אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

?ישראל בתינו - סכנה לבית שלנו - תעמולה אנטישמית במסווה


אנו יוצאי ברית המועצות לשעבר רואים חשיבות עליונה לעדכן את כלל הציבור הישראלי בדבר הסכנה הקיומית הממשית שנגרמת על ידי מפלגת 'ישראל ביתנו' והעומד בראשה איווט ליברמן.

המידע השקרי ואנטישמי המופץ על ידי ליברמן, כל תכליתו הרס החברה בישראל ופירוקו של המפעל הציוני עליו עמל העם היהודי שנים רבות. מניעיו האמיתיים של ליברמן אינם ברורים לנו דים, ומעלים תהיות רבות. ליברמן אינו בוחל בשום אמצעי, מאפשר העלאת תוכן אנטישמי פוגעני ומסית (שלא היה כדוגמתו בשום מערכות בחירות בישראל) ו/או למצער אינו מגנה דברים קשים שנכתבו במדיות השונות הקשורות ל'ישראל ביתנו'.

התעמולה של 'ישראל ביתנו' כוללת מסרים קשים מנשוא אשר נראה כאילו נלקחו מהמחוזות האפלים ביותר של התעמולה האנטישמית נגד היהודים באירופה.

התעמולה של מפלגת 'ישראל ביתינו' ברוסית (המופצת ע"י חברי כנסת מכהנים מטעמה), שונה באופן קיצוני מהתעמולה המופצת בשפה העברית.

תעמולה זו מופנת לאותם גורמים שוליים בחברה הרוסית (אנשים נטולי זיקה מהותית לעם היהודי, שהובאו לארץ לפי חוק השבות). כל זאת מתוך כוונה ללבות את יצרים אפלים, ע"מ להפוך את אותם גורמים המצויים ברובד הנמוך של החברה, לגורמים בעל דיעות אנטישמיות קיצוניות.

קמפיין הבחירות של 'ישראל ביתנו' שונה מזה המופנה לקהל דוברי עברית והוא מתאפיין בהסתה חריגה בקיצוניותה. הקמפיין השקרי מופנה לאוכלוסייה אשר רובה נטולת כל זיקה ליהדות וידע בהיסטוריה של מדינת ישראל. הקמפיין מתאפיין בהפחדה מפני מדינת הלכה כביכול והוא עושה שימוש באיומים לפיהם אם לא יצביעו לליברמן תוקם מדינת הלכה ותהיה כפיה דתית.

מעצם היותנו עולים מברה"מ לשעבר, בה סבלנו מאנטישמיות, אנו מתקשים למצוא הבדל בין התעמולה המבחילה והתגובות של תומכי ליברמן לבין תעמולה של שנות ה 30 של המאה הקודמת בגרמניה, והתגובות שהיא עוררה, כאשר התומכים והפעילים של ישראל ביתנו לועגים, מבזים, משמיצים בברוטאליות ובגסות קיצונית את אזרחי המדינה הדתיים.

האנשים המאמינים בישראל מואשמים בקונספירציות שכל מטרתן הן לגנוב את לחמם של העולים מבריה"מ לשעבר. ההסתה היום יומית ויצירת השסע בין דתיים לחילונים במסגרת התעמולה של 'ישראל ביתנו' לא היה לה אח ורע במסגרת מערכות בחירות קודמות והדיון הציבורי הנוקב בישראל מעולם לא ירד לפסים כה נוקבים שכל מטרתם ליבוי ושיסוי יצרים שעלול לגרום חלילה למלחמת אחים.

הסגנון של התעמולה של חברי הכנסת מ'ישראל ביתנו' נראה שמועתק מאותה תקופה אפילה באירופה, שכן גם שם התעמולה הייתה מבוססת על ה"חמדנות" של היהודים, גם שם יהודים הוצגו ככנופיה של אנשי חושך, גם שם תעמולה נועדה להשניא מיעוט יהודי להדיר אותו מחיים פוליטיים, כלכליים וציבוריים ולהשחיר את פניו. ליברמן מנצל בציניות את הסתמכותם העיוורת של רבים מתומכיו הנובעת ממעמדו כשר במשרדי ממשלה חשובים.

 אתר חדש, שהוקם ומנוהל ע"י נטליה רוטנברג מרח מבצע יהונתן 8 כפר סבא וטוען כי אינו קשור לשום מפלגה או גוף פוליטי - התכנים באתר הינם תרגום של תכנים ממסע הבחירות של 'ישראל ביתנו'.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.