מאמרים אימגו

מאמרים בנושא צלבנים

סוכר בממלכת ירושלים - טכנולוגיה צלבנית בין מזרח ומערב / ענת פלד
06/06/2009  רמי נוידרפר
אני מודה שלולא הכרתי והוקרתי את ד"ר ענת פלד כמומחית לתקופה הצלבנית וכמדריכת סיורים המחיים לנגד המשתתף את עולמם, חייהם, עלייתם ונפילתם של הצלבנים, לא הייתי מעיין בכלל בספרה החדש סוכר בממלכת ירושלים – טכנולוגיה צלבנית בין מזרח ומערב (הוצאת יד יצחק בן צבי). מצאתי ספר מרתק וחדשני, על נושא אזוטרי משהו- טכנולוגית ייצור הסוכר בממלכת הצלבנים.
הגליל המזרחי עדיין היה המרכז בתקופה הצלבנית
18/04/2009  רבקה שפק ליסק
הגליל המערבי- בתקופה הצלבנית היה מיושב בעיקר בנוצרים ותיקים, מהתקופה הביזאנטית, כלומר יוונים וסורים- יוונים שהתנצרו ועולי רגל מביצנץ ואירופה, ומנוצרים פרנקיסיטים, כלומר, מתיישבים נוצרים מאירופה הקתולית. גם האזור מצפון לירושלים, כלומר דרום השומרון היה נוצרי ברובו.
לא כנענים ,לא צלבנים: מקורות המיתולוגיה הישראלית / דוד אוחנה
26/06/2008  אלי אשד
בימים אלו יצא לאור ספרו של פרופסור דוד אוחנה "לא כנענים ,לא צלבנים: מקורות המיתולוגיה הישראלית". פרופסור אוחנה הוא היסטוריון ידוע שכתב ספרים כמו התשוקה הפרומתאית, ו-חרון האינטלקטואלים, ואחרים. דפדוף קצר בספרו זה גילה תוצאה מפתיעה ובלתי צפויה.
מזרח תיכון ישן - ממלכת ירושלים
25/09/2006  דוד פיינשטין
כולנו או כמעט כולנו יודעים שמדינת ישראל אינה ה"נטע הזר" הראשון במזרח התיכון המוסלמי. לפני כמה מאות שנים התקיימה בגבולות דומים לאלה של ישראל ישות אחרת , שגם מזכירה במספר מובנים את המדינה שלנו. ישות זו היא ממלכת הצלבנים, שעליה מספר דוד פיינשטיין. לקראת סוף המילניום הראשון לספירה הסתיים באירופה פרק ארוך של נדידות עמים וחוסר יציבות שנמשך מרגע התמוטטות האימפריה הרומית במערב.