אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נופי הונג קונג


הונג קונג של היום עדיין מודרנית כפי שהייתה במחצית השנייה של המאה העשרים. זוהי העיר התוססת והקוסמופוליטית ביותר במזרח הרחוק. מאמר זה מפרט את המקומות האהובים ביותר על תיירים, בהם כדאי לבקר יותר מפעם אחת, כמו גם ציון מקומות חדשים כגון מקאו. כל נסיעה להונג קונג מגלה עיר חדשה. היום היא אפילו יותר מרגשת מכפי שהייתה בעבר, שכן האופי המיוחד שלה נשמר בשלמות.

קשה להסביר מה הופך את הונג קונג לכל כך מלהיבה. כשמספרים לאנשים בתל אביב על גורדי השחקים המרהיבים, הפארקים היפים, מרכזי הקניות הגדולים והמסעדות, הם מתבוננים בספקנות על הדובר ותוהים בשביל מה צריך ללכת לקצה השני של העולם כדי לראות את זה.

ובכל זאת. כשתל אביבי מבקר בהונג קונג הוא מרגיש כמו כפרי בניו יורק. כמו ניו יורק ולונדון, הונג קונג נותנת למבקר תחושה מיידית שהוא הגיע למרכז העולם. לעת ערב הדמדומים נופלים דרך ערפל סגול, ואפשר לטייל לאורך טיילת הנמל, בקאולון. אורות גורדי השחקים באי הונג קונג בוהקים, המעבורת צופרת, ומוסיקה עמוקה נשמעת ברקע. התחושה היא ששום מקום אחר בעולם אינו חשוב כמו העיר הזאת.

מאיפה להתחיל?

כל מי שאי פעם ביקר בהונג קונג יכול להעיד שיש הגדרה פיסית מרהיבה לעיר הזאת. היא מוגדרת על ידי מים, באמצעות הנמל המפואר שלה, ולא פשוט להתבונן על זה. חלק מהריגוש של הונג קונג הוא חצייתה הלוך ושוב בין חצי האי קאולון ואי הונג קונג, שני המחוזות המאוכלסים ביותר בעיר, שבה נוטים תיירים לבלות את רוב זמנם.

מטיילים הרפתקנים לוקחים את המעבורת לחלק מהאיים המרוחקים של הונג קונג ומוצאים חופים מבודדים וכפרי דייגים שקטים. מומלץ להימנע מחציית הנמל במונית, ולקחת את המעבורת סטאר, שהיא העסקה שוות הערך הגדולה ביותר בעולם התחבורה הציבורית: שלושים סנט לשיוט מהיר ונעים עם הנוף הטוב ביותר של קו הרקיע של העיר.

נסיעה באוטובוס זולה יותר, אבל נסיעת תיירים ברכבל הרבה יותר מהנה. השיא הוא החשמלית, המחליקה במעלה ההר התלול מול מגדלי המשרדים ובנייני הדירות הגבוהים. הנוף מהפסגה כל כך מרהיב, והאזור הכפרי המיוער השופע כל כך מרענן, שגם התושבים המקומיים מגיעים לעיתים קרובות ככל שהם יכולים. אי הונג קונג נופל לרגלי פני הנמל, העסוק בהעמסת ספינות ומעבורות מכל סוג, למעט המפרשיות של פעם. מעבר לאופק נישאים ההרים, והמחוז הצפוני ביותר של הונג קונג מנצנץ בערפל.

 

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אבישי חאליסי

.