אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מרקו צליק – מטאמורפוזה


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
אודי רוזנויין

מרקו צליק, מתוך התערוכה (קרדיט: סדן הפקות אמנות)
מרקו צליק, מתוך התערוכה (קרדיט: סדן הפקות אמנות)

מרקו צליק – מטאמורפוזה

פתיחה חגיגית : יום רביעי 7, ביוני 2017, בשעה 19:30, בבית האופרה, המרכז לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19, תל אביב, אוצר: אודי רוזנויין

מרקו צליק מעביר מטאמורפוזה את כל עבודותיו העשויות מחומרי רדי-מייד (ready made). בעבודות משולבים חפצים ישנים כחדשים, חלקי מכונות ומערכות שונות הנאספים בשווקי פשפשים ומ'מציאות' הנזרקות לרחוב. "אני רואה במרכיבים השונים, מעבר לפירושם המעשי והשימושי, את ההקשר לסביבה, את היופי שבחפצים הישנים והפגומים, את ה'נשמה' שבהם, ואיך ניתן להוציאם לעולם הרחב ולהראות שינוי מהותי ויצירתי – כאשר מורכב מהם מייצב או פסל. תהליך הראיה היצירתית, אותו ה'קליק' שנוצר במגע עם החפץ ויכולת הניבוי כיצד תראה היצירה, הינו החלק החשוב אך המהנה בעבודתי".

לצליק מודעות על שמירת הסביבה, מיחזור ושימוש בחומרים קיימים, ובעבודותיו הוא חלק מזרם האמנות האקו ארטית  (eco art) הדוגלת בשמירה על איכות החיים תוך שימוש חוזר בחפצים "מיותרים".

לפן הטכני והביצועי המורכב של פסליו- משתמש האמן ביכולותיו הטכניות אותן רכש במסגרת עבודתו רבת השנים בתע"א בפרויקטים טכנולוגיים, וכמנהל שרותי לקוח.

בשנים האחרונות, הצטרף צליק לזרם באמנות הנקרא Steampunk, שהתבסס באנגליה של בשנות הששים והשבעים. זרם אמנות זה מציג עולם חלופי המבוסס על מכניקה ומנועי קיטור עם אדפטציה לתקופה הוויקטוריאנית. במקום התפתחות טכנולוגית כגון אלקטרוניקה ספרתית ומנועי הדיזל, באו במקומם טכנולוגיות של מכניקה ומנועי קיטור ישנים ליצירת חיבור של הישן והמודרני. החלק ה'פאנקי'  שם דגש מסויים על טבעו האמיתי של האדם, המונע על ידי ייצרים של קנאה, כעס ותאווה. הסגנון הכללי של זרם אמנותי זה נראה לעיתים קרובות כציני ופסימי, אך צליק בוחר להראות לצופה את הצד ההומוריסטי והאוטופי בעבודותיו. "היצירות הן דוגמה

למעגל החיים האין סופי בו אנו וסביבתנו שזורים זה  בזה".

עבודותיו של מרקו צליק הוצגו בגלריית האגם ברעננה, בסטודיו קנטי,בגלריות שונות ביפו, בתערוכות עירוניות בכפר סבא, (מקום מגוריו) ובתערוכות רחוב בשדרות חן בתל אביב.

לפרטים ולרכישה:

+972-528340840  

מייל האמן:

[email protected]

אתר האמן

http://zallikmarko.smugmug.com

שעות ביקור בתערוכה: א-ה 08:30-20:30

יום שישי: 08:30-12:30

ובעת המופעים

https://www.youtube.com/watch?v=U5sO5wp9dIo

נעילה:1.7.2017

 

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.