אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

עלי סאלים: על הערבים והמוסלמים לנקות את הלכלוך בעצמם


רבקה שפק ליסק's picture

העיתונאי עלי סאלים סבור שעל הערבים והמוסלמים לנקות את הלכלוך בעצמם

עלי סאלים פירסם בכתב העת "גייטסטון אינסטיטיוט" ב- 27 לאוגוסט 2013 מאמר תחת הכותרת: Who Should Clean Up the Mess?  by Ali Salim

ואלה עיקרי הדברים:

עלי סבור שלא האמריקנים אלא הערבים והמוסלמים חייבים לקחת את גורלם בידם.

עלי משיב לאלה השואלים מדוע המערב- האיחוד האירופי וארה"ב – אינם מתערבים על מנת לשים קץ לפשעי המלחמה נגד האנושות המתבצעים נגד ערבים ומוסלמים.

הכאוס הנוכחי כולל טבח בסוריה, התקפות בלתי פוסקות בעיראק, טרור נגד אפגניסטן, התנגשויות דמים בלוב, אלג'יר, תוניס, מצרים, תימן, וסודאן – בכל מקום שחיים מוסלמים.

עלי מאשים את הערבים שהם מחכים שמישהו אחר יעשה עבורם את העבודה המלוכלכת. הערבים והמוסלמים שוכחים שזהו תפקידם ולא תפקידו של המערב.

אנו, כותב עלי, התרגלנו שאמריקנים נהרגים למעננו בעיראק, אפגניסטן ופקיסטן. מדינות ערב משותקות ועלי אינו מבין מדוע האמריקנים צריכים לעשות את העבודה המלוכלכת.

עלי שבע רצון שהפעם המערב איננו מתערב. הוא קורא לערבים ליצור "אביב ערבי אמיתי", ללא עזרה מבחוץ על הערבים לשתול את עץ הדמוקרטיה ולהשקותו בעצמם. האמריקנים אינם צריכים לשפוך דמם עבור הערבים. עלי קורא למהפכות אמיתיות במדינות ערב.

לעלי יש ביקורת על המדיניות האמריקנית שתמכה בהדחתו של מובראק, ואף מאשים את ארה"ב בכך שאירן ותורכיה הפכו לרפובליקות איסלאמיות. הוא בדעה שהגנרל א- סיסי הציל את מצרים מהאיסלאם הרדיקלי ומברך אותו על כך שלא היסס לדחות מעורבות אמריקנית ואירופית.

לדעת עלי, במערב לא מבינים את המצב במזרח התיכון והוא מכנה את גישתם  "פנטזיות נאיביות". המערב, ע"י התערבותו הביא להשתלטות האיסלאם הרדיקלי באזור. לעלי יש ביקורת על מדיניותו של אובמה לגבי האזור ודוחה את מאמצי המערב לקדם דמוקרטיה במזרח התיכון כגילוי של חוסר הבנה של המערב את המזרח התיכון. הדמוקרטיה המערבית איננה מתאימה למזרח התיכון.

עלי כתב שהוא שואל את עצמו מה היה קורה לו האחים המוסלמים ותומכי מורסי האמריקנים היו מצליחים  ועל העולם הערבי היה משתלט האיסלאם הרדיקלי. אם האיסלאם הקיצוני ישתלט על אירופה ואמריקה, אובמה יזכה , להערכתו, למשרת מואזין במסגד של שיקגו.

עלי אינו מבין את השחורים- האמריקנים המתאסלמים ובוחרים לתמוך בחמאס. עלי מזכיר להם שסוחרי העבדים שתפסו אפריקנים ומכרום לעבדות באמריקה היו מוסלמים.יתר על כן, עד היום, טוען עלי, למוסלמים אין יחס של כבוד לשחורים ומתייחסים אליהם כמו לעבדים.במדינות המפרץ, כותב עלי, מכנים את הפוליטיקאים השחורים- האמריקנים "עבד", או "עבדה". אם האחים המוסלמים ינצחו קונדוליסה רייס לא תוכל לצאת מהבית ללא ליווי של עבד זכר ויהיה עליה ללבוש חיג'אב,  ואת חבר הקונגרס קייט אליסון לא יקבלו למועצה המוסלמית (השורה ).

ולאחר הערות אלה לגבי מה שיקרה אם האחים המוסלמים ינצחו, חוזר עלי לנושא העיקרי של המאמר. עלי אינו מבין מדוע הערבים אינם מסוגלים להיפטר מהדיקטטורים שלהם בעצמם. מדוע הם זקוקים לאמריקנים שימותו למענם. קטאר נשענת על ארה"ב להגנתה, אבל מפעילה את אלג'זירה לטובת האחים המוסלמים.

עלי שואל היכן סעודיה ושאר מדינות המפרץ, היכן תורכיה, והיכן הצבא המצרי המהולל?  עלי גם מבין מדוע ארה"ב איבדה את אמינותה באזור ואיבדה את נחישותה ויכולתה להילחם, וקורא לערבים ולמוסלמים לקחת את גורלם בידם.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רבקה שפק ליסק

.