אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ההכנות לגיהאד ברשות הפלסטינית


רבקה שפק ליסק's picture

העיתונאי חאלד אבו טועמה על ההכנות לג'יהאד ברשות הפלסטינית בו זמנית עם המשך שיחות השלום

חאלד אבו טועמה פירסם ב- 7 באוקטובר 2013 מאמר בכתב העת "גייטסטון אינסטיטיוט" תחת הכותרת:

As Peace Talks Continue, Palestinian Terror Groups Prepare for Jihad by Khaled Abu Toameh

ואלה עיקרי הדברים:

העיתונאי המעורה היטב בנעשה ברשות הפלסטינית, טוען שבו- זמנית עם קיומן של שיחות שלום, קבוצות טרור פלסטיניות מכינות  ג'יהאד (מלחמת קודש ) נגד ישראל.

בעוד השיחות על הקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל מתנהלות, ברצועת עזה מדברות קבוצות הטרור של החמאס והג'יהאד האיסלאמי על הכנות "לשחרר את כל פלסטין מהנהר עד הים". החמאס והג'יהאד האיסלאמי חוזרים ומצהירים שלאבו מאזן אין מנדט מהעם הפלסטיני לעשות ויתורים כלשהם לישראל.

דובר הזרוע הצבאית של החמאס, אבו עוביידה, הכריז שמטרת ארגונו היא לשחרר את לוד, רמלה,אשקלון ושאר הכפרים  הכבושים בפלסטין. הזרוע הצבאית של החמאס מונה כמה אלפים של לוחמים והדובר הכריז שהיא מחזיקה בנשק איסטרטגי שיעשה בו שימוש נגד ישראל.

ארגון טרור נוסף, "בריגדת האיחוד", הודיע אף הוא שהוא מתכנן ג'יהאד נגד ישראל. הארגון קשור ל"ועדות ההתנגדות העממית" הפעילות בעזה, שהן ברית של ארגוני טרור שונים הפועלים ברצועת עזה.

גם ארגון צבאי של חברי הפתח, ארגונו של אבו מאזן, הנקרא "בריגדת קדושי אל- אקצע"  הכריז שהוא נגד שיחות השלום עם ישראל.

ארגונים אלה פעילים גם בגדה המערבית, והם פירסמו כרוזים בשבועות האחרונים בהם הכריזו על מחוייבותם  למאבק מזויין נגד ישראל  כאופציה יחידה  להגשמת השאיפות והזכויות של הפלסטינים.

אבו טועמה מדגיש שארגונים אלה מחזיקים בנשק והם בעלי מוטיבציה  לנקיטה באלימות נגד ישראל.

למרות הגבלות הבטיחות שהטילו המצרים בסיני וחיסול למעלה מ- 300 מנהרות, ארגונים אלה מצאו דרכים אחרות להבריח אמצעי לחימה לעזה. יש שמועות שיש להם  טילים ארוכי טווח המסוגלים להגיע עד תל אביב ואף רחוק יותר צפונה, וטילים נגד מטוסים.

משאלי דעת הקהל מוכיחים שרוב הפלסטינים צופים אינטיפדה שלישית אם שיחות השלום תיכשלנה. עפ"י משאל אחד 58% מהפלסטינים מאמינים שמאבק מזויין נגד ישראל הוא הדרך היחידה ל"לשחרר את כל פלסטין". עפ"י סקר אחר למעלה מ- 70% מהפלסטינים מאמינים שמאבק מזויין הוא האופציה היחידה "לשחרור כל פלסטין".

בכנס של מנהיגי "התנועה לשחרור פלסטין,, שהתקיים ברמאללה  בראשית השבוע שעבר, הואשמה ישראל "בהצבת מכשולים לקידום שיחות השלום" ולא הושמעה כל התנגדות לקריאות לאינטיפדה. המנהיגים ממשיכים להכריז שהמשך הבנייה בהתנחלויות הוא המכשול העיקרי להצלחת השיחות.

ראשי הרשות הפלסטינית מכריזים השכם והערב שהשיחות הגיעו לנקודת קיפאון ושישראל איננה כנה  לגבי השגת שלום עם הפלסטינים. נביל שעאת, מראשי הפתח וממנהלי המו"מ בעבר הכריז שדרישתה של ישראל להשאיר בידיה שליטה על חלקים מהגדה המערבית בהסדר הסופי " מגלה את הכוונות האמיתיות של ישראל שאיננה מעוניינת בפיתרון".

אבו טועמה טוען שהכרזות ראשי הפתח והרשות הפלסטינית נותנות תירוץ בידי ארגוני הטרור לקרוא לג'יהאד נגד ישראל. למעשה, כותב אבו טועמה, הרשות הפלסטינית מאותתת לפלסטינים שאל להם לצפות לתוצאות מהשיחות. אם הרשות הפלסטינית עצמה, כותב אבו טועמה, מכריזה יומם ולילה  שהשיחות עם ישראל הן בזבוז זמן, אין להתפלא שארגוני הטרור מתכוננים למלחמה ורוב הפלסטינים  משוכנעים שהאינטיפדה השלישית היא בדרך.

.

Comments

להם יש את אבו עוביידה

ולנו יש רבנים כמו דב ליאור אליהו ופוליטיקאים כמו פייגלין כולם דומים

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רבקה שפק ליסק

.