אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נשירת שיער אצל נשים: 6 תרופות סבתא שאפשר לנסות בבית


דודי שרון's picture
דוגמנית שיער

נשירת שיער נחשבת בעיקר לתופעה התוקפת גברים, ולכן מפתיע מעט לגלות שגם חצי מהנשים יסבלו בשלב כזה בחייהן מנשירת שיער או דילולו. הסיבות לכך הן רבות ושונות, למשל, שינויים הורמונליים, הריון, לידה, נטילת גלולות נגד היריון (למרבה האירוניה), מתח נפשי, דיאטות לא מאוזנות ועוד...
החדשות הטובות הן שברוב המקרים, הנשירה היא זמנית ונפסקת לאחר שהגוף חוזר לאיזון, אך במקרים קיצונים יותר, ייתכן שהנשירה תימשך זמן רב יותר, ואז צריך להתחיל לטפל בבעיה באופן נקודתי.

טיפים לטיפול ביתי בנשירת שיער

על מנת לטפל בנשירת השיער, לא תמיד חייבים להשתמש בקרמים מיוחדים, הזרקות רפואיות לתוך הקרקפת, תרופות שמבטיחות את פתרון הבעיה או אפילו השתלת שיער, ויש לא מעט פתרונות שאפשר לנסות בבית:
1. עיסוי ראש – עיסוי באזור הראש ממריץ את זרימת הדם לראש, משחרר שרירים תפוסים (שיכולים להאיץ נשירת שיער) וגורם להובלה של יותר חמצן וחומרים מזינים אל הקרקפת. לכן חשוב מאוד לעסות את אזור הכתפיים והשכמות אחת למספר ימים. להזיק זה לא יכול...

2. חסה ועלי תרד – יש לסחוט את עלי התרד והחסה למיץ, לערבב את שני המיצים השונים ולהשתמש בהם כתמיסה לצורך שטיפת השיער.
3. אלוורה – תפקידה של האלוורה הוא לטפל בפצעים שונים אשר נמצאים באזור הקרקפת ויכולים לתרום לנשירת השיער. לכן אפשר לקחת את החומר הבשרני הנמצא בחלקו הפנימי של צמח האלוורה ולהשתמש בו על מנת לעסות את הקרקפת.

4. יצירת מרקחת ביתית – ערבוב של שמן זית, מיץ לימון, חלמון ביצה ועלי רוזמרין – מדובר בתערובת שניתן למרוח על השיער במשך חצי שעה. לא לגמרי ברור מדוע התערובת עשויה לעזור ולכן היא נחשבת עדיין בגדר מיתוס.
מצד שני, ידוע שלרוזמרין יש יכולת לחזק את שורשי השערה ולמנוע את נשירת השיער. אפשר גם לרקוח שמן רוזמרין בבית באמצעות השריית ענפי הצמח בתוך צנצנת עם שמן זית, אך השמן עצמו מתקבל רק לאחר שבועיים...

5. חילבה – גם החילבה ידוע כמחזק את שורשי השיער. יש להשרות את הגרגרים שלו במים ולהשתמש בה על הקרקפת במשך מספר שעות (ניתן לעשות זאת באמצעות הכיסוי המיועד לצביעת שיער), לאחר מכן לשטוף.

6. הדס – להדס תכונות דומות לאלו של החילבה. יש לחלוט אותו ביחד עם הרוזמרין ולבצע עיסוי לקרקפת.

כשהפתרונות הביתיים לא עוזרים: טיפול טבעי בנשירת שיער לנשים

הטיפול הטבעי בנשירת שיער אצל נשים כולל כמה שלבים, שמטרתם להביא לחיזוק שורשי השערה ולהפחתה משמעותית בנשירת השיער. 

דיקור סיני – לדיקור הסיני יש פוטנציאל גבוה מאוד לטפל במגוון הגורמים לנשירת שיער, כלומר, הוא אינו נועד לטפל בסימפטומים בלבד, אלא מטפל בבעיה מן השורש. בין היתר, הוא מחזק את זרימת הדם לקרקפת, מווסת את המערכת ההורמונלית והמערכת החיסונית, מפחית דלקות במקרים שבהם נשירת השיער משויכת למחלות עור, ותורם לתחושת רגיעה והורדת מתחים באופן כללי.

טיפול בצמחי מרפא – גם תערובת צמחי מרפא שהותאמה לכל מטופל באופן ספציפי יכולה לתרום לחיזוק השערות והחזרת האיזון ההורמונלי
מצמחי המרפא ושמנים שונים ניתן גם להכין תמיסות המחזקות את הקרקפת ומונעות שבירה של שיער, מעודדות צמיחה של שיער חדש במהירות ומונעות קשקשים ויובש.

שמפו מיוחד לחפיפת השיער – שמפו זה אינו מגרה את העור ולכן אינו תורם לנשירת השיער. אין בו את הכימיקלים והסולפטים הנמצאים בשמפו המסחרי.

תזונה נכונה – מחד גיסא, תזונה לא מאוזנת עלולה לפגוע בתפקדו של הגוף ולגרום לנשירת שיער. מאידך, תזונה נכונה משפיעה לטובה על כלל מערכות הגוף ועל המצב הנפשי של המטופלת. יש להתאים את התזונה לכל אחת בנפרד ולעיתים יהיה צורך להשתמש בתוספי תזונה.

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.