אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

רונית ליברמנש


History

Member for
6 years 5 months

מאמרים מאת

ביוגרפיה של אחרות לבנה

פורסם: 10/25/2006 - 02:00
בחרתי לשתף אתכם בניסוי אקדמי: תיאורטיזציה פמיניסטית של קרעי ביוגרפיה מפוּלטרים. מדוע מפולטרים?

פגומות

פורסם: 09/25/2005 - 03:00
בספר חושפני ומרגש זה מגוללת המחברת את מאבקה להצלת רחמה מכריתה לאחר שהגידולים השפירים (מיומות) יצאו מכלל שליטה ונעשו סימפטומטיים, והיא הפכה מאישה בריאה למועמדת שסירבה להשלים עם גזר הדין הרפואי ולעבור את הניתוח המסרס.

השוליים המסורסים של הספרות העברית

פורסם: 07/16/2005 - 03:00
האם ניתן להבחין בבירור בין המושגים מרכז לשוליים, תרבות ותת-תרבות?

פטישיזם והפרת זכויות אדם

פורסם: 06/01/2005 - 03:00
יום העצמאות החמישים ושבעה עמד בסימן "תאוות בשרים", המסמלת תהליכי התמעֲרבות וחומרנות מואצים לצד התנערות (כמעט מוחלטת) מלכידות חברתית ומערכים כמו דאגה לחלשים ולמיעוטים. במקום זאת הפכנו למדינה הנושאת ברמה את דגל ההפרטה, כשלמרבה האירוניה הגוש הלאומני-דתי הוא זה שנושא את דגל הערכים ה"ישנים והטובים" — בתביעה לשוב ולהשריש את חזון "העם היהודי היושב לבטח בארצו", ורצוי בגבולות המשתרעים מן הפרת ועד החידקל.

סילביה פלאת / מוזה אפלה - שני פרקים

פורסם: 05/23/2005 - 03:00
נדמה כי רק לאחר מותה של סילביה פלאת' אוּחה לכלל אחדות הפיצול הדיכוטומי שעינה אותה כל ימיה. יכולתה הווירטואוזית של פלאת' לגעת בעצב החשוף היא אוניברסלית. פלאת' השכילה לשוות סקס אפיל לקדרות הקיומית. מותה הדרמטי העניק ליצירתה ממד נוסף, משוחרר מכבלי העולם הזה, שניחן בזוהר קודר ומפתה. "המוות נוכח ביצירתה כישות שנייה, כמחבר-משני נוסף", טוענת קייט קלאוויי, מבקרת השירה של ה'גארדיין' הבריטי, המכנה את פלאת' בתואר יוצרת שכתבה את "מדריך המעמקים לייאוש העמוק, לטירוף ולמשאלת המוות".

הנצפים ביותר

.