אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שמלת כלה טובה לא חייבת להיות יקרה


לודמילה בטיקוב, מהמדרשה לאופנה, מאמינה ששמלה שמתאימה ל"אני האמיתי" של הכלה עושה אותה נינוחה ואת האירוע נעים לכלה, לחתן ולמוזמנים
יום החתונה הוא יומה החשוב ביותר של הכלה. כל אישה רוצה להפוך את היום לחגיגי ככל האפשר, להרשים את האורחים ולהפוך את האירוע לחוויה שלא תשכח על ידי אף אחד מהמשתתפים בו.
יש שמתרגמות את הרצון בהצלחת החתונה להשקעת כספים אדירה לרבות בהזמנת שמלת כלה יוקרתית כדי להשיג הופעה "מושלמת". מעבר לעלויות היקרות שעלולות להכביד על הזוג הצעיר בתחילת דרכו, דוקא השאיפה לשלמות עלולה לפגוע בהרגשת הכלה ובהצלחת החתונה.
לודמילה בטיקוב, מרצה לעיצוב שמלות כלה ב"מדרשה לאופנה", hamidrasha.co.il , מאמינה שאיך שהכלה מרגישה בחתונתה, כך היא גם נראית כלפי חוץ. גם אם יושקעו מיליון דולר בשמלת החתונה אבל הכלה תרגיש שלא בנוח זה הרושם שהיא תשדר לאורחים.
על מנת לבחור את השמלה המתאימה הכלה צריכה לעבור תהליך של כניסה לעולמה הפנימי והגשמת החלום שלה של איך תראה חתונתה, אומרת לודמילה. כדאי להימנע ככל האפשר מהשפעות חיצוניות כמו חיקוי של כלות אחרות שראתה בחתונות אחרות או במגזינים. מומלץ גם לא להגיע לבחירת השמלה עם פמליה של בנות משפחה וחברות כי ריבוי הדעות יכול לגרום לבלבול ולהסיט את הכלה המיועדת מהשמלה שנכונה לה.
במדרשה לאופנה לודמילה מלמדת את דור המעצבות הבא, לא לנסות להתאים את הכלה לשמלות שהן יוצרות, אלא להתאים את השמלה לכלה. תפקידנו כמעצבות להוציא יחד עם הכלות את חלומן האישי, למשל חלק מהבנות יעדיפו למשוך תשומת לב ולהיות מסמר הערב, בעוד שאחרות יעדיפו להתחתן כשהן זורמות עם האירוע ולא "גונבות" את כל תשומת הלב, על אף שזוהי החתונה שלהן.
כדי שהכלה תקרין נוחות חשוב שהשמלה תתחבר לפנימיות שבה, לאופייה ולתכונותיה החזקות. אל תנסו להיראות בחתונה כמו מישהי אחרת, אלא חישבו על עצמכן, על מה שאתן רוצות לשדר ואיך שאתן רוצות להיראות באמת. אם את אישה רגועה וסבלנית, צבעים רכים ובהירים יתאימו לך יותר מכל. אם את תזזיתית ו"פלפלית", תוספות של פריטים נוצצים, איפור כסוף ואפילו מעט צעקני יהלמו אותך בהחלט.

בחירת השמלה יכולה להיות שיעור חשוב לכלה להמשך חייה: לדעת לעמוד שלה, להאמין בעצמה ולא לנסות להיות מישהי אחרת כדי להרשים את הזולת.

המדרשה לאופנה ומקצועות היופי עוסקת בהכשרת נשים למקצועות האופנה, עיצוב שמלות כלה ואיפור.

תגיות נושא: 

Comments

נכון - שמלת כלה זה הגשמת חלום

התחתנתי לפני חודשיים עם שמלת כלה חלומית של עליזה גרטס - כדאי לבדוק גם אותה.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מערכת אימגו

.