אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

"הסלון למוסיקה קאמרית" בקיבוץ נען גאה לארח


"הסלון למוסיקה קאמרית" בקיבוץ נען גאה לארח את הפסנתרן עטור הפרסים: ואדים חולודנקו – זוכה תחרות "ואן קלייבורן" לשנת 2013.

בשתי סונטות מאת בטהובן 

ובחמישיית פסנתר מאת שומאן עם הרכב קאמרי בינלאומי
ואדים חולודנקו – פסנתר, אלנה בווה וסמיון גבריאלוב – כינור
טלי קרביץ- ויולה, צבי פלסר- צ'לו

Vadym Kholodenko - piano, Alena Baeva Semion gavrikov- violin
 Tali Kravitz- viola , Zvi Plesser- cello     

ביצירות
בטהובן – סונטה מס' 3 אופ 12
בטהובן – סונטה מס' 2 אופ 30
שומאן – חמישיית פסנתר במי במול מז'ור אופ 44

יום רביעי, 1/2/2017.
פתיחת דלתות בשעה 19:15, תחילת הקונצרט בשעה 20:00.
מחיר הכרטיס כולל כיבוד קל מלוח ומתוק, וכן שתיה חמה ויין בשפע.
לפרטים ולרכישת כרטיסים ב 80 ₪ וכן מנוי ל 5 קונצרטים: יעקב 052-2232556

בביקור הבכורה של ואדים חולודנקו בישראל, הפסנתרן עטור הפרסים – בהם פרס ואן קלייבורן היוקרתי בשנת 2013 – יגיע גם לסלון למוזיקה קאמרית בקיבוץ נען. הוא ינגן שתי סונטות מאת בטהובן, השנייה והשלישית, וכן ינגן במסגרת הרכב קאמרי של נגנים בינלאומיים חמישיית פסנתר מאת שומאן. הוא יופיע בקונצרט קאמרי זה גם במוזיאון תל-אביב ב 31.1 וכן בסדרת "סולנים בסערה" של תזמורת הקאמרטה ירושלים.
ואדים חולודנקו יליד קייב שבאוקראינה, ואדים הוא המוסיקאי הראשון למשפחתו. החל את לימודיו בביה"ס המיוחד למוסיקה "ניקולאי ליסנקו" בקייב. את הופעותיו הראשונות בפני קהל ערך בהיותו בן 13 בסיבוב הופעות שכלל את ארה"ב, סין ומספר מדינות באירופה.בשנת 2005 עבר ללמוד בקונסרבטוריון של מוסקבה אצל וירה גורנוסטאבה ותחת הדרכתה זכה בתחרות הבינלאומית ע"ש מריה קאלאס ותחרות "סנדאי בשנת 2010 ובתחרות שוברט בשנת 2011. שנת 2013 היתה שנת הפריצה הגדולה של חולודנקו, שנה שבה זכה בפרס הראשון בתחרות "ואן קלייבורן" היקרתית וכן את כל הפרסים המיוחדים בקטגוריות השונות שהוענקו בתחרות זו. בעקבות זכייתו הפך לפסנתרן הסולו של התזמורת הסימפונית של "פורת וורט עימה הופיע ברחבי העולם ועמה הקליט את כל הקונצ'רטי של פרוקופייב לפסנתר ותזמורת. בעונת 2016 – 2017 יגיע לראשונה להופיע בישראל וזוהי זכות גדולה לארח אותו ב"סלון למוסיקה קאמרית" בקבוץ נען.

אלנה בווה נולדה בשנת 1985 בקזחסטן למשפחת מוסיקאים ווכאשר היתה בת חמש החלה את לימודיה בכינור באלמא אטא בהדרכת אולגה דנילובה. בשנת 1995 עברה למוסקבה והיתה תלמידתו של פרופ' אדוארד גראך בביהס המרכזי למוסיקה במוסקבה ובין השנים 2002 – 2007 המשיכה את לימודיה בקונסרבטוריון ע"ש צ'ייקובסקי.לצד לימודיה הפורמאליים זכתה לחסות ולתמיכה והושפעה עמוקות ממסטיסלב רוסטרופוביץ' וסג'יי אוסאווה בשנת 2003 הוזמנה ע"י רוסטרופוביץ' ללמוד אצלו בפאריס ובשנת 2007 הוזמנה ע"י אוסאווה לאקדמיה שלו בשוויץ. בשנת 2004 זכתה במקום הראשון בתחרות פגניני במוסקווה ובשנת 2007 בתחרות הבינלאומית בסנדאי.

