אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

איך לעבור בהצלחה מפגש עם החברים של הפרטנר?


תאריך פרסום קודם: 
23/04/2009

 כמו שבני הזוג הם חלק בלתי נפרד מעולמנו, כך גם החברים הכי טובים שלנו נוטלים חלק עצום בחיים שלנו ובכל מערכת יחסים טרייה מגיע השלב שבו הפרטנר מעוניין להכיר אותך לחבר'ה שלו ואת תרצי להציג אותו לפני החברות שלך.

להכרות זו חשיבות רבה, כיוון שרבים מאיתנו מחפשים מהחברים מעין אישור להצלחת הקשר הרומנטי, חוות דעת נוספת או בדיקה – האם בן הזוג החדש מסתדר עם החברים שלנו ואיך מתנהלת ביניהם האינטראקציה? מצד אחד, מדובר בסיטואציה מלחיצה, במיוחד אם הבנת שהחברים של הפרטנר מאוד ביקורתיים ומצד שני, זו הזדמנות נוספת להרשים את הפרטנר ולרכוש גם חברים חדשים. לא חסרים בני זוג שנפרדו ונשארו בקשר עם החברים של האקסים.

ההכרות הראשונית עם החברים יכולה להגיע במידה ולא הכרתם דרך חברים או אין לכם חברים משותפים, ובכל קשר זוגי היא מגיעה בטיימינג אחר. ישנם בני זוג שמיד רצים להזמין את החברים לפגוש את הנוכחית בעוד שישנן בנות זוג שיעדיפו שהפגישה עם החברים תתקיים אחרי הפגישה עם ההורים או רק בשלב מאוחר יותר של הקשר.

כך או כך, כדאי לתכנן את המפגש עם החברים ולא להפתיע את הפרטנר בביקור פתע ספונטאני שעלול ליצור מתיחות מיותרת. כיצד עושים את זה נכון וכיצד עוברים בהצלחה מפגש ראשון עם החברים של הפרטנר? הנה מספר עצות.

טיפים לבן הזוג שמכיר את החברים

בחירת לוקיישן – בוודאי כבר למדתם להכיר מעט את הפרטנר החדש ואתם יודעים אילו סיטואציות מלחיצות אותו יותר ואילו פחות. ישנם בני זוג שיעדיפו לפגוש את החברים במפגש אינטימי יחסית בבית או בבית קפה וכל חבר באופן נפרד וישנם בני זוג שמעדיפים מפגשים ראשונים במקומות הומים יחסית ולפגוש את כל החברים בסיטואציה חברתית של מסיבה, טיול או מפגש חברתי גדול וכך להכיר בבת אחת כמה שיותר חברים. כך או כך ,במקום להיות אדריכלים של הסיטואציה, שאלו לדעתו של הפרטנר ונסו לקבוע מפגש חברתי בו הוא יחוש בנח. זכרו, מדובר באנשים זרים לו עדיין ולכן, כדאי לרכך ככל האפשר את המפגש הראשוני ביניהם.

הכרות עם הפרטנר – מפגש חברתי ראשון עם החברים זה לא הזמן הנכון להשאיר את הפרטנר לבדו עם האנשים שזה עתה פגש וללכת להסתודד בצד עם חבר אחר. חשוב מאוד שתתמכו בפרטנר בעת המפגש, תציגו אותו כפי שביקש לפני החברים ותישארו לידו, אלא אם כן הוא מעדכן שהוא חש מספיק בנח לדבר לבד עם החברים

טיפים לבן הזוג שפוגש את החברים

מכירים את החבר'ה – אומנם מדובר באנשים שטרם פגשתם, אך תמיד כדאי להגיע למפגש חברתי עם אינפורמציה חיונית שתעזור לכם בעת המפגש. בררו עם הפרטנר מי יהיו האנשים במפגש, שמות, קווי מתאר חיצוניים (כדי שתדעו לזהות אותם), אם יש לו תמונות להראות לכם וחומר רקע קצר מה כל אחד אוהב או על אילו נושאים כדאי לדבר אתם. למשל, אם יש מישהו ציני במיוחד, כדאי לדעת על כך מראש שהוא לא התכוון להגיד משהו מעליב אלא זה פשוט חוש ההומור שלו. זיכרו, החברים של הפרטנר לא חייבים להפוך לחברים הכי טובים שלכם, אבל בהחלט כדאי לשמור אתם על קשר ידידותי למען אווירה טובה במערכת היחסים.

רושם ראשוני חיובי – חשבו כיצד תציגו את עצמכם בפני החברים ומה תספרו עליכם. מצד אחד, לא כדאי להיות ביישנים ומופנמים מדי או לשדר ריחוק. מצד שני, אתם לא חייבים לקפוץ בחיבוקים ונשיקות. היו חייכנים וידידותיים ככל האפשר, הגיעו למפגש במצב רוח טוב, רעננים ורגועים. אל תילחצו, גם אם החברים יבחנו אתכם, הרי שהם עושים זאת כי הם שמחים להכיר אתכם ואם הפרטנר שלכם שמח, בוודאי החברים שלו שמחים בשמחתו.

הכרות לצורך הכרות – המפגש עם החברים היא הזדמנות לשאוב מהם מידע נוסף על הפרטנר שלכם. מה הוא אוהב, סיטואציות משעשעות שהיו לו עם החברים, הדרך שבה הכיר את החברים, פרטים עסיסיים על האקסים שלו וכולי. זה לא המקום לפתוח בתחקיר מעמיק, אבל בהחלט אפשר לשאול בדרך ידידותית וכדרך אגב כל מני שאלות ששק החברים הכי טובים יודעים את התשובות לשאלות הללו.

חבר מביא חבר – אם תרגישו יותר בנח כשאתם עם חברים גם מהצד שלכם, תוכלו להציע לפרטנר לערוך מפגש חברתי משתף לחברים שלו ולחברים שלכם. מי יודע, אולי זו גם סיטואציה ליצור שידוכים בין החברים שלך לחברים שלו.

זמן לכל חבר – במהלך הקשר החברים של כל אחד מכם ימלאו תפקיד חשוב, ולכן, גם אם אתם לא מחבבים כל כך את החברים של הפרטנר, חשוב לשמור על יחסים טובים או לפחות קורקטיים. אתם יכולים להיפגש עם עוד זוגות או חברים ביחד, אך תנו לפרטנר ולעצמכם גם לבלות זמן איכות בנפרד כל אחד עם החברים שלו וכך תיהנו משני העולמות

המאמר באדיבות אתר פסיכומטרי http://yoram.walla.co.il/ – וואלה לימודים באדיבות ורדה שלום.

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ורדה שלום

.