אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

איך לבחור ארונות מטבח?


דודי שרון's picture
ארונות מטבח

ארונות המטבח הם בין המרכיבים המשמעותיים ביותר כאשר בוחרים ומעצבים מטבח חדש. לצד עיצוב ואופי הארונות, יש לחשוב גם על התחזוקה השוטפת. בחירת הארונות צריכה להיעשות תוך כדי התחשבות במספר גורמים כמו פונקציונליות, עיצוב ואיכות החומרים. 

פונקציונליות של ארונות מטבח: עמידות, בטיחות ונוחות לשימוש שוטף

ארון מטבח בנוי משני חלקים – חלל הארון כחלק אחד, ודלתות הארון כחלק שני. לרוב, החומרים שמהם בונים ארונות למטבח הם לוחות עץ סנדוויץ', עץ סיבית או עץ תעשייתי הנקרא MDF. עץ הסנדוויץ' נחשב לחומר האיכותי מבין השלושה, ובהתאם המחיר שלו יותר יקר.
החומר שממנו יהיה עשוי הארון הוא חיוני לשמירת איכותו: כאשר בוחרים ארון מטבח, יש לקחת בחשבון את כל החומרים השונים שיכולים לבוא איתו במגע בזמן הבישול: מים, שמן, תבלינים, חומרי ניקוי, סירים חמים ועוד.

הארונות צריכים להיות מספיק עמידים, כדי שיישמרו לאורך שנים.
גם אביזרי הגימור של הארונות חשובים לא פחות: החל מצבעי הארון שצריכים להיות איכותיים ומקצועיים, כך שלא יתבלו במשך הזמן וכלה בארונות עם פרזול עמיד ונוח לשימוש יומיומי.

ארונות המטבח צריכים להתאים לשטח הנתון של אזור המטבח בביתכם. המטבח צריך להיות איזור פונקציונאלי, לכן הקפידו לנצל גם את השטח בפינות, במקום בו נפגשים הקירות, למשל על-ידי ארונות עם קרוסלה או מגירות פינתיות. הקפידו גם שהארונות יגיעו עד התקרה, כך תוכלו להימנע מלכלוך ואבק ברווח שיימנע.

בבואכם לבחור ארונות מטבח, חשבו על השימוש היומיומי והנוחות שלכם: מהם השימושים שלכם? כמה שטחי אחסון נחוצים לכם? תשובות לשאלות אלה יכתיבו את סגנון המטבח המתאים לכם.
מבחינת מקום האחסון, הקפידו לבחור ארונות המתאימים לכל שימושי המטבח. ארונות עמוקים לסירים וכלי בישול גדולים, לצד מגירות נוחות לצלחות או כוסות.
הארונות צריכים להיות גם נגישים - זכרו, בזמן בישול, לא תרצו להיתקל בקשיים כמו פתיחה מסורבלת או דלתות כבדות. בחרו בארונות מטבח נוחים לשימוש.

חלק חשוב בנוחות נוגע גם לידיות הארונות. מלבד השימוש הפונקציונאלי בהן, יש להן גם מרכיב עיצובי חשוב. ניתן לבחור בידיות אשר משתלבות עם הארון או ידיות שבולטות מחוצה לו. גם כאן, חשבו על השימוש היומיומי: הידיות צריכות להיות עשויות מחומר עמיד ונעים למגע.

כחלק מבחירת ארונות נוחים ופונקציונליים נכנס גם גורם הבטיחות. נרצה תמיד לבחור ארונות עם מנגנון בטיחות, המונע טריקה חזקה של דלת הארון. כך, נמנע סכנה של טריקה על האצבעות, פגיעות בראש וכדומה.

עיצובים של ארונות מטבח

ישנו מגוון רחב של סגנונות עיצוב ארונות מטבח. ארונות בגווני צבע בהירים המתאימים לעיצוב מטבח כפרי, או דלתות זכוכית למטבח בעיצוב מודרני. ניתן לעצב את המטבח בסגנון קלאסי, איטלקי, אמריקאי, אנגלי ועוד. לכל סגנון עיצוב, כמובן, ניתן להתאים את הפרזול המתאים ואת החומרים מהם עשויים הארונות (עץ, זכויות, נירוסטה ועוד).

בכל סגנון עיצוב שתבחרו, זכרו: העיצוב המנצח הוא גם עדכני ואטרקטיבי, אך גם בטיחותי, איכותי ונוח.

מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

כל כך נכון!

אני ובעלי גם בשלבי תכנון של בניית מטבח חדש.
כל מה שנאמר כאן שווה זהב!
באמת חשוב מאוד להכיר את החומרים שמהם יהיה עשוי המטבח שלכם.
אנחנו סיימנו את השלב של בחירת פרזול למטבח, ובחרנו במתקני פרזול
שלדעתי יעשו לנו חיים קלים. אני כבר מחכה שהמטבח החלומות שלי יהיה מוכן
ואוכל להשתמש בהם :)
אני ממליצה לכולכם לראותפתרונות אחסון למטבח ולעשות קצת שיעורי בית.
בהצלחה!

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.