אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

השבוע באוסטרליה - צעיר אוסטרלי הוצא להורג בסינגפור


עם הנץ החמה הבוקר לפי שעון סינגפור, השני בדצמבר 2005, וסמוך לשעה תשע בבוקר לפי שעון אוסטרליה, הוצא נגויין טוונג וואן (nguyen tuong van), יליד מחנה פליטים וויטנאמי שהיגר עם משפחתו לאוסטרליה בילדותו ותושב מלבורן רוב חייו, להורג בתלייה, בכלא צ'אנגי (changi) שבסינגפור, זאת למרות תחינות חוזרות ונשנות מבני משפחתו, שרים ובכירי ממשלה אוסטרלים ומאות אלפי בקשות בכתב, עצומות חתומות והפגנות באוסטרליה ובסינגפור להמרת עונשו למאסר עולם, הסגרתו לאוסטרליה או חנינתו, ולמרות שנגויין בן העשרים וחמש, שנתפס בסינגפור בשנת 2003 כשלגופו כחצי קילוגרם הירואין, שימש בלדר סמים על מנת לכסות את חובות ההימורים של אחיו התאום. גם העובדה שהוא שיתף פעולה באופן מלא עם חוקריו ומסר להם את כל שהיה ידוע לו לא סייעה בידו להתחמק מן הגרדום.

גויין טוונג וואן

בקשה אישית מראש ממשלת אוסטרליה לראש ממשלת סינגפור, לאפשר לאימו של נגויין לחבק את בנה פעם אחת אחרונה לפני שיוצא להורג, נענתה גם היא בשלילה. במחווה שאותה כינה ראש הממשלה "קלינית", אישרו שלטונות סינגפור לשניים להחזיק זה בידי זו דרך חרך בסורגי הברזל שהפרידו בינם.

עורך הדין של וואן, לקס לסרי, שהתקשה באופן ניכר לשלוט ברגשותיו, אמר לאחר פגישתם האחרונה כי מצא את וואן במצב רוח מרומם, שלם עם עצמו ועם גורלו. 'ראיתי אדם משוקם, יפהפה, שמוכן, מזומן ויש לו מה לתרום לעולם. ועכשיו הם עומדים לתלות אותו'.

נגויין הוצא להורג, כאמור, הבוקר. ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, צוטט בראיון ל-sydney morning herland כמי ש'אחוז תקווה שהמסר לצעירים האוסטרלים מן הפרשה הטראגית הזו ברור. להתרחק מן הסמים, ובעיקר, לא לדמיין לרגע – אפילו לרגע – כי ניתן להסתכן בנשיאת סמים בכל מקום שלא יהיה ביבשת אסיה ללא נשיאה בתוצאות החמורות ביותר'.

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת זיו מגן

.