אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

סמינר מתבגרים חולי סוכרת נעורים (סוג 1) בנתניה


האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל קיימה בסוף השבוע האחרון סמינר עבור ילדים חולי סוכרת נעורים (סוג 1) ובני משפחותיהם.

בסוף השבוע האחרון, האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל קיימה במלון "בלו ביי" שבנתניה, סמינר מתבגרים עבור ילדים חולי סוכרת נעורים (סוג 1) בגילאי 13-18 ובני משפחותיהם. את הסמינר העבירו צוותים מקצועיים: רופא, אחות, דיאטנית, עובדת סוציאלית ומדריכים סוכרתיים בוגרים מטעם האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1). במהלך סוף השבוע, הושם דגש על מגוון רחב של נושאים, בינהם: שאלות העולות בעקבות ההתמודדות עם הסוכרת בגיל ההתבגרות ברבדים השונים קרי הרגשיים, הרפואיים, החברתיים, ובהתייחסות לתזונה ופעילות גופנית, כל זאת על מנת לשמור על אורח חיים בריא ומאוזן. כמו כן דובר על הסמכות ההורית, הדילמות העומדות בפני המתבגר ועוד.

הסמינר הינו שילוב של פעילות חברתית לצד חינוך לסוכרת. המפגש בין המשפחות מאפשר הן לסוכרתיים, הן להורים והן לאחים הזדמנות להחלפת דעות, רגשות קבלת מענה לשאלות, "מכירת" ו"קניית" טיפים, קבלה ומתן תמיכה והדרכה.

מדי יעקבזון מנכל"ית האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל ציינה: "היה מרגש להיפגש ולארח את כל הילדים ומשפחותיהם בסוף השבוע האחרון. זו השנה השנייה בה אנו עורכים סמינר מסוג זה למשפחות ולאחים של מתבגריי האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) ומבחינתנו מדובר במסורת לשנים רבות. סוף שבוע שכזה המאפשרת למשפחות ניתוק וחיי היום יום ועיסוק בהתמודדות עם המחלה יחד עם משפחות המתמודדות עם אותן סוגיות, בעיות, דילמות ושאלות, מהווה מעין קבוצת תמיכה הנותנת למשתתפים בה כוח ותחושה של ביחד". 

משרד יחסי ציבור שולח: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אורן כוכבי

.