אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מיגרנה: הבנת הסוגים השונים של כאבי ראש


אביגיל אגלרוב's picture
מיגרנה: הבנת הסוגים השונים של כאבי ראש
מיגרנה: הבנת הסוגים השונים של כאבי ראש. 123rf stock photo

רוב האנשים סובלים מכאבי ראש, ואנשים מסוימים סובלים יותר מאחרים. הם סובלים ממיגרנות, שהן הרבה יותר מ"סתם" כאבי ראש.

כאבי ראש יכולים להיות מפחידים, מפני שאנשים נוטים לחשוב שזה יכול להיות סימן למשהו רציני. אדם הסובל מכאבי ראש צריך תמיד להתייעץ עם הרופא, על מנת לבצע אבחון נכון של סוג כאבי הראש מהם הוא סובל, והאם עליו להיבדק אצל מומחה כאב ראש.

מהו כאב ראש?

השאלה נשמעת ברורה, אך סוגים שונים של כאבי ראש משפיעים על אנשים במגוון דרכים, ובדרך כלל קיימים סוגים שונים של כאבי ראש.

כאבי ראש לוחצים – המשפיעים כמעט על כל אדם בשלב מסוים. יש אנשים הסובלים מסוג זה של כאב ראש מידי פעם, ואחרים סובלים מהם כמעט מידי יום, באופן כרוני. כאבי ראש לוחצים בדרך כלל כוללים לחץ או מתח שרירים בשני צידי הראש או העורף. הכאב הוא בדרך כלל קבוע, ואינו חד או פועם. אנשים רבים מתארים אותם כלחץ על ראשם.

כאבי ראש הורמונים – כאבי ראש אלו הם כאבי ראש המופיעים לפני או בזמן המחזור החודשי בקרב נשים והתסמינים כוללים כאב חד פועם בצד אחד של הראש, בחילות, הקאות ורגישות לאור, קול ואף מגע.

כאבי ראש מקובצים – המשפיעים על גברים יותר מנשים. אלו כאבי ראש אינטנסיביים וקשים מאוד, הנמשכים בין 30-45 דקות, ויכולים להופיע מספר פעמים ביום. הם בדרך כלל מגיעים ללא שום התראה ותופסים את האדם בהפתעה.

כאב המפלח וממוקם בדרך כלל בצד אחד של הראש, לעיתים קרובות סביב העין. אנשים גם מדווחים על עיניים דומעות בצד הפגוע וגודש בסינוסים. כאבי הראש יחזרו על פני תקופה של זמן, כמעט תמיד באותו הצד.

מיגרנות – אלו כאבי ראש עוצמתיים ומשפיעים על כלל הגוף. עבור אנשים מסוימים, תסמיני מיגרנה כוללים היבטים חזותיים כגון ראיית כתמים או שהם יכולים לגרום להפרעות מוטוריות או מילוליות. כאבי מיגרנות בדרך כלל פועמים וחד צדדים, אך יכולים להשפיע על שני צידי הראש. לעיתים קרובות אנשים מדווחים על רגישות לרעשים חזקים ואור כמו גם על בחילות במהלך ההתקפים.

מתי יש להתייעץ עם רופא?

יש להתייעץ עם רופא אם האיכות או הסוג של כאבי הראש עוצמתיים או נשנים. מיגרנות נזקקות לטיפול מרשם חזק. סיבות נוספות לפנות לרופא הן:

  • כאבי ראש שאינם חולפים, או גרוע מכך, נמשכים על פני מספר ימים.
  • כאבי ראש המתרחשים בעת פעילות גופנית, כולל יחסי מין.
  • כאבי ראש המתרחשים לאחר פציעה או מחלה.
  • כאבי ראש המלווים בחום, צוואר תפוס, סימני שבץ מוחי דוגמת קושי בדיבור, חוסר תחושה, חולשה, פרכוסים או שינויים בראיה.
  • החמרת כאב הראש בעת התאמצות כגון התעטשות או שיעול.
  • תופעת כאבי ראש המתרחשים לאחר גיל 50.

כאבי ראש הם תופעה מצערת, אך אין צורך לסבול. יש ללמוד על התופעה בקבוצות דיון באינטרנט ולהתייעץ עם הרופא על מנת ללמוד אודות תרופות חדשות.

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.