אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מצלמות נסתרות – מה חשוב לבדוק לפני הרכישה?


דודי שרון's picture
הצצה

בין אם לבית או לעסק שלכם, מצלמות נסתרות יכולות להציע לכם את מידת הביטחון שבה אתם מעוניינים או לאפשר לכם לתעד סיטואציות שונות לצרכים שונים. הן מתבססות כיום על טכנולוגיות חדשניות, ההופכות אותן לפתרון המועדף על רבים, טכנולוגיות ההופכות אותן ליעילות ולאיכותיות.

השוק מציע כיום מבחר של מצלמות נסתרות, בגדלים שונים ועם פרמטרים שונים, כאלו המתאימות יותר לצרכים פרטיים, לבית שבו גרים, וכאלו המיועדות לבית העסק בעיקר. מחפשים מצלמה נסתרת? תוהים איך מוצאים את המתאימה? הנה כמה נקודות שכדאי לכם לבדוק לפני הרכישה:

סוג המצלמה – ישנן כיום מצלמות נסתרות ניידות ומצלמות נייחות. כדי לדעת איזה סוג מתאים, מומלץ מאד תחילה להגדיר את הצרכים. בעוד שמצלמות נסתרות ניידות ניתנות לנשיאה ומאפשרות למשתמש לתעד מצבים שונים מבלי שיבחינו במצלמה, מצלמות נייחות מיועדות לבית הפרטי או למשרד ואפשר להתקין אותן בנקודות שונות בחדר או בכניסה למקום עצמו.

זמן הצילום שמציעה המצלמה – בדומה לכל מצלמת וידאו, זמן הצילום של מצלמה נסתרת מוגבל. הדבר מושפע הן מנפח הזיכרון של המצלמה והן מהסוללה שלה. אפשר כיום להשיג כרטיסי זיכרון למצלמות עם נפחים מרשימים מאד, שעלותם איננה גבוהה. יחד עם זאת, הבעייתיות מגיעה מכיוונה של הסוללה, שמוגבלת מבחינת שעות הצילום שהיא מאפשרת. ולכן, כדאי מאד לבדוק מראש כמה שעות צילום מספקת המצלמה, תוך התייחסות לסוללה שלה, ובהתאם לקבל את ההחלטה. במידה ומעוניינים בשעות צילום רבות וללא הגבלה, מה שרלוונטי לבית פרטי למשל או לעסק, כדאי לחפש מצלמות נסתרות המחוברות באופן קבוע לחשמל ואינן מתבססות על הסוללה עצמה.

איכות ההקלטה – חשוב לשים דגש על איכות ההקלטה, שבאה לידי ביטוי ברזולוציה של התמונה. כדאי שהמצלמה שבחרתם תפיק סרטונים שניתן לזהות בהם פרטים קטנים שונים וגם גופים שנמצאים בתנועה. למשל, חשוב שניתן יהיה לזהות את הפנים, את תנועות הידיים ואת המחוות השונות.

מידות המצלמה – ישנן מצלמות נסתרות קומפקטיות מאד וישנן מצלמות גדולות. ישנן כאלו שאפשר להכניס לתיק וכאלו שיש צורך להסתירן בתוך מכשיר אחר. כדי לדעת במה לבחור, יש להתייחס למקום שבו רוצים להתקין את המצלמה או לצרכים שלהם היא אמורה לספק מענה. באופן כללי, אין מדובר כאן במצלמות גדולות (שכן עליהן להיות נסתרות, בלתי נראות לעין), אך יחד עם זאת ישנם הבדלים במידות.

השוואה בין מספר אפשרויות – כדי לאתר את המענה המושלם, כדאי לבחון כמה סוגים שונים של מצלמות נסתרות ולהשוות בין האפשרויות הקיימות. יש לעשות זאת תוך התייחסות לאיכות המצלמה ולאיכות הצילום, למחיר שלה, לגודל וגם ליצרן. מצלמות המיוצרות על ידי יצרנים מוכרים, הנחשבים למובילים בתחומם, תהיינה מוצלחות בדרך כלל הרבה יותר מכאלו המיוצרות על ידי יצרנים לא ידועים.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.