אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

האם ניתן עדיין למצוא דומיינים טובים בשנת 2016?


דודי שרון's picture
דומיינים

מציאת דומיינים טובים היא אף פעם לא משימה קלה, וככל שעוברות השנים וכך יותר דומיינים טובים נתפסים, היא אף הופכת לקשה יותר ויותר. למרבה המזל, יש מספר דרכים בהן ניתן עדיין להשיג דומיינים אטרקטיביים גם כיום:
1. קניית אתר וותיק ביחד עם הדומיין שלו – בדרך כלל כאשר קונים אתר יד שנייה, קונים ביחד איתו גם את הדומיין שלו, ולכן זו דרך מצוינת לתפוס שתי ציפורים במכה אחת. בדרך כלל האתרים הוותיקים יותר נמצאים על דומיינים טובים יותר מכיוון שהם נתפסו מוקדם יותר או שמישהו שילם עליהם כדומיינים יד שנייה. כמו כן, לאתרים חזקים עם ותק יש משמעות גדולה בהקשר של קידום אתרים אורגני (SEO) שכן חלקם מדורגים היטב בגוגל ושווים לא מעט עבור בעליהם.

אחד מהאתרים הגדולים ביותר בתחום הוא Flippa אשר מפריד בין אתרים בתחילת דרכם לבין אתרים מבוססים, אך ה – URL של חלק מהאתרים לא גלוי עד שלא חותמים על הסכם סודיות. (למרבה הצער, ברוב המתחרים של Flippa, ה – URL אינו גלוי כלל וגם מספר האתרים למכירה הוא מצומצם ביותר).
החיסרון של הפתרון הזה הוא כמובן המחיר מכיוון שמחיר של אתר וותיק עם הרבה תנועה יכול להגיע בקלות לעשרות אלפי שקלים לאתרים הזולים יותר ואפילו מאות אלפי דולרים לאתרים היקרים ביותר (!).
2. שימוש בסיומות החדשות של ICANN – שימוש בסיומות החדשות (gTLD) של ICANN (הארגון שאחראי על הקצאת דומיינים ברשת) יכול לתת לכם הזדמנות להשיג את הדומיין שאתם רוצים תחת אחת הסיומות החדשות כל עוד לא מדובר בסימן מסחרי רשום כמו למשל  .apple

נכון להיום יש לא פחות מ – 1300 סיומות חדשות. הסיומות החדשות לא רק נותנות לכם יותר חופש בחירה, אלא גם מבדלות אתכם אל מול המתחרים ונותנות לאתר שלכם כתובת ייחודית וזכירה במיוחד.
3. קניית דומיינים יד שנייה – קניית דומיינים יד שנייה או דומיינים שפג תוקפם היא אפשרות טובה להשיג דומיינים אטרקטיביים, אך המחיר שלהם עלול להרקיע שחקים אם מדובר בדומיין מבוקש במיוחד. אתר בינלאומי גדול במיוחד למטרה זו הוא SEDO בו אפשר לחפש גם לפי סיומות (כולל סיומות ישראליות).

4. סיעור מוחות באמצעות אתר למציאת דומיינים – מדובר באתרים שמכניסים אליהם מילת מפתח והם מחזירים רשימה של דומיינים פנויים עם מילות מפתח דומות ויכולות גם לאתר האם הדומיינים האלו פנויים או לא. (חלק מהאתרים יכולים לשאוב את המידע מאתרי יד שנייה כמו למשל SEDO שאותו הזכרנו בסעיף הקודם).

להלן שלושה אתרים מומלצים בתחום:

DomainsBot – אחד מהאתרים היותר שימושיים בתחום. היתרון הגדול שלו טמון באפשרות למצוא מילות מפתח דומות למילים אותן הקלדתם וכך להגדיל למעשה את מספר האפשרויות העומדות לרשותכם.  לא כל ההצעות נשמעות הגיוניות במיוחד (games.solar?), אבל יש גם הרבה הצעות שכן.
Nameboy – כלי שנותן הצעות לדומיינים לפי מילה ראשית ומילה משנית. המחולל שלו פחות טוב משל DomainBot, אבל הוא צובע את הדומיינים הפנויים והלא פנויים בצבעים שונים ומאפשר לרכוש את הדומיינים הפנויים בלחיצת כפתור אחת.

NameStation –האתר דורש רישום, אבל הוא מאפשר לראות דומיינים דומים לכל דומיין אותו הוא מציע ולכן גם הוא מאפשר לראות מספר הצעות גדול יחסית. גם פה יש אפשרות למצוא מילות מפתח דומיינים אטרקטיביים, אבל במקרים רבים כמו למשל דומיינים יד שנייה עם סיומות ישראליות, זו אחת הדרכים היחידות, ואת מספר האתרים שעוסקים בתחום באופן ייעודי אפשר לספור על יד אחת מכיוון שאנחנו נמצאים מרחק שנות אור לעומת הסצינה בחו"ל.

מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

לגבי הסיומות החדשות

לגבי כמות הסיומות, זה מדהים שיש עכשיו יותר מ 1300 סיומות חדשות, ממש למדתי. אגב, ראיתי מאמר מדהים נוסף על סיומות דומין ב
https://seo-google.co.il/category/seo-blog/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.