פורום אקטואליה
 נושא חדש  |  חזור למעלה  |  עבור לנושא  |  חיפוש  |  התחברות   הודעה קודמת  |  ההועדה הבאה 
 בלימה, גדר, ההבדל בין גן חיות לספארי
מחבר: הלורד עזאל 
תאריך:   25/08/03     06:34

ג'ואי ידידי,
נכון, מדינות שהתפשטו יותר מדי תמיד נחלשו - את זה גם טענתי בהודעה הפותחת את העץ. הסיבות לכך הן רבות אולם ברוב המקרים ההתפשטות הייתה חובקת עולם כמו מדיניות הקולוניאליזם האירופי (החל מיוון ורומא וכלה בצרפת של אלג'יר).
אולם מדינות שהתפשטו לא יותר מדי, או לכל הפחות, תמיד היוו איום על שכנותיהן, זכו להערכה ופחד. ראה ערך גרמניה - האם לצרפת יהיה אי פעם אומץ לתקוף את גרמניה? (לפני שתאמר נפוליאון אזכיר לך שבימי נפוליאון לא הייתה גרמניה מאוחדת אלא נסיכויות). אם מדינת ישראל תהיה מדינה רביזיוניסטית זה ישמור על גבולותיה יותר מאשר אילו הייתה מדינת סטטוס קוו.(אני בכלל טוען שאין כזה דבר סטטוס קוו - כשאין מגמת התפשטות ישנה מגמת החלשות).
שנית, תן לי ללמד אותך קצת הסטוריה. מדיניות הבלימה הייתה בעצם מדיניות התפשטות אמריקנית שנועדה לבלום את הרוסים. תקרא לזה בלימה או חגורת הבלימה, דומינו או שש בש - המדיניות הזו הייתה ברורה - איגוף הרוסים באירופה, אסיה והמזרח התיכון על ידי התפשטות וחדירה אמריקנית לאזור. כך שדווקא במלחמה הקרה, 2 המעצמות לא היו מעצמות סטטוס קוו.(שם לב שכיום ההשפעה של אמריקה גדולה מאי פעם - זו לא תוצאה של סטטוס קוו אלא בדלנות של סאלונים).
שלישית, אני במקומך לא הייתי משליך את יהבי על גדר - זו טובה רק לימי שלום. הסיבות לכך הן רבות:
1. זה רק גורם לעוד יותר איבה כלפינו.
2. זה מזכיר לעולם גטאות.
3. זה לא עוזר נגד טילים, מרגמות ורקטות. אל תשכח שקלקיליה חולשת על כפר סבא.
4. אין לך גדר שאין לה פרצה.
5. קבעת בעצם גבול ללא מו"מ. מבחינה אחת, זה נראה כתבוסה ללחץ ולטרור הפלשתינאי, בריחה והתקפלות. מהצד השני, מכיוון שזה חד צדדי, לא פתרת את הסכסוך.
6. העולם והשמאל הישראלי לא אוהב את תוואי הגדר - ישראל יוצאת כמספחת שטחים לא לה.
7. נשארו גושי ישובים גדולים מעבר לגדר - איך תגן עליהם?
8. הוצאה כלכלית גדולה מדי למדינת ישראל בתקופה של מיתון.
9. חיזוק מדיניות התגובה ודיכוי מדיניות היוזמה הישראלית. מי שנמצא מעבר לגדר תמיד יהיה עסוק בשמירה ולא בתקיפה, בפחד, בתגובה ולא ביוזמה.

זה מזכיר לי את ההבדל בין גן חיות לספארי. בגן חיות, בני האדם מסתובבים חפשי והחיות נמצאות בכלובים. בספארי - בני האדם בכלובים והחיות מסתובבות חפשי. הגדר שתשמור עלינו כביכול, הופכת אותנו לבני אדם בכלוב כאשר הווילדע חעייאס מסתובבים חפשי בשטחים, משחרים לטרף ולפיגועים.
הגיע הזמן למדיניות אחרת.
הגיע הזמן למהלומות מדיניות.
כמו למשל - הקמת עשרות יישובים חדשים יש"ע.
כמו למשל - איסור על העסקת פלשתינאים.
כמו למשל - תגובה ארטילרית מול מטחי קסאם.
אלה הדברים שמפחידים את הפלשתינאים - לא חיסול ממוקד ב 50% פגיעה של מס' 32 בחמאס ופיצוץ בית. ואלה הדברים שימשכו אותם למו"מ מרוב פחד.

 הגב להודעה זו  |  רשימת הפורומים  |  מצב שטוח   נושא חדש  |  נושא ישן יותר 

 נושאים מחבר  תאריך
הפורום פועל במתכונת ארכיון.
לא ניתן להוסיף תגובות חדשות.