אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כולסטרול ותפקוד מיני - גברים סובלים


אביגיל אגלרוב's picture
כולסטרול ותפקוד מיני - גברים סובלים
כולסטרול ותפקוד מיני - גברים סובלים. 123rf stock photos

רמת כולסטרול גבוהה ובעיות זקפה הן שתי בעיות שמהן סובלים בדרך כלל גברים, במיוחד כאשר הם מתבגרים. יחד עם זאת, מה שגברים רבים אינם מבינים הוא כי כאשר שני התנאים הללו מתקיימים, הרמות העודפות של הכולסטרול עלולות לפגוע באופן רציני בתפקוד המיני ולהפחית את החשק של גברים.

החדשות הטובות הן כי הפחתת רמות הכולסטרול הרע עשויה לשפר באופן משמעותי את החשק המיני ואת הביצועים. עם תשומת לב נכונה לתזונה, פעילות גופנית ובריאות, גברים עשויים ליהנות מכושר גופני גבוה יותר, כמו גם זקפות ארוכות וחזקות יותר.

הקטנת זרימת הדם

כולסטרול הוא חומר שומני, כמעט כמו שעווה. קיימים שני סוגים של כולסטרול: האחד מיוצר על ידי הגוף והשני נצרך בתזונה. כולסטרול "טוב" חשוב במונחים של ייצור הורמונים. רמות גבוהות של כולסטרול "רע" עלולות לגרום לסיבוכים בריאותיים חמורים, כאשר הוא מצטבר בעורקים, ויוצר פלאק אשר מגביל את זרימת הדם. הוא מסוכן לבריאות הלב, גורם לעורקים סתומים ופוגע בתפקוד איבר המין וחוסר בזרימת דם מספיקה אל הפין.

רמות נמוכות של תחמוצת חנקן

היכולת להשיג ולשמר זקפה תלויה במידה רבה בחומר כימי הנקרא תחמוצת חנקן, אשר מיוצרת בגוף ומשמשת על מנת לאותת לכלי הדם להתרחב, מה שמאפשר לזרימת גם מוגברת. כולסטרול משבש את יכולת הגוף לשחרר כימיקלים לתוך זרם הדם, מה שמשפיע על התפקוד המיני.

רמות טסטוסטרון מופחתות

עורקים סתומים גם הם מפחיתים את זרימת הדם לאשכים. כלומר, הם מסוגלים פחות לייצר טסטוסטרון, ההורמון אשר שולט בחשק המיני ומקדם גירוי מיני. רמות נמוכות יגרמו לירידה בחשק המיני ויפגעו ביכולת התפקוד של הגבר. רמות נמוכות יותר של טסטוסטרון יכולות גם לגרום לגברים לחוש עייפות, עצבנות וחוסר יכולת להתמודד עם חיי היומיום.

טיפול תרופתי

תרופות מרשם המכונות סטטינים, נמצאות בשימוש נפוץ לטיפול בכולסטרול גבוה. יחד עם זאת, לסטטינים קיימת השפעה שלילית על התפקוד המיני, ולכן, למרות שהם עשויים לסייע בהורדת רמות הכולסטרול, גברים אשר נוטלים תרופה זאת עדיין עשויים לחוות אובדן תפקוד. אך חשוב להמשיך לקחת את התרופות אשר נקבעו על ידי הרופא. מומלץ גם לקבל יעוץ מקצועי מוסמך אודות שינויים באורח החיים ולמצוא חלופות אחרות על מנת לסייע בהורדת רמות הכולסטרול באופן טבעי.

שמירת בריאות הזקפה

הורדת רמות כולסטרול ושיפור בריאות הלב וכלי הדם חיוניים כאשר מדובר בשיקום תפקוד נאות. גברים צריכים לחתור לאורח חיים בריא באמצעות דיאטה עשירה בסיבים, חלבונים רזים, פירות וירקות, על מנת להפחית שומנים לא בריאים ולמנוע את הגדלת הכולסטרול.

פעילות גופנית סדירה מהווה את המפתח לשמירה על רמות כולסטרול אופטימאליות, ומשפרת את הבריאות הכללית. הפסקת עישון היא חובה לשם מניעת הצרת העורקים ושיפור הגמישות.

בנוסף, חשוב לטפל בפין עצמו. מריחת קרם ויטמין פין באיכות גבוהה על בסיס יומי יכולה לספק הזנה. לדוגמה, ויטמין B5 מסייע לקידום התרחבות רקמת הדם. יש גם צורך בוויטמין C על מנת לשמור על מבנה כלי הדם על מנת לקבל זקפה. מריחת חומרים מזינים אלו מאפשרת להם להיספג ישירות לתוך עור הפין, תוך עקיפת מערכת ולהיות מנותבים לחלקים אחרים של הגוף.

 

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.