אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אורבאניות בחלל ספציפי - תערוכה / אילנה טמאן ואמיר עינב


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
בשמת ניראון

אורבאניות בחלל ספציפי  - תערוכה / אילנה טמאן ואמיר עינב
אורבאניות בחלל ספציפי - תערוכה / אילנה טמאן ואמיר עינב

"אורבאניות בחלל ספציפי" 

האמנים : אילנה טמאן ואמיר עינב

פתיחה חגיגית : יום חמישי, 10.1.2013 בשעה :20:00

גלריית "הבית הירוק"- אוניברסיטת ת"א

אוצרת : בשמת ניראון (/span>/(

התערוכה "אורבאניות בחלל ספציפי " משלבת באופן מרתק בין שני מבטים אמנותיים על האורבאניות. שני מבטים שמשתרגים במסגרת התערוכה, ולא מפאת מיקום העבודות בחלל קונקרטי לבדו. השתרגות זו יוצרת דיאלוג הפורץ את גבולות הגלריה אל החוץ העירוני הכאוטי.

אילנה חושפת את נקודת ההסתכלות שלה באמצעות טכניקת אייר-בראש מעורבת שפותחה על-ידה. היא מכניעה את האורבאניות הקשיחה באמצעות פנטזמה צבעונית ואבסטרקטית המציגה לראווה את גורדי-השחקים המהווים סמל נצחי לתהליך העיור. סמל אשר תחת ידיה הבטוחות של אילנה, כמעט הופך את עור האספלט שלו ומצטייר כחזון עתידני שמתגשם רק לכאורה. האירוניה המרומזת הטמונה בעבודות, מגולמת במעגליות הקלאוסטרופובית של המגדלים המושכים אל הרקיע ובו בזמן גם מסתירים אותו. אירוניה השבה ומזכירה לצופה את מוגבלותו של המבט האנושי.

עבודות הצילום של אמיר פותחות צוהר אל עולם אורבאני של אור וצל, פתיחות וסגירות, כמיהה לחופש וכבילות. מבטיו כלואים אך עם זאת מכוונים החוצה. הקשיחות והרכות העולות יחדיו מן התצלומים, מנהלות דיאלוג עם האירוניה המרומזת של אילנה, כמו מבקשות להציב את הפנטזיה שלה בתוך המציאות. הישירות בלתי מתפשרת של אמיר מנחה את המבט התועה בצפיפות העירונית, אך לא מחלצת אותו אלא מעמידה אותו מול אותה מוגבלות בלתי ניתנת לגישור.

שני המבטים משוחחים ביניהם, משלימים זה את זה ומשפיעים זה על זה כמעט בלא מודע, תחת קורת גג אחת, בתוך חלל קונקרטי הכולא אותם  בתוך קלחת עירונית של גלריה. חלל קונקרטי המהווה מסגרת מפגש ייחודית של משחק בין פזילה פנימה לבין קריצה החוצה. 

נעילת התערוכה : 31.1.2013
 

גלריה / מוזיאון: 

Comments

קישור לאתרה של אילנה טמאן:

קישור לאתרה של אילנה טמאן: http://ilana-teman-art.co.il/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.