מאמרים אימגו

מאמרים בנושא דולר | הדולר

מיהו הא-להים? (משפטים סז)
16/02/2007  נסים ישעיהו
שם זה, אלוקים, נזכר בתורה בהטיות שונות, אין ספור פעמים, ותמיד הוא מתייחס לצורת ההתגלות של אותו כח עליון, בורא שמים וארץ ומנהיגם. בפרשת השבוע שלנו, אולי לראשונה, נזכר האלוקים במשמעות אחרת, דיינים. כלומר, בשר ודם בתפקיד האלוקים. בפרשה שלנו, לא הדיינים בחרו לעצמם כינוי זה, התורה הלבישה אותו עליהם. אבל השאיפה של האדם להדמות לאלוקים, ימיה כימי עולם, ונראה שעם השנים היא רק מתעצמת.
סקירת מט"ח 16-20/11/2009
16/11/2009  ישראלפורקס
דולר שקל: עדיין הצמד נמצא ב"צומת דרכים" קריטית, המלווה בכמה נקודות בלימה. חרף הירידות אותן חווינו במהלך שבוע המסחר הקודם, עדיין אלו צמודות על קו המגמה העולה שנפרץ עוד שבוע מוקדם יותר, אף לא נפרץ חזרה מטה. יש לשים לב שבכל זאת נשמר מבנה המחירים העולה של הדולר. פורקס
סקירת מט"ח שבועית שבין 18-22/05/09
18/05/2009  רן טוביה
כפי שהובא בסקירה הקודמת הדולר אכן עשה סימני התאוששות מול השקל. שבוע המסחר החולף התבטא בעליות של המטבע האמריקאי. עם זאת, חרף הסימנים המצביעים על המשך עליות צפויות בתחילת שבוע המסחר החדש, ניכר שאלו הגיעו לשלב בלימה, בעוד שהמשכו יעיד על מגמה מעורבת ואף על אפשרות ירידות לקראת סוף שבוע המסחר או זה שלאחריו. פורקס פרוס.
סקירת מט"ח שבועית שבין 11-15/05/09
11/05/2009  רן טוביה
הדולר עושה סימני התאוששות מול השקל. המשך הירידות שהיו די צפויות בתחילת שבוע המסחר החולף הסתיימו בתחילתן של עליות ביום המסחר האחרון של אותו שבוע. פורקס פרוס.
סקירת מט"ח שבועית שבין 04-08/05/09
05/05/2009  רן טוביה
חרף הירידות, ואפילו החדות באופן יחסי, שהתאפיינו משליש ימי המסחר של השבוע החולף והלאה, עדיין בכך כדי להצביע שהכיוון העולה של הדולר אמר את מילתו האחרונה. יחד עם זאת בשלב זה ניכרים סימנים רבים סותרים שמקשים לבחון את כיוונו המיידי של המסחר.
שוקי המט"ח נושאים עיניהם לבנקים המרכזיים עם העמקת משבר האשראי
08/10/2008  טריפקס
תנודתיות רבה נרשמה הלילה בשוקי ה-מט"ח כאשר האירו והליש"ט נעו מעלה ומטה בטווחים רווחים של 100-200 פיפסים. התקווה שעוררה אתמול הפחתת הריבית באוסטרליה התחלפה באכזבה בעקבות חוסר הפעולה של הבנק הפדראלי ובנקים מרכזיים אחרים.
הדולר סיים את יום המסחר בירידה למרות אישור תכנית ההצלה
05/10/2008  טריפקס
ה-דולר התחיל את יום המסחר ביום שישי בצורה חזקה בשל התקווה להתקרבות היציבות בשווקים הפיננסיים. בנק וולס פארגו הציע 15.1 מיליארד דולר תמורת בנק Wachovia, ללא צורך באישורה של חברת הביטוח הפדראלית לבנקים, דבר המצביע על כך שהמגזר הבנקאי יהיה מסוגל להתאושש בעצמו
האירו והפאונד צונחים לאחר שאישור תכנית ההצלה של משרד האוצר האמריקני מזניקה את הדולר
30/09/2008  טריפקס
האירו צנח לשפל תוך יומי של 1.4324 לאחר שהגורמים הרשמיים בבית הלבן ובקונגרס הסכימו על תכנית החילוץ הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב.
הדולר נחלש בשל מחלוקות בנוגע לתכנית ההצלה
28/09/2008  טריפקס
הדולר סיים שבוע מסחר תנודתי מאוד בטון חלק בשל הספקולציות שתכנית ההצלה של ממשלת ארה"ב לא תצליח להשיב את אמון הצרכנים בכלכלה האמריקנית.
הדולר מטפס בעקבות דיווחים על כך שהקונגרס מאשר את עקרונות תכנית ההצלה
26/09/2008  טריפקס
ה-דולר היה חזק יחסית ביום חמישי בשל הספקולציות שהקונגרס האמריקני יאשר תכנית בסך 700 מיליארד דולר אשר תאפשר לבנקים לסלק מהמאזנים שלהם השקעות ממונפות בניירות ערך מגובים במשכנתאות.
