אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיפים חשובים לבחירת דיור מוגן


דודי שרון's picture
דיור מוגן

מאות אלפי קשישים חיים בישראל וחלק גדול מהם מתלבטים בבחירת דיור מוגן, מקום שילווה אותם במהלך הגיל השלישי. בחלק מהמקרים, אנחנו הילדים מסייעים להורים שלנו בבחירה ובחלק מהמקרים הם הופכים לחלק בלתי נפרד וחשוב להם לשים לב לכל הפרטים - קטנים כגדולים. מכיון ומדובר במעבר לא פשוט עבור אותם קשישים, הרי הם עוזבים בית שגרו בו כל כך הרבה שנים וכעת הם שוב רוצים להרגיש בבית, רוצים להרגיש שהם רצויים, שנוח להם ולכן הבחירה חייבת להתבצע כמו שצריך.

באיזה גיל מומלץ לעבור? ובכן, אמנם לשאלה זו אין תשובה חד משמעית אך אם נעסוק בנושא של הנאה ומקסום היתרונות שקיימים בתוך רשת דיור מוגן, אין ספק כי מעבר מוקדם יסייע לקשיש להסתגל יותר בקלות. מעבר בין גיל 65-70 נחשב לאופטימלי, כך הקשיש יוכל להנות מכל מה שלבית הדיור המוגן יש להציע החל מההרצאות, הטיולים והסיורים, ערבי התרבות, בריכת השחייה, החוגים ועוד. בנוסף, לקשיש יהיה קל יותר ליצור מעגלי חברויות עמוקים בתוך המתחם.

נסו שלא להרחיק - אם נצליח לשמור על מיקום גיאוגרפי קרוב לדירה או לבית בהם התגוררו ההורים עד לאותה עת, מה טוב. שמירה על מיקום גיאוגרפי שמוכר לקשיש תסייע לו לעבור בצורה חלקה, הוא ירגיש הרבה יותר בטוח ויחד עם זאת יוכל לשמור על אותם קשרים שטיפח קודם לכן, עם חברים או בני משפחה קרובים שהיו באים לבקר לעתים קרובות יחסית.

בדקו היטב את הדירה - ערכו סיור ביחד עם ההורים שלכם בדירה אליה הם הולכים לעבור. בדקו בדיוק אילו פתרונות יש בתוך הדירה ואיזה שירותים בית הדיור מספק. האם המטבח מאובזר, האם יש מכונת כביסה או שמא שירותי כביסה במקום, האם קיימת האפשרות להכניס מטפלת למגורים ואילו שירותים רפואיים המקום מציע. נושא התחזוקה גם הוא חשוב מאין כמוהו שכן במקרה של תקלת חשמל או מים, אתם חייבים לדאוג שאכן יש מענה אופטימלי מטעם המקום.

בדיקה מוקדמת של הדברים תאפשר לקשיש מעבר חלק ואם תקפידו ללוות אותו לאורך כל התהליך, הוא ירגיש הרבה יותר ביטחון ונינוחות במקום החדש.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.