אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אופנת שמלות כלה 2014


אם פעם חשבנו ששמלות כלה הן נצחיות, תמיד לבנות, תמיד גדולות ותמיד בומבסטיות, כיום נוכחנו לדעת שהאופנה לא פוסחת גם עליהן. 
אופנת שמלות הכלה מושפעת מטרנדים עולמיים כגון אלה: 

המלחמה באנורקסיה, וקבלת הגוף הנשי המלא והשלם, גאלה אותנו הנשים, מהצורך  במחוכים הלוחצים והלא נוחים.  יותר ויותר שמלות כלה מוצאות פתרונות הסתרה וחיטוב ללא שימוש במחוכים, בעזרת גזרות פלא, סוגים של בד, וטריקים של מעצבים מנוסים, כאשר הנוחות הפכה לערך. 

השפעות נוספות על האופנה הם אירועים אקטואליים והיסטוריים, כמו חתונת בני המלוכה בבריטניה, ושמלתה של קייט מידלטון שנתנה השראה לשמלות בעלות מראה מלכותי. בכל העולם קמו מעצבות רבות שחיקו שמלה זו, אחד לאחד, או לחילופין השתמשו בה כמקור השראה לשמלות רומנטיות, מאופקות ומלכותיות.   
עוד אחת מהשפעות הכלל עולמיות, היא המחזור - מגמה הולכת וגוברת של התחשבות בסביבה. נפוץ היום בכל תחום הביגוד להעביר בגדים בין אנשים, לא לזרוק אלא למחזר, טרנד שזלג גם לשוק שמלות הכלה. יותר ויותר שמלות מיד שנייה, שמלות משופצות או שמלות ערב שעברו הסבה לשמלות כלה, נמצאות סביבנו ומחזקות את מגמת המחזור.

הגלובליזציה הגוברת בעולם, והיותנו כפר גלובלי, מחזקת את ההשפעות בין המדינות, ואת הטרנדים המשותפים.

טרנדים של שמלות כלה לשנת  2014 .

המראה הרומנטי
בהשראת קייט מידלטון, שמלה בעלת שרוול תחרה, או שמלה שכולה תחרה, המשדרת אווירה מלכותית, יוקרתית ורומנטית.

שמלות נוחות
הכלה אינה עוד בובה בחתונתה. היא חוגגת את יומה הגדול וחשוב לה מאוד שיהיה לה נוח. שמלות הכלה עברו בשנים האחרונות טרנספורמציה של ממש. השמלה עם המחוך והשרוכים, מלאת השכבות נעלמה והפכה להיות שמלה נוחה ופשוטה. מילת המפתח של שמלות כלה 2012 היא נוחות.

אחת שהיא שלוש
מעצבי שמלות הכלה הפנימו כי יש פער, ואפילו די גדול, בין שמלת הפנטזיה של החתונה לבין שמלה בה ניתן לרקוד ולהסתובב בין האורחים במהלך ערב שלם. המחירים מרקיעי השחקים של שמלות הכלה, הביא לוויתור על חלום שלוש השמלות. דבר שהוביל את המעצבים לפתרון יצירתי. שמלה אחת העונה על כל הצרכים. גם שמלת הפנטזיה שלך וגם שמלת המסיבות יהיו משולבות בתוך שמלה אחת, כך שלבסוף את תגיעי לחתונה בהופעה מושלמת ומעל לכל, נוחה.

 שימוש בשתי שכבות. פתרון נפלא לכלות שרוצות להסתיר ולטשטש כמה קילוגרמים עודפים, השכבה הראשונה צמודה לגוף ו"מחליקה" והשכבה שמעליה צמודה פחות. 

שמלה עם חגורה. לכלות שלא רוצות שמלות כבדות ומלאות בד, אך רוצות מעט נפח והדגשה של המותן. בחגורה יש מראה נוסטלגי, וינטג'י ומחמיא. בנוסף, היא מאפשרת לתת  עוד צבע לכל הלבן הזה ולשלב נעליים בהתאם.  

הטול אילוז'ן. 
מעצבים רבים בחרו ליצור בשמלות הכלה את אשליית הטול. בד עדין, על סף שקוף באזור הצוואר, לעתים מעוטר בעיטורים עדינים מאוד. מצד אחד חשוף ומצד שני מעודן, סולידי ולא וולגרי. מושך את העין אך משאיר מקום לדמיון. פתרון מצוין לכלות המסורתיות שבינינו. 

החשוב מכל, הוא לבחור שמלה, שבראש ובראשונה מתאימה לך מחמיאה לך ונוחה לך.
את לא רוצה להיות קורבן אופנה ביום חתונתך.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רעות אקשטיין

.