אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

צוותים רפואיים בסוריה נמצאים בסכנת חיים


המכתב שהגיע צמוד לנער הפצוע אנוש-עליו כתמי דם.
המכתב שהגיע צמוד לנער הפצוע אנוש-עליו כתמי דם. צילום: חנה ביקל

ד"ר עמרם הדרי מנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי זיו: נודע לנו כי צוותים רפואיים בסוריה נמצאים בסכנת חיים ופוגעים בהם באופן מכוון כעונש על סיוע לפצועי הקרבות

לנער הפצוע בן ה- 15 שהובא אמש הוצמד מכתב בו פירוט הטיפול שקיבל בסוריה, מוכתם בכתמי דם אך לא חתום.

בין שלושים הפצועים הסורים שהובאו  עד כה על ידי צה"ל, למרכז הרפואי זיו בצפת, במהלך החודשיים האחרונים, מאז תחילת הקרבות בסוריה, מטופלים כיום  3 ילדים בני 16,15 ו-9.

בן ה-15 מטופל במחלקת טיפול נמרץ ילדים במצב קשה, בן ה-16 במחלקה כירורגית ובן ה-9 במחלקת עיניים, לאחר שאיבד בסוריה את עינו הימנית מרסיס שחדר לעינו בהפגזה על הכפר בו הם מתגוררים.

כיום מאושפזים ומטופלים, עדיין 6 פצועים סורים, כולל הילדים. אחד מהם במחלקת טיפול נמרץ במצב קשה.

הילד הפצוע בן ה-9, שהגיע אמש, הינו הצעיר ביותר שהגיע עד היום לישראל, זו גם הפעם הראשונה בה מגיע פצוע מלווה על ידי הורה, עקב גילו הצעיר ופגיעה מורכבת בעין וכן פגיעות רסיסים בכל חלקי גופו של הילד. גם האב סובל מפגיעה ברגלו.

אביו שהודה לרופאי המרכז הרפואי זיו שהסכימו לקבל את בנו הפצוע לטיפול סיפר לד"ר יוסי פיקל, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי זיו, כי הם מתגוררים באזור דרעא ואינם משתייכים לאף אחד מהצדדים הלוחמים. הוא אמר, כי החיים באזור הפכו לבלתי נסבלים. בכל יום הם סופגים לפחות ארבעה מטחים של 20-25 פגזים שנורים על בתי הכפר שלהם וכי יש נפגעים רבים.

הפגיעה של הילד בן ה-9 ארעה כבר לפני שבועיים בעת אחת ההפגזות, האב לקח את בנו לבית חולים שדה שם נותח בעינו. במרכז הרפואי זיו ינסו להציל את העין הבריאה של הילד וכן במקביל יטופל בפצעי הרסיסים בכל גופו.

בן ה- 15 שהובא אתמול במצב קשה, סובל מפגיעה רב מערכתית ומטופל בטיפול נמרץ ילדים, נשא על גופו מכתב הסבר לגבי ניתוח בטן שעבר בסוריה והטיפול שבוצע בו בבית חולים שדה בסוריה.

במכתב, בכתב שנכתב כנראה בחופזה ועליו כתמי דם, מצויין הטיפול המקצועי שקיבל הנער. זהו המסמך השני המתקבל מרופאים סורים ומוצמד לפצועים.

ד"ר עמרם הדרי מנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי זיו: נודע לנו כי צוותים רפואיים בסוריה נמצאים בסכנת חיים ופוגעים בהם באופן מכוון כעונש על סיוע לפצועי הקרבות. זו שמועה מזעזעת. הרופאים הסוריים עובדים תחת אש בתנאי בתי חולים שדה. אנו רואים על הפצועים המגיעים אלינו כי נעשים מאמצים רבים לטפל בהם, למרות התנאים הקשים.

ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו אומר, כי תפקידם של צוותי הרפואה הינו להציל חיים ולטפל באלו הנזקקים לכך וכי הרופאים ימשיכו ויטפלו בכל פצוע שיובא על ידי צה"ל, ללא קשר ללאומיותו או דתו.

צילום: חנה ביקל

 

 

משרד יחסי ציבור שולח: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת יעל שביט תקשורות

.