אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

לסובב את הראש לקיר


ורה פלפול's picture
אוצר התערוכה: 
ורה פלפול

שרון רשב"מ פרופ, מתוך התערוכה (הצילומים באדיבות ורה פילפול)
שרון רשב"מ פרופ, מתוך התערוכה (הצילומים באדיבות ורה פילפול)

לסובב את הראש לקיר Turn your Head to the Wall

שרון רשב"ם פרופ Sharon Rashbam Prop

אוצרת: ורה פלפול

פתיחה: יום חמישי 4.5.2017, בשעה 19:30,בית האמנים, תל אביב

התערוכה מותחת קווים בין מספר סדרות ציור מעשר השנים האחרונות, ובה יוצגו עשרות דיוקנאות קטנים של דמויות ילדים, וכן סצנות וזיכרונות ילדות של רשב"ם פרופ מהקיבוץ בו נולדה וגדלה, גבעת חיים איחוד.

סדרות גדולות מאפיינות את עבודתה של רשב"ם פרופ.  הריבוי והחזרתיות הזו כמו יוצרים נהמה ומלמול, צל צילו של זיכרון ילדות נשכחת. תקופת הילדות בקיבוץ הותירה בה חותם וזיכרונות, לא פעם כואבים, של בדידות וזרות. דמויות ילדים וילדות רכים בשנים, מתוארים בסצנות יום יומיות, בעת משחק בחצר ובשעת הלינה. תווי פניהם, אם קיימים בכלל, לא מאפשרים לרוב אפיון של אינדיבידואל, והם מאכלסים את מצע העץ המלבני הקטן והדק כאילו היה הוא כל עולמם.

לצידם, סדרת ציור הנקראת "חיות לילה", בה נראים תנים, ינשופים וחיות נוספות. אלו, מספרת רשב"ם פרופ, איימו והפחידו אותה בשנות הילדות בהן הלינה המשותפת בבית הילדים הייתה נפוצה ברב הקיבוצים, והלילות עם קולות הטבע והחי שבחוץ, מילאו את עולם הדמיון והמציאות שלה. חיות הלילה של רשב"ם פרופ הופכות למטאפורה לילדות לא מוגנת, רישומי השכחה של אותה ילדות לא נשכחת.

רשב"ם פרופ עובדת בשמן ואקריליק, לצד טכניקות של מונוטייפים וחריטה בעפרון חשמלי, הפוצע את מצע העץ, חורט בו ומותיר בו חותם רישומי וקווי קונטור מהירים, אקספרסיביים. פלטת הצבע בעיקרה נבנית מצמצום מונוכרומאטי. פשטות המצע וצבעו הטבעי של העץ נותרים גלויים. 

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ורה פלפול

.