אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

צלילים בקו וכתם/ מאשה אורלוביץ'


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
איילת אמוראי -בירן

צלילים בקו וכתם/ מאשה אורלוביץ' הזמנה

פתיחה חגיגית: יום שישי, 22.6.2012 בשעה 12:00 ,אכסדרת תיאטרון ירושלים

אוצרת : איילת אמוראי -בירן

 האמנית מאשה אורלוביץ', (1960), ילידת לנינגרד (סנט פטרסבורג), עלתה לארץ  ב1991, חיה ויוצרת כיום בצפת.

מציגה  בתערוכה זו עבודות בטכניקות שונות: ציורי אקוורל, הדפס ידני ותחריט. היצירות עוסקות בשני נושאים עיקריים: נופים וטבע ודיוקנאות של מוסיקאים בזמן חזרות ובזמן קונצרטים. (בהשראת בן זוגה לחיים, נגן צ'מבלו, עוגבים ופסנתרים עתיקים, וחבריו). הצלילים והמוסיקה העוטפת את עולמה מתורגמים לשפת הציור: לקו וכתם ולצבעים הזורמים לתוך הנייר והבד.

הסגנון בו היא יוצרת הוא סגנון אמפרסיונסטי חופשי. סגנון המשלב בין רישום וירטואוזי לכתמי צבע מופשטים, בהשראת אסכולת פריז, המעניקים ליצירות תחושה של דינמיות עשירה ורב ממדית.

מאשה אורלוביץ' שהחלה לצייר כבר בגיל חמש, התקבלה כילדה צעירה לחוג לציור ליד מוזיאון ההרמיטאז' והמשיכה את לימודיה בבית הספר העירוני למחוננים במגמת ציור ופיסול. היא בוגרת המכללה לאומנויות על שם סרוב בלנינגרד ויצירותיה העכשוויות נמצאות באוספים רבים בארץ ובחו"ל בינהם המוזיאון לפיסול בסנט פטסבורג ובאוספים פרטיים של רות דיין, דניאל בארנבוים , מקסים ונגרוב ועוד. הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ וברחבי העולם.

 

על טכניקת ההדפס הידני: "המונוטייפ"

בתערוכה זו מוצגים לראשונה ה"מונוטייפים", שהם ציורי שמן על לוח פרספקס עם מכחולים, גלגלת , קסמים וטרפנטין. הלוח הצמוד למדיום מועבר דרך מכבש ולאחר מכן נמשך תהליך השלמת היצירה בציור ידני. עבודות המונוטייפ מודפסות על בד, והיופי של הטכניקה הזו, כדבריה של האמנית, הוא שבכל זמן הכנת היצירה יש מקום לספונטניות. כל עבודה נעשית בעותק אחד בלבד.

נעילת התערוכה: 21.7.2012

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.