הוריקן גוסטב: מחירי הנפט יניעו את מסחר המט"ח
01/09/2008  טריפקס
הנתונים הכלכליים צפויים לבוא בעדיפות שנייה למחירי הנפט ביום המסחר באירופה. יומן הנתונים אינו מכיל אירועים יוצאי דופן ורוב הפרסומים צפויים לחזק מגמות מקרו-כלכליות קיימות. בינתיים, שוק החוזים העתידיים של ארה"ב יקיים יום מסחר מיוחד לקראת חופשת Labor Day של יום שלישי כדי להתייחס לאיום של הוריקן גוסטב על ייצור הנפט במתקנים שבמפרץ מקסיקו
עולם הפורקס: האירועים הבולטים השבוע
01/09/2008  טריפקס
למרות שפע הפרסומים בזירה הפונדמנטלית בשבוע שעבר ה-דולר לא הצליח לבצע את הפריצה המיוחלת וחתם שבוע נוסף בתוך טווחי המחיר אל מול המטבעות המרכזיים.
דוח מוצרי צריכה בני קיימא חזק אינו משפיע על הדולר
28/08/2008  טריפקס
הזמנות של מוצרי צריכה שיוצרו בארה"ב עלו באופן לא צפוי ב-1.3%, דיווח משרד המסחר בוושינגטון ביום רביעי. במידה מסויימת העלייה בהזמנות משקפת עלייה בביקושים מחו"ל בשל הדולר הזול יחסית
האירו מתאושש, האם ימשיך לעלות בעקבות הזמנות מוצרי צריכה בני קיימא?
27/08/2008  טריפקס
ין יפני: פורץ מתחת ל-108.90 עם העלייה בשנאת הסיכונים אירו: מחירי היבוא הגרמניים רושמים שיא של שמונה שנים הליש"ט מחזיקה מעמד מעל 1.8400 בשל תנודתיות גבוהה דולר: נתוני מוצרי צריכה בני קיימא ובקשות למשכנתאות צפויים להתפרסם
האירו / דולר צונח לשפל של שישה חודשים
27/08/2008  טריפקס
נתוני מכירות בתים חדשים בארה"ב רושמים עלייה משפל של 17 שנה האירו/דולר יורד לשפל של שישה חודשים הליש"ט בשפל של 13 חודשים אחרי פרסום דוח משכנתאות חלש ירידה במניות ובסחורות מונעת ממטבעות הסחורות לעלות הין מתחזק שכן שנאת הסיכונים מכבידה על מסחר ה-carry
האם נתוני הדיור יסייעו לחיזוק הדולר?
25/08/2008  טריפקס
במהלך נאום שנשא היום באוסקה, אמר נגיד ה-BoJ מאסאקי שיראקוואה כי גובה הריבית הנוכחי משרת את הצרכים הנוכחיים וכי "הכלכלה היפנית אינה עומדת בפני תקופה עמוקה של צמצום."
הדולר יורד בעקבות צניחה של האינדיקטורים מובילים
22/08/2008  טריפקס
הדולר נסוג כנגד כל המטבעות העיקריים ביום חמישי שכן המטבע שנקנה ביתר סוף סוף התחיל להראות סימנים של תיקון. פרסום האינדיקטורים המובילים גרם למהלך שכן המדד רשם רמה של 0.7% ביולי, הירידה החמורה ביותר מאז תחילת משבר האשראי בסוף הקיץ שעבר.
האם הבנק המרכזי של אנגליה מתקרב להפחתת הריבית?
20/08/2008  טריפקס
הבנק המרכזי של אנגליה יהיה בקדמת הבמה ביום המסחר באירופה היום. הסוחרים יבדקו את התפתחות מאזן הכוחות בין הניצים ליונים בועדת המדיניות המוניטריתץ
הדולר סוף סוף יורד משיא של כמעט שמונה חודשים
20/08/2008  טריפקס
הדולר נחלש כנגד המטבעות העיקריים, בעיקר כנגד המטבעות בעלי התשואות הגבוהות שכן המטבע נותר בקניית יתר משמעותית. אמרנו כבר כמה ימים שמסע הטיפוס הנרחב של ה-דולר עומד לבצע תיקון, והתיקון הגיע למרות פרסומם של נתונים כלכליים מעורבים
המאזן המסחרי בגוש האירו אמור להצביע על היחלשות בביקוש המקומי
18/08/2008  טריפקס
הנתונים הכלכליים שפורסמו הלילה לא סיפקו הפתעות רבות: מחירי הבתים בבריטניה ממשיכים לצנוח, בניו זילנד רשם מגזר השירותים שיפור קל ואילו היקף המכירות בחנויות כל-בו ביפן לא הצליחו להתאושש לאחר הירידות בתקופה האחרונה
דולר: האם העלייה באמון הצרכנים היתה מטעה?
