פורום אקטואליה
 נושא חדש  |  חזור למעלה  |  עבור לנושא  |  חיפוש  |  התחברות   הודעה קודמת  |  ההועדה הבאה 
 למה צריך גדר
מחבר: מר קג'טי נגהי 
תאריך:   25/08/03     17:56

דבריו של הלורד עזאל כרגיל חדים כתער ולא ניתן להתעלם מאמיתות דבריו. אם כי יש לי מספר השגות שברצוני להעלות לטובת הגדר. אעשה זאת בצורת פינג פונג.

1) איבה כלפי ישראל קיימת בלי גדר . האיבה הולכת ומתחזקת ככל שיש יותר אינטראקציה ביננו לפלסטינים. אירגוני ההתנגדות האיסלמים ( חמאס וג'יהד) מוסיפים שמן למדורת התעמולה שלהם כתוצאה ממדיניות ישראלית שנובעת ממגע צמוד לפלסטינים : סגרים , מחסומים ופטרולים של כוחות צהליים באזורים מאוכלסים פלסטינים. חייל ישראלי מגולני שמונע מפטמה פלסטינית להגיע לחדר לידה במחסום עושה נזק תדמיתי לישראל ששום הסכם שלום בין מנהיגים לא יוכל לתקן לעולם.
הסכסוך בין ישראל לפלסטינים הוא סכסוך אתני של שני עמים על שטח אדמה אחד. הפרקטיקה מוכיחה שהפתרון היחידי לסכסוכים מהסוג הזה הוא הפרדה. זה מה שעשוביוגוסלביה ( בוסניה) ב 1995. הסכם דייטון מחלק את בוסניה לאזורי שליטה לכל לאום. זה הפתרון היחידי.

2) עם ישראל תמיד חי במנטליות של גדר. זה חלק מגורלנו. בגולה חיינו בגטאות . גם פה בהיותנו מיעוט אתני במזה"ת בתוך רוב ערבי ששונה מאיתנו בתפיסת עולם ובגזע במידה מסויימת. היהדות עצמה היא דת מסתגרת. כמה קשה להתגייר היום -- זה לא סוג של גדר במובן הערכי? כל המנטליות של העם הנבחר היא מנטליות שיוצרת הפרדה בין היהודים לשאר העמים ולדעתי זה סוג של גדר ביננו לעולם החיצוני - גדר ערכית.
ישראל מתנדנדת היום בצורה מסוכנת בין מזרח למערב. בין העולם המפותח מערבה לעולם המפגר מזרחה. מספיק לראות את כמות הפלאפונים לתושב ( מערב) מול תרבות פוליטית ונסיעה על הכביש ( מזרח). גדר במזרח מדינת ישראל תחסום אותנו מהשפעת המזרח ותגרום לנו להסתכל מערבה .

3) טילים וקטיושות לא קשורים לגדר. הם יהיו עם גדר ובלי גדר. אלא שעם גדר יהיו טילים ללא מתאבדים באוטובוסים ובלי גדר יהיו שניהם גם יחד.
לטילים וקטיושות וגדר אין משהו משותף . למה היום החיזבללה לא יורה קטיושות על ישובי הצפון (למרות קיומה של גדר)? בגלל שיש בלבנון בעל בית - סוריה- שמרסן את החיזבללה. זה הלקח האמיתי של הפוליטיקנ הבינלאומית בשנות ה 2000. אי אפשר להשאיר חלקת אדמה עם ואקום פוליטי. האמריקאים למדו שואקום פוליטי על שטח אדמה הופך אותה לקן גידול לטרור. זאת הסיבה שהם לא נסוגים מהר כלכך מאפגניסטן ומעיראק. לעניננו: אם צהל יסוג מהשטחים חד צדדית , אני מאמין שמהר מאד יווצר שם שלטון מסויים שיהיה אחראי כלפי ישראל ויהיה לו אינטרס ליצב את המצב.
בלי קשר, גדר תהיה בשליטה ישראלית ואין שום מניע להפוך אותה לסלקטיבית , כלומר לאפשר כניסה ממנה ולא כניסה דרכה. צה"ל יוכל לפעול בשטחים בדיוק כמו שהוא פועל עכשיו ויותר ביעילות. גדר מונעת כניסת פלסטיני מתאבד היא לא מונעת כניסת אפאצ'י , וטנק מרכבה. ראה לדוגמא פעולות התגמול של צה"ל בסוף שנות ה 60 בבקעה. בסופו של דבר הגבול הירדני נהיה שקט עוד לפני הסכם השלום עם ירדן.

