אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

סקס והסמרטוטה


תאריך פרסום קודם: 
2004

שתי עובדות בסיס לפני שמתחילים:

אחת – מעולם לא התיימרתי להיות מבינה גדולה בענייני אופנה וסטייל. אף פעם לא הבנתי ממה מתפעלים ה"מבינים" , מדוע דברים אבסורדיים הופכים טרנד היסטרי, למה מה שניראה יפה בעיני מתבטל בבוז על ידי חברותי בעלות ה"שיק".

שתיים – באופן כללי אני מחבבת מאוד את תוכנית הטלביזיה  האלמותית  "סקס והעיר הגדולה". אמנם היו  (לבנות ולי) עליות וירידות משלנו, אלא שעכשיו אנחנו בנסיקה משותפת לגובה רב.

אחרי הגילוי הנאות הנ"ל, קל לי במיוחד לפתוח ולהתרעם: למה, לעזאזל, הפכה קרי, כוכבת הסדרה, לאייקון אופנה שאין שני לו?  מדוע  מעלים ה"מבינים" על נס  את כל אותם סמרטוטים מגוחכים שהאישה הזו לובשת? למה, בכל פעם שאני שאני טורחת, שוטפת את הפנים במים קרים מחמת השעה, שותה כמה כוסות קפה חזק במיוחד (מאותה סיבה בדיוק) ומתמקמת בנוחות על הספה מול הערוץ ההוא, פוגשות עיני המקשישות אישה יפה (לא צעירה כבר, אבל ארנט ווי אול?)  עטופה בחתיכות בד ביניהן אין כל קשר,  הנחשבים  למילה האחרונה בתחום?

למה למשל, ההתעלמות המוחלטת מבגדיה המחויטים של מירנדה (לא שאני אבל יש נשים שאוהבות להראות ככה), מבגדיה הסולידיים של שרלוט (לא שאני שוב, אבל יש נשים שאוהבות להראות גם ככה) או מממעט (מאוד) מלבושיה הסופר- סקסיים של סמנתה?

מה יש בקשקושים האלה של קרי שהופכים אותה למילה האחרונה, למניפת דגל הטרנד החצוף והעכשווי?

חפרתי ובדקתי ונידמה לי שאני יודעת: אנחנו אוהבות אותה, את קרי, האישה הכי פחות משוגעת על המסך.

אולי אוהבות זה קצת מוגזם אולי יותר נכון להגיד, רוצות (טיפה) להיות כמוה.

שלא כמו כל אחת מחברותיה:  הנוירוטית, הסקס מניאקית והמשעממת (נורא), קרי  היא מן בחורה טובה כזו, עצמאית ושנונה, רואה את העולם מכל זוויותיו וגם סולחת.  עניין נוסף ראוי  וחשוב במיוחד: תמיד יש לה אהבה.

שמתן לב, בנות, איך אותם גברים שווים ביותר תמיד נופלים ברשתה המוצלחת? איך  תמיד היא זו שאומרת לא?  איך (כמו שכולם כבר יודעים) אפילו את היעד המבוצר ההוא, היחיד שזרק אותה מכל המדרגות לטובת כרם ענבים משובחת,  היא כובשת בסופו של דבר,  בחיוך אחד מקסים ובהרבה זוגות נעליים מחודדות?

גם אנחנו רוצות להיות קצת קרי, אנחנו לוחשות, צופות אינטיליגנטיות שכמונו עמוק בלב, מהו, לעזאזל  סוד הקסם?

נו, ופה אנחנו חוזרים לסמרטוטים : לא רק מצחיקה וחכמה ומאזנת (שמתן לב, בנות, איך קיבלה זו את תפקיד הציר המרכזי המשומן, זה שאינו חורק אף פעם?)  לא רק אישה משוחררת, עצמאית ויודעת יותר, גם מיוחדת מאוד במראה ובמלבושיה. זהו. עלינו על זהו.

קרי-שיק , זה הדבר הבא.

אז היא נראית לעיתים (קרובות מידי) כמו הומלסית שנזרקה כרגע מהספסל,  אז קורה (יותר מפעם אחת) שהיא יוצאת מהבית ביום רגיל לגמרי כאילו פורים חל עליה ממש ברגע זה, אז מה? זו  קרי,  וסמרטוטיה חינניים כמוה ממש.

 ודעתי (הענייה והבלתי נחשבת) אומרת ככה : אכן חיננית הגברת ולעיתים (רחוקות) אף ראויה לקנאה, אלא שבין זה, ובין הפיכתה למכתיבת אופנה שאין עוררין עליה,  ארוכה-  ארוכה הדרך,  וגם רבת הדר.

תנו לנו ללבוש בגדים אמיתיים , תנו, אם לא אכפת לכם גם נעליים, כאלה שאפשר לא רק להדס, אלא גם ללכת בנעימות בתוכן. למה להתלבש ועוד בהתנדבות, בעקבות צו אופנה אידיוטי, כמו ליצן החצר, כשאפשר להיות בהחלט, הנסיכה? 

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת טלי חרותי סובר

.