הקריירה הבינלאומית של אלנה מקיפת עולם עם מיטב התזמורות בהיכלי המוסיקה הנחשבים בעולם כמו גם עם הרכבים קאמריים שונים. היא מופיעה זה 8 שנים בדואו עם הפסנתרן ואדים חולודנקו.

סמיון  גבריקוב, נגן ראשון בחטיבת כינור שני בתזמורת הפילהרמונית הישראלית, נולד ברוסיה, עלה לישראל בשנת 1998, ולמד בביה"ס למוסיקה בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל-אביב אצל אירינה סבטלובה. הוא הופיע ברחבי ארה"ב, אירופה, סין, רוסיה וישראל הן כסולן והן בהרכבים קאמריים, באולמות קונצרטים יוקרתיים כגון אולם קרנגי ומרכז לינקולן בניו יורק, אולם ג'ורדן בבוסטון, אולם "העיר האסורה" בבייג'ין ובאולם הראשי של קונסרבטוריון מוסקבה. כסולן הופיע בין היתר עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הלאומית של אוקראינה, התזמורת הקאמרית מוסקבה. הוא זכה בפרסים בתחרות האביב ובתחרות קלרמונט.

סמיון גבריקוב שיתף פעולה עם מוסיקאים מובילים כדונלד ויילרשטיין, שלמה מינץ, ודים גלוזמן, אליסה ויילרשטיין, מישה מאיסקי, עטר ארד, רוג'ר טפינג, איתמר גולן, יצחק פרלמן, אידה הנדל ופרנס אמרסון. הוא הופיע בפסטיבל יֶלוֹ בארן באנגליה ובפסטיבל קולמר בצרפת והשתלם בתוכנית פרלמן למוסיקה, בקשת אילון, ובסמינר הבינלאומי IMS באנגליה. הוא זוכה מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל, צפונות תרבות, קרן בוכמן-היימן, קרן ריצ'רד סטרלינג ובתמיכה אישית של אג'ליקה בארי ורחל ודב גוטסמן. ב-2013 השלים את לימודיו בקונסרבטוריון ניו-אינגלנד בבוסטון, אצל דונלד ויילרשטיין, שלאחר מכן היה לעוזרו האישי.  

סמיון גבריקוב חבר ברביעיית ריכטר של התזמורת הפילהרמונית הישראלית וחבר סגל במחלקה למוסיקה קאמרית בביה"ס בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל-אביב. הוא מנגן בכינור סטרדיבריוס "אקס הבמאייר" שניתן לו בהשאלה ממר יהודה זיסאפל.

הכנרת והויולנית הישראלית טלי קרביץ היא בעלת תואר שני מ- Manhattan School of Music, שם למדה בהדרכתם של פנחס צוקרמן ופטינקה קופק. בישראל למדה אצל שמעון אוסטרובסקי. כיהנה כמורה במחלקה המכינה ב- Manhattan School of Music, בפסטיבל Summit  בניו יורק, ובתכנית לנגנים צעירים של מרכז האומנויות הלאומי (NAC) באוטאווה, קנדה. כיום נמנית על צוות המורים בקונסרבטוריון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ובקונסרבטוריון הסדנה בירושלים וכן חברה ברביעיית היידן הישראלית. זוכת פרסים ומלגות, ביניהם: מקום הראשון בתחרות לכלי קשת של "קרן חמש הערים למוסיקה ואמנויות" בניו-יורק, מקום הראשון בתחרות אגודת ג`ויס דוטקה לכלי קשת בניו-יורק, ותחרות קונצ`רטו של תזמורת המיתרים של מונטנה, עמה גם הופיעה כסולנית. כמו כן זכתה במלגות לימודים של קרן התרבות אמריקה-ישראל ובמלגות מטעם קרנות Virtu ורייצ'ל אליזבת ברטון. הופיעה בפסטיבלים שונים לרבות הפסטיבל למוסיקה קאמרית ב- Kronberg Academy בגרמניה, שם ניגנה עם גדעון קרמר ופרנץ הלמרסון, פסטיבל רביניה שבשיקגו (Steans Institute), ובפסטיבל למוסיקה קאמרית של יצחק פרלמן בניו יורק. כנגנית מוסיקה קאמרית הופיעה עם מיקהיל קופלמן, טימות'י אדי, דמיטרי ברלינסקי, טימות'י קוב, בוריס סלוצקי, ניקולאס מאן, דניאל אפשטיין, דיוויד גייבר ואחרים.טלי היא גם בעלת תואר MS במדעי המוח וחינוך מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק.