4) נכון אין גדר שאין לה פירצה. אבל עם מחבל אחד שחודר פעם בשנה לעומת מחבלים כיום שחודרים כל מתי שמתחשק להם יש הבדל עצום. איך אנחנו נראים היום? כמות המאבטחים בקניונים, בתי ספר ומוסדות ציבור מגיעה לממדים בלתי נסבלים מבחינה כלכלית. היום אזרחי ישראל הם בני ערובה בידי כמה שיחים מוקיונים כמו האידיוט השיח יאסין. מתי שבא לו לטרח הזקן , ישראלים פשוט מתים. יאסין קם בבוקר עם מצב רוח רע והמשמעות היא שתינוקות ישראלים נשחטים. זאת שערוריה שאין כמותה בממדים היסטורים של מדינה ריבונית מערבית.
יש היום טכנולוגיה שמאפשרת אטימה כמעט מלאה של הגדר. יש היום אמצעים טכנולוגים שמאפשרים לאתר ג'וק על שטח של ק"מ מרובע. אפשר אפילו להשיג אותם בשוק האזרחי. והטכנולוגיה רק הולכת ומשתפרת. מעבר לזה נניח שנקים רצועה של מוקשים נגד אדם בעובי של 500 מטר . מי יוכל לעבור שם? 1 מתוך 1000 עם ממש אומץ. 1 מתוך 1000? אזי באנו על שכרנו ויותר לא נראה פה מתאבדים.


5) אני חושב שבאופן מעשי קיים היום גבול שעובר על הקו הירוק. אני לא חושב שלסכסוך הישראלי פלסטיני יש פתרון. מדובר על מאבק בין 2 עמים על אותה חתיכת אדמה. כל עוד הערבים לא ביפו , רמלה וחיפה הסכסוך לא יפתר. תהא זאת נאיביות של השמאל הסהרורי לחשוב שהסכם עם אבו מאזן יפתור משהו.
לגבי תבוסה? כן נקים גדר והחמאס יטען לנצחון. אפילו נראה את הפעילים שלו במשך שבוע מסתובבים עם חזה נפוח וסימני וי. אז? זה משנה משהו? על סמך זה לא בונים אסטרטגיה. לא אכפת לי שהחמאס יטען לנצחון. אז מה. גם החיזבללה טען לניצחון בנסיגת צה"ל והיום הוא לא מעז לתקוף ממש בלבנון. מאזן כוחות לא נקבע על פי גאווה או על פי חגיגות נצחון. מאזן כוחות הוא בסופו של דבר סוגייה חומרית

6) דווקא השמאל תומך בהפרדה חד צדדית. השמאל הסהרורי הוא לא פונקציה. זאת חבורת דבילים שחיים להם באונניה מנטלית . הם מיעוט מנותק בלי שום השפעה על כלום חוץ מעל הכרס שלהם מאכילת טוסטים ושתיית אספרסו בשינקיין. בקביעת אסטרטגיה , מוטב שיסתובבו להם בחנויות הניו אייג' בפולרנטין ויקנו כמה קמעות ואבני קורץ. העולם? אני דווקא חושב שהאירופאים ינשמו לרווחה שתהיה פה הפרדה חד צדדית . גם האמריקאים הם מבשרי מדיניות ההפרדה החד צדדית בתוקף היותם אדריכלי הפתרון ביוגוסלביה.

7) גושי התיישבות? גדר שתבנה תצטרך לכלול מקומות כמו אריאל ומעלה אדומים ויתר אזורים אסטרטגים של שליטה. זה לא קל אני מודה. אבל שום דבר לא קל פה במזה"ת. נצטרך לקפל ישובים . כואב , מעצבן אבל בגדר ניתוח כירורגי נחוץ . זה יכול לערער את המשטר בישראל לתקופת זמן מה וזה יהיה רגע מבחן. בדיוק כמו שקרה בימי מלחמת אלג'יריה ( היו כמה מרידות בצבא הצרפתי) שפונו המתישבים הצרפתיים מאלג'יריה. אין ברירה . כואב אבל נחוץ. אני גם בדיעה שמרבית המתנחלים יקומו ויעזבו. הגרעין הקשה של לוינגר וחבריו? יש המון מקום בבתי סוהר בישראל לאנשי הימין הקיצוני.

8) הגישה של מי שיושב מאחורי גדר מאבד את היוזמה היא דוגמטיות. לא צריך לחשוב בנוסחאות קבועות אלא להתאים את עצמנו למציאות
א) לפני מלחמת העולם הראשונה כולם חשבו שהתקפה עדיפה על ההגנה. במלחמה הוכח אחרת
ב) התקפה כיום עדיפה שמדובר על מאבק קונבנציונאלי בין 2 צבאות עם טנקים ומטוסים. אסור לנו לשכוח שצה"ל מעורב בלחימה מסוג שונה: לוחמה בעצימות נמוכה מול טרור וגרילה. לחימה זאת היא בעלת חוקים שונים ודינמיקה מיוחדת לה. אל לנו לחשוב בנוסחאות.

הוספה שלי:

*) יש היום סכנה שישראל מתמודדת עימה והיא הסכנה הדמוגרפית. תארו לכם מה יקרה שמאות אלפי פלסטינים פשוט יחליטו יום אחד לעשות מצעד מהגדה לשטחי הקו הירוק- משהו בסגנון המצעד הארוך של מאו צה טונג. איך נעצור אותם. מה על זכות השיבה ? הם יבלעו אותנו ללא מלחמה.


גדר היא חיונית להשרדות ישראל כמדינה ריבונית יהודית דמוקרטית!!!!!!!!


בברכה מר נגהי

 הגב להודעה זו  |  רשימת הפורומים  |  מצב שטוח   נושא חדש  |  נושא ישן יותר 

 נושאים מחבר  תאריך
הפורום פועל במתכונת ארכיון.
לא ניתן להוסיף תגובות חדשות.