אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

דירות יוקרה חכמות


דודי שרון's picture
דירת יוקרה

עד לפני עשור כאשר אנשים חיפשו דירות יוקרה הם חיפשו לוקיישן טוב, דירה מעוצבת ומאובזרת בסטייל, שירותי אבטחה מסביב לשעון, בריכה, נוף מיוחד, חדר כושר וכמובן חניה נוחה. היום נוסף לרשימה הזו עוד מרכיב ומרכיב זה משחק תפקיד חשוב, אנחנו מתכוונים לדירת יוקרה חכמה.

הבית החכם תופס תאוצה בשנים האחרונות והוא הופך לאחד המאפיינים המבוקשים ביותר בקרב העשירון העליון. רובם רוצים לעבור לבית חכם ומתקדם וליהנות מכל מה שיש לו להציע.
לגור בדירת פאר חכמה:

הטכנולוגיה החכמה כבר נמצאת אתנו כאן שנים. היא במכוניות שלנו ובמחשבים שלנו, ולפי הערכות בעוד כ-15 שנים רוב הבתים, בין אם הם בתי יוקרה ובין אם לאו, יכילו בתוכם מכשירים חכמים. אך בינתיים בתים חכמים הם נחלתם של אלו שיש להם כסף.

מדוע רוכשי בתי יוקרה מחפשים בית חכם?

כי בית חכם פירושו נוחות מול הכול. כך למשל, מערכת הקירור והחימום של הבית החכם נפתחת ונסגרת בהתאם לתרחישים שהגדרנו מראש. המזגן יידלק באופן אוטומטי כאשר הטמפרטורה בבית עולה, והחימום ייסגר בעצמו אם הוא הגיע לטמפרטורה המקסימאלית שהגדרנו מראש. עוד דוגמה לנוחות הטמונה בבית חכם היא שליטה בתאורה. אפשר להתקין גלאים וחיישנים שיודעים לזהות תנועה בחדר – כך שהאור יידלק באופן אוטומטי כאשר אדם יכנס לחדר ואף ייסגר באופן עצמאי, כאשר אין אדם בחדר. אבל זה ממש לא מפסיק כאן...

כאשר יש לנו אפשרות לתכנן תרחישים מורכבים קבועים מראש, החיים נראים לגמרי אחרת. כך למשל, ניתן לתכנן תרחיש מורכב שנכנסה אותו "מצב סרט" לצורך הדוגמה. אפשר לתכנן ביצוע של כמה פעולות סימולטניות באופן אוטומטי. בתרחיש "מצב סרט" אנחנו לוחצים על כפתור אחד ואז קורים כמה דברים בו זמנית: האור מתעמעם, ה-DVD נפתח, הרמקולים נפתחים, כסאות הקולנוע מתכווננים למצב שהגדרנו והקומקום נדלק ומרתיח את המים, כי אתם אוהבים לראות סרט עם תה צמחים. כלומר, כאשר בא לכם לראות סרט תוכלו לסדר את כל התנאים בבית לצפייה בסרט בלחיצת כפתור אחת ובלי כל מאמץ מצדכם. הכול קורה באופן אוטומטי.

עוד דוגמה לנוחות שמציע לנו בית חכם הוא היכולת לבצע פעולות בבית גם כאשר אנחנו רחוקים ממנו אלפי קילומטרים. לדוגמה: אם אתם נמצאים בעבודה ואתם רוצים להגיע הביתה למקלחת חמה, תוכלו לפתוח את הדוד בבית בזמן שאתם נמצאים פיזית בעבודה (או במכון הכושר). למעשה גם אם אתם נמצאים בארץ אחרת, תוכלו לשלוט בהרבה מאפיינים של הבית החכם.

אלו היו כמה דוגמאות לאופן שבו בתים חכמים עובדים היום ויש עוד דוגמאות רבות נוספות. אבל די  בדוגמאות האלו כדי להמחיש מדוע כל כך הרבה אנשים שמחפשים לרכוש דירת יוקרה מחפשים היום יותר מתמיד - דירות יוקרה המאובזרות בטכנולוגיית בית ח

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.