מאמרים אימגו

מאמרים בנושא איסלאם באירופה

גלובליזציה וריבונות – חלק ב
13/07/2008  תומר ריבל
בספרו המכונן קפלן דן בתמורה קונספטואלית בחלוקה קרטוגרפית ופוליטית של העולם הפוסט-מודרני. מפות קונבנציונאליות המחלקות את העולם למטריקס של מדינות מאבדות מהרלוונטיות שלהן. מכונות מלחמה משומנות בצורתם של צבאות לאומיים ומוסדות כמו הפנטגון האמריקאי הינם דינוזאורים שאבד עליהם הקלח.
נשיכה צרפתית / דניאל בן סימון
10/05/2007  סלבדור סולטו
לאחרונה ראה אור בהוצאת עם עובד ספרו הרביעי של העיתונאי דניאל בן-סימון, "נשיכה צרפתית - סיפורה של חרדה יהודית". הספר עוסק באירועים האנטישמיים שעברו על יהודי צרפת בשנים האחרונות. בן-סימון מסקר מזה שנים את הזירה הפוליטית הצרפתית. זהו ספר על הקהילה היהודית בצרפת, ואולם בה בעת זהו סיפורה של החברה הצרפתית לאחר תהליך הדה דקולוניזאציה. בארון הספרים הישראלי, יש מעט ספרים על הקהילה היהודית בצרפת. מבחינה זו, הספר מהווה תרומה חשובה להכרתה של קהילה זו. הכתיבה של דניאל בן סימון קולחת, רהוטה ומדויקת.
איסלאם באירופה – פרוייקט של אישה אחת
24/11/2006  יוחאי סלע
מאז הפיגועים במגדלי התאומים בניו-יורק ב-11 בספטמבר 2001, ולאחר סדרת הפיגועים באירופה שנעשו בידי טרוריסטים מוסלמים, אנשים רבים בארה"ב ובאירופה הגיעו למסקנה שהגיע השעה לקום ולעשות מעשה כדי להזהיר את הציבור מהאיסלאם הרדיקלי ומהשלכותיו על החברה המערבית והערבית גם יחד. אחדים מהם הגיעו ממדינות מוסלמיות, כדוגמת נוני דרוויש, על כן דבריהם זכו לפרסום ולהתייחסות רצינית בשל היכרותם האינטימית עם החברה המוסלמית - על שלל הניואנסים הקיימים בה.
פרנסיס פוקויאמה על האיסלם באירופה
03/11/2005  תומר ריבל ויעקב עיון
ישנו בסיס איתן, לטענתו של פרנסיס פוקויאמה, להערכה כי הטרור והפונדמנטליזם האיסלמי מקורם לא במזרח התיכון או מרכז אסיה אלא דווקא במערב