אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מסעדות מומלצות - אמת או בדיה?


דודי שרון's picture
אוכל

אז אתמול קבעתי עם חברה ללכת לאכול. כמו תמיד זה התחיל ונגמר בפינג פונג של "נו מה בא לך לאכול" שנמשך כשעה לערך, ללא שום יכולת לקבל החלטה מושכלת. כמובן שלבסוף לא נותרה ברירה וכמו מרבית האוכלוסיה נכנסתי לגוגל והקלדתי "מסעדות מומלצות". כמובן שגם קיבלתי פחות או יותר אינסוף תוצאות למילות החיפוש האלה, אז התחלתי לחפש אפליקציות שמאתרות מסעדות על פי טווח מסוים במפה והעדפות ובקיצור, החלטנו לצום.

כשאני חושבת על זה לעומק, זה די לא מקובל היום להיכנס סתם ככה לאיזשהו מקום. כלומר מסעדות או בתי קפה.
על אף שאני דווקא מחבבת את ההתנסות ואת ה"לא נודע" שבביקור במקום קצת ריק, אפילו שאין עליו הייפ ברשת או מיליון דעות וביקורות - רוב האנשים לא איתי בדעה. הרוב הגדול של האנשים מחפש מקומות שיש אליהם תור, שאפילו די צפוף בפנים. שהם שמעו או ראו לגביהם משהו, בטלוויזיה או ברשת. אני דווקא אוהבת את אלמנט ההפתעה ונכונה לאופציה שאולי אתאכזב. מעדיפה את זה על פני ספוילרים :)

בכל מקרה, באוכל זה אכן קצת שונה וכולנו מעדיפים לקבל תמורה טובה בעבור כספנו, יותר מאשר קלקול קיבה נגיד, או אפילו סתם ארוחה מבאסת. לפיכך, בסופו של דבר, זה די כיף ויעיל ומדהים שיש גם את האופציה לברר איזה מסעדות מומלצות יש ולקרוא ביקורת מסעדות ולראות תפריט ברשת - מה שטוב לאנשים כמוני כי אני גם בעייתית מבחינת מגבלות תזונתיות (צמחונית, ללא סוכר, גלוטן ועוד כמה העדפות) וגם יש את הפעמים האלה שאני יכולה להתלבט חצי חיים עד שאני מבינה מה בא לי על הלשון בשקלול עם מחיר ומצברוח. כך שאחרי גיגול של "מסעדות מומלצות", כשמחליטים בסופו של דבר איפה הולכים לאכול, אני יכולה פשוט להיכנס לאתר ולצפות בתפריט ולהחליט מבעוד מועד מה אני הולכת לאכול. כל זאת בלי לגמגם מול המלצר/ית שפוזלים תדיר לשולחנות יעילים יותר בחוסר סבלנות.

העניין עם מסעדות מומלצות ברשת זה גם המסעדות הלא מומלצות, ובאופן כללי - ביקורות. זה יכול ממש לבלבל ואם בסופו של דבר עושים את הדבר החכם שהוא בעצם לקחת הכל בערבון מוגבל - מה בכלל נותן לי לקרוא ביקורות או לגגל מסעדות מומלצות? אני חושבת שהדרך הכי טובה לקבל המלצה מראש, זה פשוט לדבר עם אנשים שאתה סומך על טעמם. הרשת מלאה תגובות שונות ומשונות, על כל הספקטרום, ולכו תדעו אם התגובה אותנטית או נכתבה על ידי חבר של הבעלים או על ידי אויבו המושבע. ואולי זו אפילו תגובה אותנטית, אבל ממישהו שבא חולה והאף שלו סתום. בקיצור, אין לדעת, תמיד יהיו תגובות לכאן או לכאן. הדבר הכי טוב, כאמור, שניתן לעשות, זה לקבל המלצות אמתיות מחברים טובים שאתם יודעים שבדיוק כמוכם אוהבים לטבול מלפפון חמוץ בנוטלה או את מסעדת הפועלים בשכונה שהכל בה עולה 30 שקלים.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.