צבי פלסר נהנה מקריירה מגוונת באופן מיוחד כסולן, מוסיקאי קאמרי ומורה בכיר.  הוא מרבה להופיע ברחבי העולם ומשתף פעולה עם טובי המנצחים והנגנים של ימינו. כסולן הוא הופיע עם כל התזמורות בארץ - התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ראשות השידור, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הקאמרטה ירושלים, סימפונייטה באר שבע ועוד. בנוסף הופיע עם תזמורות כגון התזמורת הלאומית של ארה"ב בוואשינגטון, סנט מרטין אין דה פילדס, הסימפונית של שנחאי, הסימפונית של המבורג והפילהרמונית של סופיה עם מנצחים כגון: זובין מהטה, אשר פיש, דייויד שטרן, סטיבן סלואן, וסרג'יו קומיסיונה. בינואר 2015 הופיע פלסר כסולן עם התזמורת הפילהרמונית של ברלין בקונצרט מיוחד בניצוחו של סיר סיימון ראטל. צבי היה חבר ברביעיית המיתרים "הוברמן" והוא חבר בקבוצת "קונצ'רטנטה" שבסיסה בניו יורק. כנגן קאמרי הוא משתף פעולה עם נגנים בכירים בעולם בכללם נגנים מובילים מהתזמורת הפילהרמונית של ברלין. בעונות האחרונות הופיע פלסר על במות חשובות כגון: אולם שאנז אליזה, מוזיאון הלובר, ואולם פלייל בפאריס, הקונצרטהאוז בווינה, הפילהרמוני בברלין, אולם וויגמור ומרכז סאוט'באנק בלונדון ועוד. בשנת 2010 הצטרף לרביעית ירושלים בסדרה של 14 קונצרטים ברחבי אוסטרליה. פלסר מרבה להשתתף בפסטיבלי מוסיקה בעולם ביניהם – פסטיבל מרלבורו בארה"ב, סרוונטינו במקסיקו, קוהמו בפינלנד, פסטיבל אקו ביפן, רולאנדסאק בגרמניה, סלון דה פרובאנס בצרפת והפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית בירושלים. בשנת 2011 מונה למנהל המוסיקאלי של "פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון". בשנים האחרונות משתף פלסר פעולה עם ידידו הלל צורי בפרויקט  עיבוד שש הסוויטות של באך לשני צ'לי. מר פלסר בוגר ביה"ס למוסיקה ג'וילארד בניו יורק שם למד אצל זארה נלסובה. מוריו הראשיים היו צבי הראל בארץ ודייויד סויר בארה"ב. מר פלסר מכהן כפרופסור לצ'לו וראש מחלקת המיתרים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בעבר לימד גם באוניברסיטת  צפון קרוליינה ובבית הספר הגבוה למוסיקה בווירצבורג, גרמניה. מר פלסר מוזמן לתת כיתות אמן וסדנאות ברחבי העולם.  את הקלטותיו ניתן למצא בתחנות טלויזיה ורדיו רבות ברחבי העולם וכן בתקליטורים בהוצאת קליאוס, מרידיאן והליקון. צבי פלסר הינו בוגר היחידה לנגנים מחוננים של המרכז למוסיקה בירושלים  וביה"ס התיכון לאמנויות תלמה ילין. הוא זכה בתחרות פרנסואה שפירא ובתחרות הבינלאומית ה-41 בוואשינגטון די. סי.. צבי פלסר זכה במלגות קרן התרבות אמריקה ישראל לאורך כל לימודיו.

היצירות

בטהובן – סונטה מס' 3 אופ 12

Beethoven – Sonata No. 3 Op 12

Allegro con Spirito

Adagio con Molt'espressione

Rondo

בטהובן – סונטה מס' 2 אופ 30

Beethoven – Sonata No.2 Op 30

Allegro con Brio

Adagio Cantabile

Scherzo

שומאן – חמישיית פסנתר במי במול מז'ור אופ 44

Schuman – Piano quintet in E flat major Op 44

  Allegro brillante

In Modo d'una Marcia. Un poco largamente

 Scherzo. Molto vivace - Trio 1 & 2

 Allegro, ma non troppo

אנו מודים מקרב לב למשפחת בורשטיין ( ישראל – קולומביה ) על תרומתה הנדיבה

להמשך קיום סדרת הקונצרטים בנען.

התרומה מוקדשת לזכר ההורים בצלאל ואניטה בורשטיין ז"ל, בוגוטה – קולומביה. 

 

 

תגיות נושא: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הילה קומם

.