אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אגודת הסופרים: גינטר גראס ממשיך במסע הדה לגיטימציה


אגודת הסופרים העברים מגיבה ל'יצירתו' החדשה של  גינטר גראס: "גראס ממשיך במסע הדה לגיטימציה לקיומה של מדינת ישראל" 

 אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל מגנה את מסעו האובססיבי של גינטר גראס להשחרת פניה של ישראל ולדה לגיטימציה של זכותה להגן על עצמה.

הרצל חקק יושב ראש אגודת הסופרים העברים התייחס לשירו החדש של גראס, המשמיע דברי הלל למרדכי ואנונו. לגראס זו הזדמנות לתשומת לב, למדינת ישראל האיום הגרעיני של איראן הוא סכנה קיומית אדירה, שהיא חייבת להיערך לה. כמי ששירת את הנאצים ופגע בעם היהודי, ממשיך גראס באותה דרך  - בלי לכפר על מעשיו.

ה'ראסיזם' של המשטר הנאצי טבוע ב- די אן איי שלו, ועתה ה'גראסיזם:

 גינטר גראס מתנער מהצהרות ההשמדה של איראן ומחשיפת יכולתה הגרעינית. הוא מהלל את ואנונו, שמכר את 'סיפור הגרעין' תמורת בצע כסף, ומבחינתו הוא גיבור. כל מה שיכול לפגוע בזכותה של ישראל להגן על עצמה, טוב בעיניו, ומרדכי ואנונו הוא רק כלי בידיו בהסתערותו המתמדת על המדינה היחידה, שקמה להגן על העם היהודי, המדינה שהייתה למקלט לכל פליטי השואה הנאצית.

לאחר שיצא בשירו הקודם לטהר את טהראן, הפעם הוא מטהר איש שבגד בעמו, וכל זאת תמורת בצע כסף, כביכול בשם המלחמה נגד התגרענות. אילו פעל גראס נגד התגרענותה של איראן, היה בכך למחוק את עקבות צלב הקרס מבגדיו. מסע הצלב שלו נגד העם היהודי ומדינת ישראל נמשך, ועל כך אין לו סליחה.

גראס הוא אמן 'מכבסת המלים': את הבוגד ורודף הבצע הוא מציג כרודף שלום, ואת המותקפים ואת קרבנות כוונות ההשמדה הוא מציג כפושעים. אגודת הסופרים פונה לכל אנשי הרוח בעולם להתנער מדרכו של האיש.

תוף הפח של גראס חלוד וקולות הרעש שלו נועדו להכשיר פגיעה נוספת בישראל. אוי לו לאיש רוח, שנותן בזקנתו לגיטימציה לעבר הנאצי הנורא שלו. בימים אלה שהם "חודש הסליחה" באמונה היהודית, מוטב לו לבקש מחילה ולצאת נגד מכחיש השואה אחמדינג'ד ונגד רודף הבצע מרדכי ואנונו.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מערכת אימגו

.