מאמרים אימגו

מאמרים בנושא רבי נחמן מברסלב

שי צ´רקה / פתקאות מהשמים - צופן נחמן גרסת הקומיקס
20/04/2008  אלי אשד
שי צ'רקה יצר את אחד מסיפורי הקומיקס השאפתניים ביותר שהופיעו אי פעם בשפה העברית, סיפור בלי מילים שבמרכזו עומדים חייל יהודי בצבא נפוליאון ורבי נחמן מברסלב. סיפור יותר מידי שאפתני עבור הקהל שאליו יועד. הרב מספר הסיפורים נחמן מברסלב זכה לאחרונה לשחק תפקיד חשוב במקום לא צפוי, בספר קומיקס יוצא דופן ושאפתני במיוחד של האמן שי צ'רקה .שי צ'רקה התפרסם הודות לסיפורים קומיים על עלילות הגיבור מתקופת המשנה והתלמוד, והתנ"ך בבא. אולם ספרו "פתקאות מהשמים" הוא שונה מאוד מכל מה שיצר עד כה.
מגילת סתרים: חזונו המשיחי הסודי של ר נחמן מברסלב / צבי מרק
07/02/2008  אלי אשד
פעם בעבר הרחוק היו ספרים רבים שהיו בגדר סוד כמוס עבור הציבור הרחב פרט לקבוצה נבחרת ומצומצמת ביותר של בני אליטה מלומדים, אולם כיום הרוב המוחלט של ספרים אלו כבר נחשפו, שהרי כיום בעידן האינטרנט והמדיה אין יותר סודות. וכעת אפילו הספר הסודי ביותר והשמור ביותר בתולדות היהדות המודרנית יצא סוף סוף גם הוא לאור היום ולרשות הרבים, ספר "מגילת סתר" של רבי נחמן ברסלב שהוא חזון עתידני והיסטוריה חלופית.
מחולי למחול - סיפורו של הקבצן חסר הרגלים
03/04/2006  שי גיל
המעשייה "מעשה בשבעה קבצנים", עוסקת בתהליכי שבירה, תיקון וגאולה, המתחוללים הדדית בנפש האדם כמו גם בתוך עולם האלוהות. המעשייה אינה מביאה את סיפורו של הקבצן השביעי-הפיסח, שכשרונו המיוחד והפרדוכסלי הוא הריקוד ואשר בו תלויה השלמת תהליך הריפוי והגאולה של האדם והעולם.