אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נחשפה זהותו של החונק מבוסטון


 נחשפה זהותו של החונק מבוסטון
נחשפה זהותו של החונק מבוסטון

לאחר חמישה עשורים, נחשפה זהותו של החונק מבוסטון

ביום חמישי האחרון משטרת בוסטון הודיעה כי ראיות די. אן. אי חדשות קושרות את אלברט דה סלבו ( (Albert DeSalvo למותה של מרי סוליבן בת ה-19 שנפלה קורבן לאחד מרציחותיו של החונק מבוסטון בשנות ה-60. דה סלבו הודה בזמנו כי הוא אכן החונק מבוסטון, אך עד מהרה חזר בו מהודאתו ולא הורשע ברציחות שיוחסו לו. כעת מתברר כי המשטרה צדקה והוא אכן הרוצח הסידרתי המפורסם.

דה סלבו לא הורשע כרוצח, אך את ימיו האחרונים בילה מאחורי הסורגים באשמת עבירות מין ושוד מזוין. מספר חודשים לאחר הרשעתו במחצית שנות ה-60, עלה בידו להימלט מבית הסוהר אך נתפס על ידי המשטרה זמן קצר לאחר מכן והועבר למתקן הכליאה השמור ביותר במסצ'וסטס. שם הוא נרצח ב-1973. רוצחו לעולם לא נמצא.

מרי סוליבן היתה הקורבן ה-11 והאחרון של החונק מבוסטון. ב-4 לינואר 1964, גופתה התגלתה בדירתה בבוסטון כשהיא מכוסה סימני התעללות קשים כתוצאה מאונס וממוות בחניקה. השוטרים הצליחו לחלץ מזירת הפשע דגימות של זרע שאוחסנו במחסני הראיות של המשטרה במשך חמישה עשורים.

עם התקדמות המדע ואיתו האפשרויות לבצע בדיקות  די. אן. אי למטרות זיהוי פלילי, הגיעה פריצת הדרך המיוחלת בפתרון תעלומת הפשע המיוחסת לחונק מבוסטון. המשטרה חילצה דוגמית די אן אי מאחיינו של דה סלבו. השוטרים שמו ידם על בקבוק מים שהוא שתה ולאחר מכן זרק. בבדיקת מעבדה התגלתה התאמה של 99.9% בין הדגימה שנלקחה מהבקבוק והראיות מזירת הפשע של מרי סוליבן. התאמה זו שכנעה את בית המשפט להורות על הוצאת גופתו של דה סלבו מהקבר לביצוע בדיקת התאמה ישירה – בדיקה שתארך במהלך החודש הבא.

בדיקת גופתו של דה סלבו עשויה להביא לידי סיום פרשת פשע שמהדהדת במוחם של תושבי בוסטון יותר מ-50 שנה. עם זאת מספר גורמים סקפטיים מטילים ספק בוודאיות של הבדיקה בטענה כי יתכן וימצא קשר בן דה סלבו לראיות מהגופה של מרי סוליבן, אך אין זה מעיד בהכרח כי הראשון רצח את כל עשרת הקורבנות שקדמו לה.

***

מסע ההרג של החונק מבוסטון החל ביוני 1962 עם מותה של אנה סלזרס בת ה-55 בשכונת Back Bay בבוסטון. ב-20 החודשים שבאו לאחר מכן נרצחו עוד 10 נשים כולן בגילאים 19 – 85 כאשר רובן עברו התעללות מינית ולאחר מכן נחנקו למוות.

באוקטובר 1964, אלברט דה סלבו, יליד מסצ'וסטס בן 33, נעצר בחשד לסדרת מעשי אונס באיזור בוסטון. בהתחלה המשטרה לא קישרה בינו לבין קורבנות החניקה והופתעה לגמרי כאשר דה סלבו התוודה בפני חברו לתא המעצר בדבר היותו החונק מבוסטון. במהלך החקירה המשטרה גילתה חוסר עיקביות קל בתיאוריו של דה סלבו את הרציחות אבל התרשמה מתיאוריו הפרטניים של כל מקרה ומקרה. העדר ראיות פיזיות דוגמת התאמת הדי אן אי מגופתה של מרי סוליבן מנעה מהמשטרה להשיג הרשעה לאחר שדה סלבו חזר בו מהודאתו.

 

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מערכת אימגו

.