אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אגודת הסופרים


זוכי פרס ברנר 2016

זוכה פרס ברנר לשירה מטעם אגודת הסופרים לשנת 2016 הוא איתמר יעוז קסט, זוכת פרס ברנר לפרוזה לשנת 2016 היא רבקה מרים

אגודת הסופרים העברים חוגגת על שולחן ביאליק

לרגל מלאות 80 שנה לפטירתו של המשורר הלאומי, יקיים הוועד המנהל של אגודת הסופרים העברים ישיבה חגיגית בביתו של ביאליק, על השולחן שבו נהג להסב עם עמיתיו הסופרים, לדון עִמם, ולהכריע לדורו ולדורות בנושאים העומדים ברומו של עולם הספרות והתרבות.

עם בקו החזית

במשך ימים כולנו תחת אש. אין זו הפעם הראשונה – שמדינת ישראל נמצאת במצב מלחמה, אבל הפעם היינו כולנו בקו החזית. בעין הסערה. לאחר מסע מתמשך בעולם של דה-לגיטימציה לזכותנו להגנה עצמית, קמנו להגן על קיומנו כאן מלווים באהדה לזכותנו זו כמו כל עם, כמו כל מדינה המחויבת להגן על אזרחיה.

רשימת שמות 66 זוכי תחרות הכתיבה הארצית בשנה

רשימת שמות 66 זוכי תחרות הכתיבה הארצית בשנה. התחרות מתקיימת זו השנה העשירית במסגרת "אגודת הסופרים העברים בישראל". הזוכים שקיבלו הודעות על זכייתם ישתתפו בטקס חגיגי שיתקיים בחודש יוני באולם ה"סינימטק" בתל אביב, בו יוענק להם "ספר היצירות של ילדי ישראל המצטיינים בכתיבה" תרומתי לעידוד העיסוק בכתיבה בקרב ילדינו.

יום ירושלים: משוררים מטמינים פתקי שיריהם בין אבני הכותל

אגודת הסופרים העברים יוזמת השנה חגיגה מיוחדת ביום ירושלים: משוררות ומשוררים יתכנסו ביום ירושלים, כ"ח באייר תשע"ד (28.5.14) בשעה 14.00 בשער יפו. הם ייצאו לסיור מודרך אל מוזיאון חצר היישוב הישן. לאחר קבלת פנים במוזיאון וסיור בתערוכת השירים המוצגת במוזיאון, ייצאו בהדרכת המשורר בלפור חקק לסיור באתרי הרובע היהודי.

פרס ברנר 2014 - יוסי סוכרי, אסתי ג. חיים

פרס ברנר תשע"ד ליוסי סוכרי ולאסתי ג. חיים. פרס ברנר תשע"ד (2014) של אגודת הסופרים העברים חולק השנה בהחלטה פה אחד של השופטים לשני ספרים: ספרה של אסתי ג. חיים "אנשי פינות" (כנרת זמורה ביתן) וספרו של יוסי סוכרי "בנגזי ברגן בלזן" (עם עובד). השופטים היו: הדסה וולמן, פרופ' מירון ח. איזקסון וד"ר צבי מלאכי. מרכז פרס ברנר: מאיר עוזיאל. לפרס ברנר הגיעו השנה 118 ספרים.

הכניסיני תחת כנפך - מתחננת הספרות העברית

ר אגודת הסופרים העברים, המשורר הרצל חקק, יוצא נגד כוונת שר החינוך הרב שי פירון להפחית במספר המקצועות שבהם ניגשים לבגרות. בשלב זה הודיע השר על חמישה מקצועות ליבה: אנגלית, מתימטיקה, לשון, תנ"ך ואזרחות. מקצועות הליבה שלא ייכללו מכאן ואילך בבחינות הבגרות, הם ספרות והיסטוריה. יו"ר האגודה הרצל חקק טוען, שזו פגיעה אנושה בלימודי הספרות ובכלל זה בלימודי הספרות העברית שהיא מרכיב יסודי בזהותנו כאן.

בחירות אגודת הסופרים העברים - תוצאות ספירת הקולות

הודעה לעיתונות/ ביום רביעי 19/06/2013 נערכה בבית הסופר האספה השנתית והבחירות הדו שנתיות לוועד האגודה שיתכנס בימים הקרובים ויבחר את יו"ר הוועד הבא, לבחירות הגיעו 192 סופרים ומשוררים. אלה תוצאות ספירת הקולות: כל 13 המועמדים בטור זה הם חברי הוועד הבא

עלייה לקברו של פנחס שדה 2013

עלייה לקברו של פנחס שדה 2013

מדי שנה עולים קבוצת סופרים ומשוררים לקברו של המשורר והסופר פנחס שדה שנפטר בי"ז בשבט תשנ"ד (1994). זה 19 שנה שאנו מתמידים במנהג זה, ונפגשים אחר כך לארוחה משותפת בבית טיכו בירושלים. כולנו זוכרים לפנחס שדה את ספרו "החיים כמשל" ואת שירתו היורדת למסתורין של חיינו. לאחר האשכבה המסורתית הנערכת לפנחס שדה, אנו קוראים אלפא ביתא של פנח"ס נשמ"ה על פי המסורת, ואז נקרא בקול נוסח האשכבה והקדיש.

אות קסת הזהב 2012: הצגת הזוכים

חבר הכנסת אכרם חסון ראה עצמו מראשית כניסתו לכנסת כשליח של אגודת הסופרים העברים, כמביא דברה הן בנושא המאבק למען הלשון העברית והן בנושא מאבקה מול הרשויות להשגת תקציב הולם. חבר הכנסת אכרם חסון העמיד עצמו למען חוק השפה העברית – ובמפגשים עמו ראינו איש תרבות שחרד לגורל השפה העברית, שמוכן לשאת לפיד המאבק למען טוהר הלשון העברית, נגד המאבק בלעז ובמגמות לרידוד השפה.

ערב מחווה מיוחד ליוצר עמוס קינן

אל ארצך אל מולדתך. ערב מחווה מיוחד ליוצר עמוס קינן, לציון העברת ארכיונו הספרותי ל"גנזים של אגודת הסופרים"

הנצפים ביותר

.