אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שילוט פנים ככלי למיתוג העסק


שילוט פנים בבנייני משרדים, במרכזי קניות ובקניונים ובמבנים ציבוריים הינו איבזור חיוני הנועד לשרת מספר מטרות עיקריות. ראשית, שילוט פנים נועד ליצור ולהבטיח אחידות בכל הקשור למיתוג של העסק. שפה מותגית קבועה תעביר אינפורמציה בצורה מסודרת ותמשוך את תשומת ליבו של המבקר במתקן או הצרכן לכיוונים הרצויים לבעל העסק.

כמובן שלשילוט פנים נודע ערך שיווקי. הכנסת לוגו של חברה ומוצר בכל מקום מכניסה אותו לתודעתם של עוברי אורח באופן בילתי מודע. למעשה שילוט פנים יכול במובנים רבים להחליף שיווק ישיר באמצעות פרסומות. שיווק באמצעות שילוט פנים נחשב לפרסום פחות אגרסיבי. הוא נתפס על ידי הלקוח כמשהו טבעי שאינו קשור לפרסום ולפיכך מתקבל בעין יפה יותר. כך למעשה בעל העסק יוצא נשכר פעמיים: שילוט פנימי מסייע ליצירת תחושת סדר בתוך המתחם של בית העסק בד בבד לפרסום שמגיע כבונוס על הדרך.

שילוט פנים ממלא פונקציה נוספת חשובה לא פחות. הוא משמש מעין ציין דרך המסייע לעובדים בארגון להתמצא במרחב האירגוני. למשל עובד המחפש את מחלקת השכר יתקשה להגיע ליעדו ללא שילוט מכוון. מכאן ניתן להבין כי ערכו של שילוט פנים ברמה גבוהה לא יסולא בפז בכל הקשור להכנסת סדר ואחידות למקום העבודה.

מעבר להתמצאות וחוש של סדר, שילוט פנים מקדם את מותג העסק כלפי עובדיו. הכללת שמם של העובדים בשילוט הפנים של החברה מסייע ליצור תחושה של שייכות העובד לעסק. מחקרים שנעשו בארצות הברית גילו שעובדים ששמם הופיע בשלטי החברה נהנו מתחושת הזדהות גבוהה לעין ערוך מעובדים ששמם נעדר מהשילוט. המחקר אף גילה שבהקשר זה, שילוט פנים הקטין את שיעורי העזיבה של העובדים.

שילוט פנים מוצב במגוון של מקומות כאשר כל מקום ומקום מגדיר פרמטרים כמו גודל, עיצוב, חומרי בנייה וטכנולוגיית בנייה. ניתן למצוא שילוט פנים במתחמים מסחריים, בכניסה למשרדים, בתלייה ממקומות גבוהים וכמפות התמצאות בבנייני ממשלה ובקניונים.

בנייה של אמצעי שילוט מגוונת גם היא ומורכבת משלל אפשרויות. ניתן למצוא שילוט פנים המבוסס על זכוכית. ישנם שלטים העשויים מאלומיניום וממתכות אחרות, פליז או נירוסטה. לאחרונה ניתן לראות יותר ויותר שלטים שעשויים מחומרים פלסטיים או מאבן.

טכנולוגיות של שילוט פנים כוללות תהליכים כמו ליטוש, צריבה, יציקה, הדפסה והברקה. הטכנולוגיה מושפעת מסוג החומר שממנו עשוי השלט. השילוב של חומר וטכנולוגיה מושפע מדרישת הלקוח. כאן נכנסים לתמונה שיקולים של מחיר, סוג המיתוג, הצורך העיצובי וכמובן המקום בו השלט יופיע.

Comments

שילוט פנים למשרדים

כל סוגי שילוט הפנים למשרדים, שלטי הכוונה, סימבולים, שילוט פרספקס אלומיניום וניירוסטה, שקפים ועוד. www.signit.co.il

עוד מאמר מאלף בנושא שילוט פנים

<p>להלן הקישור שילוט-משרדי-שווה-בדיקה</p>

להלן הקישור למאמר

.articles.co.il/article/136494/שילוט%20פנים

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.