18/08/2008  טריפקס
ה-דולר המשיך לטפס ביום שישי והעלייה באמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן/רויטרס סייעה לו בכך. המדד הראה שיפור באוגוסט, זה החודש השני ברציפות
המסחר באירופה: סוחרי המט"ח ממשיכים להעלות את הדולר
10/08/2008  טריפקס
הנתונים מיפן שהתפרסמו בלילה היו מאכזבים. נתוני הלוואות בנקים לא עלו זו הפעם הראשונה מזה שבעה חודשים ואילו בסקר Eco Watchers של יולי הסנטימנט ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז המיתון האחרון.
מסע ההתחזקות של הדולר עשוי להיקטע
05/08/2008  טריפקס
הדולר האמריקני התחזק באופן משמעותי מאז רמות השפל שרשם באמצע חודש יולי, בעוד הפד ממשיך להתבטא בנימה נצית ומוביל את הסוחרים להעלות ספקולציות בנוגע למהלכים הבאים של הבנק המרכזי.
דולר: המכה המשולשת
17/06/2008  טריפקס
ה-דולר ספג מהלומה משולשת ביום שני בשל היעדרן של אמירות ישירות על הדולר בישיבת ה-G8 ונתונים כלכליים חלשים. שרי האוצר של מדינות ה-G8 העבירו את משימת הדיבור על ה-מט"ח לאנשים שיהיו נוכחים בפסגה ביולי מכיוון שהקומוניקט שהוציאו לא הזכיר את הצורך לחזק את הדולר
האם מדינות ה-G8 יוכלו לשים קץ להאמרת מחירי הנפט שלפני שהם מגיעים ל-200$ לחבית?
15/06/2008  טריפקס
משבר ה-subprime? מחנק האשראי? סוגיות אלה נדחקו עתה לשוליים וכעת עוסקים ה המשקיעים, הפוליטיקאים וחברי הבנקים המרכזיים בהאמרת מחירי הנפט, שממשיכים לשבור שיא אחר שיא. החשש הכבד הוא כי לעליית המחירים הנוכחית יהיו השלכות כלכליות הרות אסון בנוסח משבר הנפט בשנות ה-70´.
ייתכן שהדולר החלש לא יצליח להתגבר על ההאטה בביקושים
16/05/2008  טריפקס
הדבר הטוב היחיד שהדולר החלש היה אמור לעשות היה להציל את מגזר הייצור האמריקני. לרוע המזל, הנתונים הכלכליים של יום חמישי מראים שההפך הוא הנכון.
דולר: הסלקטיביות נותרה הדבר החשוב ביותר
16/05/2008  טריפקס
למרות סימנים של האטה בצמיחה, נשיא הבנק המרכזי של אירופה נותר ניצי כרגיל במסיבת העיתונאים שנערכה לאחר החלטת המדיניות המוניטרית של הבנק.
תחזיות המטבעות לשנת 2008
25/03/2008  טריפקס
2008 עשויה להיות שנת מפנה בכלכלה העולמית. הציבור האמריקני יבחר נשיא חדש, בקנדה יתחלף נגיד הבנק המרכזי, הסוחרים יעסקו בשאלה האם ארצות הברית נקלעת למיתון, והפד עשוי לחדול מסבב הפחתות הריבית. בתחזיות שלהלן אנו פורשים בפניכם את כל המשמעויות של כך על המסחר בשוק המט"ח, מהזווית הטכנית והפונדמנטלית כאחד.
כיצד לאתר את הממוצע הנע הנכון עבור הצמד הנסחר
25/03/2008  טריפקס
כאשר השוק מבסס מגמה בכיוון מוגדר, פעמים רבות המגמה עשויה להמשיך בכיוונה בזווית מסוימת שמשקפת את כוח הקנייה (או המכירה) בפרק זמן נתון. הנקודה החשובה היא כי מגמות אלו עשויות להתקיים תקופה ארוכה ביותר
הדהירה של האירו סופה להיעצר במוקדם או במאוחר
17/03/2008  טריפקס
בטבלת האסטרטגיות שלהלן מקובצים כל רעיונות המסחר הטובים ביותר לפי שעה. הרעיונות הינם סובייקטיביים, ועשויים להשתנות מיום ליום, אף שלרוב אנו משאירים את האסטרטגיות למשך מספר ימים, ולעיתים אף שבועות ויותר. רעיונות מסחר נוספים מתפרסמים במסגרת המאמר היומי העוסק בשערים המצטלבים. 
אירו/דולר: הביקוש לני"ע של ממשלת ארה"ב עשוי להביא לרכישה גבוהה באופן מפתיע של ני"ע על ידי זרים
17/03/2008  טריפקס
הנתונים הכלכליים שמתפרסמים ביום שני צפויים להיות אופטימיים יחסית, למרות שלא סביר שיאותתו על כך שהמצב בארה"ב באמת משתפר. מדד הייצור של אמפייר צפוי לעלות ל-6.3- במרץ אחרי שצנח לשפל של חמש שנים ברמה של 11.7- בחודש פברואר. מרכיבי המדד כנראה ימשיכו לשקף חולשה בביקושים למוצרים מיוצרים וחולשה של שוק העבודה.