אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המחזמר הלהקה בתיאטרון רמת גן - ביקורת


המחזמר הלהקה בתיאטרון רמת גן - ביקורת

המחזמר הלהקה בתיאטרון רמת גן צילום- אייל לנדסמן

ביקורת: "הלהקה" – המחזמר החדש בעקבות הסרט הנוסטלגי הוא חוויה של כייף ועונג – בית צבי בתיאטרון רמת גן

המחזמר החדש "הלהקה", המועלה בבכורה בבית צבי ברמת גן הוא פשוט כייף של מופע, חגיגה של קצב, שירים, נוסטלגיה ועונג צרוף.

"הלהקה" היה סרטם הנוסטלגי של אבי נשר ושרון הראל ועובד לבמה על ידי ענת גוב המנוחה.

המחזמר מבוסס על הסרט המצליח ומגולל את עלילותיה של להקה צבאית בתקופת הזוהר שלהן, שבין מלחמת ששת הימים ועד מלחמת יום כיפור. הלהקה מספרת על ההופעות בפני החיילים ברחבי הארץ, היחסים בין השחקנים לבין המפקדים והבמאים, הוא גדוש בהומור תקופתי, קצת רומנטיקה ובעיקר השירים היפים שכבר מזמן הפכו לנכס צאן ברזל. בין היתר, מה אברך, בשמלה אדומה, הבן יקיר לי אפרים, ישנן בנות, אילו ציפורים ושיר לשלום, שהיה אסור בהשמעה בצה"ל בתקופה מסוימת.

הבימוי של דניאל אפרת הוא מעולה , קולח, מעניין ומענג. דניאל הצליח ללהטט עם להקת השחקנים-זמרים המוכשרת והקהל מתמוגג מנחת ומהתרגשות, צוחק וגם מנגב בחשאי לחלוחית מהעיניים. ההפקה כללה הברקות בימוי, תמונות ומימיקה מעולים.

המיוחד במופע המוזיקלי הזה הוא שהוא קולח, זורם, תוסס, צבעוני ופשוט חוויה של פעם , אירוע שלא רוצים להפסיק – פשוט תענוג.

אורי זעירא מגלם את במאי הלהקה וגונב את ההצגה בצורה מוצלחת , מבדחת , אבל גם מאוד אמינה ולעיתים גם מרגשת. אורי הוא שחקן מעולה ויש לו פוטנציאל משובח.

נטלי סמי פדאני היא מוכשרת ביותר, זמרת מוצלחת ונעימה, משחקה הוא מופלא ונהדר.

לורין מוסרי היא שחקנית, בדרנית וזמרת מהממת. היא מצליחה להפיק שירה וחיקויים נפלאים. משחקה הוא כליל השלמות.

שירה וייסבלט היא שחקנית מצוינת ומתבלטת ביכולת השירה המדהימה שלה. יש לה כישרון רב והתפקיד פשוט הולם אותה להפליא ומשחקה הוא רב רושם.

טלי ברוניצקי כמפקדת הלהקה היא שחקנית טובה מאוד ומלוטשת. המשחק אמין, נעים ומוצלח מאוד. מתן מישורי מוצלח מאוד ומשחקו מהנה.

כמו כן ראויים לציון על משחק משובח גלעד סמק,גל שלום כהן, אביב קורן, ישראל גולדרט,עומר קרן, נואית קדם, יסמין ניזרי וחן בר שהיטיבה לנגן ולשיר על גיטרה.

עומר זימרי אחראי לכוריאוגרפיה המצוינת והיפה, ששדרגה את המחזמר לרמה נהדרת.

דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית המעולה. מאיה פלג עיצבה תפאורה פרקטית והולמת. לירון מינקין על התלבושות הרלוונטיות וגם על בגדיו הצבעוניים והייחודיים של "הבמאי". התאורה של דולב ציגל הייתה נאותה ונכונה.

רמי אוסרווסר אחראי על הניהול המוזיקלי המקצועי והמוצלח במיוחד ועימו דניאל עבר הדני – קלידים וניצוח, אמיר זאבי, מאור שוורצברג (גיטרות), עידן פרידמן (תופים), עמית שטריקר (בס).

יש לציין באופן מיוחד הפעם את אלעד דדון איש הסאונד. הסאונד היה במינון הנכון, עוצמתי במידה הראויה, ברור ומוצלח וכל הלהקה נשמעה בצורה המקצועית ונפלאה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום- אייל לנדסמן

 

 

 

 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת חיים נוי

.