אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

משאבת הנקה: מה כדאי לדעת כאשר רוכשים ומשתמשים


משאבת הנקה ידנית של אוונט

משאבת הנקה ידנית של אוונט

מזל טוב, נולד לך תינוק ואת עומדת בפני רכישה של משאבת הנקה. משאבת הנקה אינה דבר זול, קנייה עלולה להגיע לכמאות שקלים. על כן להלן מספר טיפים שיסייעו לך לפני הרכישה.

ראשית, רצוי לבחור משאבה שתאפשר לך להתאים את מכשיר היניקה לפטמה באופן שיהיה לך נוח. אין שום סיבה בעולם ששאיבת חלב אם תהפוך עבורך לעינוי.

שנית, במידה ואורך חייך לחוץ וגורם הזמן משחק תפקיד (בעיקר רלוונטי לאימהות עובדות ונשות קריירה), רצוי יהיה לבחור במשאבת הנקה מהירה. מהירות נמדדת בכמות שאיבות פר דקה. 40-60 שאיבות לדקה נחשבים לשאיבה מהירה.  משאבה המאפשרת לשאוב משתי הפטמות בו זמנית עשויה לקצר את זמן השאיבה בחצי – מ-30 דקות לרבע שעה. יתרה מכך, שאיבה משתי הפטמות באופן סימולטאני, תגביר את תפוקת החלב שלך.

לבסוף, אם את בוחרת באופציה של השכרת משאבת הנקה, קחי בחשבון שהשכרה בדרך כלל כוללת רק את המנוע. עדיין תאלצי לרכוש ערכת שאיבה הכוללת שפורפרת אותה תחברי לפטמה, צנרת ובקבוק לאחסון החלב.

שימוש היגייני במשאבת הנקה

משאבת הנקה, בייחוד אם היא איכותית, אינה דבר זול יחסית. על כן הפיתוי להשאיל משאבה מחברה או לרכוש משאבה מיד שנייה הוא רב. רצוי שתדעי כי על פי הנחיות של מומחים להנקה ושל מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), יש לנהוג משנה זהירות. חלב אם מכיל חיידקים ווירוסים (כולל איידס, צהבת ו- ציטומגלוירוס (CMV)) שעלולים לזהם את חלקי המשאבה ולהעביר מחלות לך ולתינוקך. יתר על כן, היות שטיפות חלב זעירות יכולות לחדור לחלקים הפנימיים של המשאבה, גם שימוש בערכה נפרדת שלך אינה בטוחה במאת האחוזים.

לאחר השימוש במשאבה, יש לנקותה היטב. יש לשים לב שלא נשארו שאריות של חלב על חלקי המשאבה. על הניקוי לכלול מים וסבון. יש להשתמש במברשת ניקוי על מנת להסיר לכלוך עיקש. לאחר הניקוי במיים וסבון, מומלץ להשרות את חלקי המשאבה הבאים במגע עם הפיטמה ועם החלב במים רותחים (אל תשרי את המנוע במים) כדי להבטיח סטריליזציה. ישנן נשים שמקפידות יותר ומרתיחות את ערכת משאבת ההנקה לאחר מספר קבוע של שאיבות.

לאחר השלמת תהליך הניקוי והסטריליזציה, יש לאחסן את המשאבה במקום נקי וסגור. זאת משום שהשארת המשאבה בחוץ עלולה להביא להצטברות לכלוך וחיידקים, בעיקר בקיץ הישראלי המתאפיין בחרקים, בנמלים וזבובים.

במידה ועולות וצצות שאלות, ניתן לפנות לייצרן משאבת ההנקה או לחנות ממנה נרכשה המשאבה. ישנן נשים אשר פונות ליועצות הנקה. יש לזכור כי יועצות אלו עברו הכשרה בהנקה ישירה מהפטמה ולא תמיד הן תוכלנה לעזור לכן בכל הקשור למפרט הטכני ולהפעלת המשאבה.

לסכומו של עניין, השימוש במשאבת הנקה מתוכנן להיות קל ובטוח. אין סיבה הגיונית לדחות את השימוש במשאבה עקב חשש מקשיים טכניים. נשים רבות השואפות להמשיך ולהזין את תינוקם בחלב אם ולשלב עבודה ועיסוקים נוספים מוצאות את השימוש במשאבה כדבר נוח.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.