מאמרים אימגו

מאמרים בנושא מצעד הגאווה

מצעד הגאווה ואחריו
09/11/2006  דן לחמן
התאמצתי לשתוק בעניין המצעד. למרות שבאופן עקרוני אני בעדו מהצד העקרוני, מצד הסכנה של איום החרדים אני לא בטוח שיש לנו צורך בקדוש קהילתי. אך אי אפשר לי שלא לנסות ולפענח כמה מהדברים הנאמרים. הטענות המרכזיות הן שירושלים היא עיר הקודש. סליחה, אבל לקרוא למצבור אבנים קדוש אסור לפי כל מי שמבין לעומק את הדת היהודית. הדת שלנו היא היחידה שהיא אבסטרקטית לחלוטין הדבר הקדוש היחיד בתורה הוא אלוהים. ומכיוון שכל מה שאנחנו קוראים "הדת" היא כולה פרשנויות של אנשים, חכמים ככל שיהיו, אין קשר בין דרך החיים שהתקיימה באותה עיר שהיום קוראים לה עיר הקודש. אין קשר לעיר של היום לירושלים של אז. מלבד הכותל. אני לא בטוח שמישהו חשב שהבניין עצמו קדוש.
במקום לפגוע בהם, יש להעניק זכויות אזרחיות מלאות להומוסקסואליים ולסביות
12/06/2007  שי ברק
מצעד הגאווה בירושלים, לא יוכל אולי לקדם את זכויות ההומוסקסואליים, אבל הניסיון הנואל למנוע אותו בחקיקה, מכרסם כרסום נוסף בדמוקרטיה הישראלית. במקום חוקים חשוכים כאלה, על הכנסת לחוקק חקיקה שתעניק זכויות אזרח מלאות גם למי שהינם הומוסקסואלים ולסביות
מצעד הגאווה - ניו יורק 2006
10/08/2006  דן לחמן
מזג האוויר בניו יורק הוא די מוזר בימים האחרונים. חם, לח, בצהרים חצי שעה גשם. מזכיר את בנגקוק. ביום המצעד הגשם התחיל מוקדם. היה לא נעים לחשוב על צעידה בגשם די שוטף. אלא שהגשם פסק לזמן מה ולאורך שעות המצעד הוא הפך לזרזיפים שבאו והלכו.