רימונה כהן

מאמרים באתר אימגו


פורסם בתאריך -2009-12-07

יד בן צבי הוציאה לאור ספר יפהפה בשם "מדרש נעמי". הספר יצא לאור בערב נעמי שמר שנערך ב-6 לאוגוסט 2009 במסגרת פסטיבל התנ"ך בבית גוברין. הוא נערך ונכתב בידי אברהם זיגמן, ומציג מכלול של השפעות של שפת התנ"ך על שירתה של נעמי. הספר הזה גורם לי קורת רוח, וזה "דבר גדול"...

פורסם בתאריך -2009-11-26

מה צריכה אשה נאותה לעשות על פי יודית שחר? איזה עונג צרוף מעניקה נגה אלבלך?, למה ברכה סרי חושבת שאין לבוא לעולם בדרישות?, מי המותק של סיון בסקין? את מה יונית נעמן מדמה לקלמנטינה?, מה היא אמנות התחליפ על פי נורית זרחי? ועוד הרבה מן החומר הטוב הזה שהוא שפע המצפה להתגלות בפניכם בגיליון החדש של "עיתון 77.

פורסם בתאריך -2009-08-16

הספר: אלימות מכוננת: 1947-1950, גנאולוגיה חזותית של משטר והפיכת האסון ל"אסון מנקודת מבטם", מביא צילומים של אסונם של הפלשתינים, ומנתח אותם מנקודת מבטה של המחברת, אריאלה אזולאי. ד"ר רימונה כהן, מרצה במכללת בית ברל וחוקרת בתחום האוריינות החזותית, קוראת בקריאה ביקורתית את הספר ודנה בסוגיות העולות ממנו.

פורסם בתאריך -2006-08-22

המגע הראשון שלנו עם ספר, כל ספר, הוא המגע עם מראה הכריכה. צבע, צורה, איזון, טיפוגרפיה, יישור, קונטרסט, טקסטורה; המאמץ נמצא בחיפוש מתמיד לאיזון בין תצורה ושמישות. כריכה של ספר היא חפץ שימושי: יש לה תפקיד שימושי. הכריכה נועדה לעטוף את הספר כך שהוא ימכר. איך עושים זאת? אפשר לחשוב על סקאלה בין דימוי חזותי מפורש לדימוי חזותי אניגמטי. מה ישווק את הספר טוב יותר? הדימוי המפורש האילוסטרטיבי, או הדימוי העמום

פורסם בתאריך -2006-08-13

אחד: הרוח שירדה מן ההרים שטפה את החוף. פיסות נייר התעופפו מערבה, אל הים. ביניהן התגלגל כדור גדול, שלא השאיר שום סימן בחולות. מרחוק הוא נראה כמו כדור צמר חום, אבל מקרוב אפשר היה לראות שהיתה זאת פקעת סבוכה של סלילי הקלטה קרועים ומסובכים זה בזה. כל הסיפור היה בפנים (מיניאטורה, חיבר ראובן מירן). 

פורסם בתאריך -2006-08-05

"קשת איילון" הוא מפעל בין לאומי של כיתות אמן לכינור. השנה הוא מתקיים בפעם ה 16. האירועים בצפון המדינה אילצו את הנהלת "קשת אילון" לחפש אכסניה זמנית חדשה במקום המקום הקבוע שלו בקיבוץ איילון. אחת הפסנתרניות המלוות אמרה לי כי היא מתגעגעת לאולם באיילון ולדשא של איילון, שם יש להם הרגשה של בית וכעת היא מרגישה בגלות.