אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מנעולן - מה דורש המקצוע? לא פשוט כמו שחשבתם


דודי שרון's picture

רבים מאיתנו מנסים לחסוך בעלויות כאשר הם זקוקים לבעל מקצוע בתל אביב.  חושבים לעצמם מחשבות כמו ״מה הבעיה, זה בסך הכל להחליף מנעול״ או ״אפשר לשכפל היום מפתחות בכל דוכן בקניון״ או ״אני יכול לתקן את הדלת הזו בעצמי, פטיש אחד קטן והכל מסודר״… ובכן זה ממש לא ככה. אמנם אתם חושבים שעבודת המנעולן היא קלה ופשוטה בפרט כאשר מדברים על העיר הגדולה- תל אביב, אך מדובר בעבודה טכנית שדורשת ידע מקצועי מעמיק ולא סתם מנעולנים עוברים היום הכשרות ארוכות ואינטנסיביות המשלבות פרקטיקה וידע מקצועי טכני.

אז מה תפקידו של המנעולן ומדוע חשוב לבחור מנעולן מקצועי שעבר הכשרה מסודרת?

מנעולן בתל אביב אחראי על ביצוע פעולות שונות כמו למשל פריצת דלתות, פריצת מנעולים של רכבים, פריצת כספות, תיקון דלתות, החלפות של מנעולים או צילינדרים ועוד. במצבים בהם אנו תקועים בבית, מחוץ לעסק או לרכב אנו זקוקים לחילוץ וזה בדיוק הזמן שבו תפקידו של המנעולן נכנס לתמונה. מנעולן שאינו עובד לאחר שעבר הסמכה מסודרת למעשה עובר על החוק ומסכן את הביטחון והבטיחות שלכם. בעבר לא היה פיקוח על הנושא ולכן ״מנעולנים״ ניצלו אנשים שנמצאים במצב של מצוקה לטובתם האישית ופעמים רבות גם עברו על החוק. היום כל target="_blank">מנעולן בתל אביב חייב לעבור הסמכה ולקבל אישור לעבודה. אחת הסיבות הבולטות בגינן עלינו לחשוב היטב ולבדוק את המנעולן אותו אנו מזמינים לביתנו היא משום שלמנעולן יש גישה לבית או לרכב שלנו ולעתים גם למערכת האבטחה ולכן עלינו לבחור מנעולן מקצועי.

אילו כלים, ידע ומיומנויות רוכש המנעולן בקורס ובהכשרות השונות?

כלים להתעסקות עם כספות, קודנים ומספרי מאסטר - יש המון משפחות שבוחרות להתקין בבית או בעסק כספת בכדי לשמור על מסמכים חשובים, פנקסי צ׳קים, כסף מזומן שלא הופקד ותכשיטים. לכן במקרה הצורך מנעולן בתל אביב חייב לדעת כיצד להתעסק ולפרוץ כספת.
כיצד פורצים ללא נזק - בהכשרות ובקורסים השונים יקבלו המנעולנים הפוטנציאליים ידע ייחודי שיסייע להם לבצע פריצות של מכוניות ובתים מבלי להסב נזק למנגנון הנעילה או לדלת.
התקנת קודן - מנעולן מקצועי יידע איך להחליף מנגנוני נעילה מתוחכמים במיוחד ולהתקין קודנים אלקטרוניים.

בנוסף, המנעולנים ילמדו על כל סוגי הדלתות והמנעולים הקיימים ברכבים, בבתים ובעסקים, יבינו מה מותר ומה אסור לעשות לפי החוק, לזהות את הלקוח ויקבלו קשת רחבה של הסברים על התחום. מדובר בהכשרה מפורטת המשלבת פרקטיקה בשטח, התנסויות ולמוד של ידע מקצועי. אז בפעם הבאה שאתם בוחרים מנעולן - תחשבו על זה.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.