משחק עם הכלב תמיד דאגו לכך שאתם אלו שמחזיקים את הצעצוע אחרונים ואז הניפו את הצעצוע אל על.
אם אין ברשותכם צעצועים ישנים או חפצים שאינכם זקוקים, כדי לאפשר לכלב לשחק ולחזק את שיניו,ניתן ואף מומלץלרכוש צעצועים לכלבים. תמצאו אותם בכל חנות חיות. צעצועים אלו נועדו במיוחד לכלבים כך שאין חשש לנזק בריאותי לכלב.

7. אל תרשו לכלבים לישון עמכם באותה מיטה. גורי כלבים יתרגלו לכך שהם שווים עמכם בדרגה.

8. תרגל עם גור הכלבים ישיבה ושכיבה כאשר אתה דוחף אותו בעדינות לשבת או לשכב על הצד ובו בזמן מלטף אותו ומגרד לו מאחורי האוזניים, כלבים כך מרגישים שהפעולה היא נעימה וחיובית עד שהוא יתרגל לעשות זאת לבד. אפשר כמובן להוסיף מילת פקודה לכך, כמו ארצה וכיוצא בזה.

9. כאשר הכלב מתנהג בצורה רעה פעל והענש אותו רק באותו הרגע, אל תהסס ואז לאחר דקות ארוכות תפעל כנגד זה. הכלב יבין אותך רק כאשר אתה מעניש אותו באותו הרגע שהוא לא פעל כשורה, רק כך הוא יקשר את פעולותיו לתגמול הרע וישפר דרכיו.

10. יש להרגיל את הכלב שאתם יכולים לקחת לו חפצים בכל עת וכאוות נפשכם. עשו זאת כאשר את מרגילים אותו לידיים שלכם כאשר הוא אוכל זאת על ידי הוספת ממתקים ומשחקים כאשר הוא אוכל והידיים שלכם נוגעות בצלחת האוכל וקרובות לפניו כשהוא אוכל. כאשר אתם לוקחים ממנו חפצים עשו זאת בהתחלה בעזרת החלפת החפצים בממתקים ומשחקים אחרים ואט אט הפסיקו עם ההחלפה ופשוט תיקחו. כלבים מתרגלים לכך.

11. גורי כלבים רבים מפתחים בעיית לעיסה ואכילה של כל דבר הנקרה בדרכם. על מנת לפתור בעיה די מציקה זו ( אם נמאס לכם לקנות כל שבוע נעליים חדשות ) ישנן שתי שיטות.
או שתסגרו לגור הכלבים את הפה בעדינות בכל עת שהוא לועס משהו שלא שייך לו.
או שתניחו במקפיא זוג גרביים ולאחר ההקפאה תתנו לכלבכם ללעוס.

12. רצועת חזה לכלבים עדיפה על רצועה לכלבים שנכרכת על הצוואר. כלבים ובעלי חיים אחרים תמיד תוקפים ונושכים לכיוון הצוואר וכאשר כלב מרגיש לחץ על הצוואר עקב חגורת חנק או רצועה הדוקה מידי הוא מיד נכנס למצב של התגוננות מה שיקשה על האילוף והשליטה בכלב.

13. תמיד השתמשו בשם של הכלב בכל תחילת משפט ופקודה שאתם מפנים אליו.

14. והכי חשוב כמובן, הרבה סבלנות, חום ואהבה. אלו תכונות בסיסיות שניתן לחזק על ידי אימון ולמידה בקורס מאלפי כלבים.

 

אתר: http://www.my-dog.co.il/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת שי ברקוביץ

.