אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

יעקב אבימור / את לי עוגן - השקת דיסק


סדן הפקת אמנות's picture
יעקב אבימור / את לי עוגן
יעקב אבימור / את לי עוגן. שולח תמונה: מיכל סדן

השקת דיסק חגיגית של שירים מפרי עטו של יעקב אבימור (יעיו) בהנחיית המשורר והסופר יחזקאל נפשי - זוכה פרס אייזנברג לשירה

יום שישי, 21.6.2013 שעה : 11:30 במרכז בק למדע רח' הרטום  8 הר חוצבים

יעקב הינו דור שמיני בירושלים, המאוהב  בסיפורי המשפחה השורשית של אותם ימים רחוקים, מגיש לנו מסמך מרתק ורגיש, מקבץ שיריו המובילים את הקורא לירושלים של פעם ולחיים על הקצה, לזוגיות והבנה. לאחר יציאת ספר שיריו "ועקבותי אותיר בחול", אך טבעי הוא להלחין שירים נבחרים ולהיערך לספר השירים הבא.

כילד מרדן והיפראקטיבי התקבל תחת איסורים וסייגים לגימנסיה רחביה, ספינת הדגל של ילדי השמנת של "רחביה". בעקבות שליחות הוריו בשירות החוץ , לסנגל ולגבון, באפריקה , נגלה עולם חדש מופלא ומרתק בפני הנער המתבגר.

אפריקה הפראית,  מסעות צייד ואמונות  אל מול התרבות הצרפתית, תרבות בה התאהב מיידית וללא תנאי.

או אז החל מהלך מסחרר של עירוב תרבוית, שפות וטעמים. פריז הפכה לו לבירתו הרוחנית השנייה. אז גם נוצר החיבור שבינו ובין עולם האקסטרים – האופנוע. חיבור שלא ניתן לניתוק עד עצם היום הזה.

שילוב מוחץ של גלימה, אקסטרים ואיש רוח הופכים את יעיו לאיש העולם הגדול, מעורה, נחשף, מעניין ומלא.

אומר יעקב: "אין מבחינתי תחליף לתחושת הריגוש החופש והעוצמה שיש ברכיבה על אופנוע. והרעש   תאווה לאוזניים..אהבתי ואוהב , הליכה על הקצה  בפעילות ספורטיבית אתגרית ובעיקר תחרותית. טיולים למקומות פרימיטיביים שכוחי אל עטופי ניחוח העשן והאמונה  ".

ביכורי שיריו של יעיו, באו בעקבות שירותו במלחמת יום הכיפורים. על דפנות הטנק אז זחל לאורו העמום של גנרטור מתקתק. מרביתם של שירים אלו זכו סמוך לכתיבתם להיות מושלכים ורוח המדבר נשאה אותם. לעיתים נשמרו במעמקי מגירות.
מאז אי פה אי שם לפתע שיר מתרוצץ במוחו דורש מפציר. הוא רושמו באותו רגע על גבי כריכת ספר דף אקראי מפית, פתקה והכל בפעם אחת ללא מחיקות וללא שינויים.כאילו היה מוכן מזה זמן.

יעקב:"אל מול חוסר שקט מובנה ומתמיד שלי זוגתי היא גורם מרסן וממתן ויש לכך ביטוי בשירי כשאחד מהם הוא שיר הנושא את לי עוגן יש לי יותר מחשש שלולא היא היה מהלך חיי שונה לחלוטין. גיליתי שבשסע שבין לבישת הגלימה והסרתה יש  אצלי עולם פנימי סוער וגועש שאינו נח ולו לרגע ו שלא תמיד תואם את ההתנהלות המקצועית שלי".

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.