אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הזמן הרצוח של נתניהו


עמוס אריכא's picture

שעון שמש בסביליה, ספרד

שלא תזלזלו במתקפה החריפה על נתניהו מצדו של אהוד ברק הקורא לסלק מזירתנו את בנימין נתניהו אחת ולתמיד בגלל מסוכנותו למדינה. אכן, הרחקתו של נתניהו מחיינו היא צו השעה כי זמנו הרצוח במו מחדליו, תם; הקברניט שלנו הוא מתחזה ושנותיו כראש ממשלה בוזבזו לריק. עשר שנים הוא נמצא ליד ההגה של ספינה נדירה שהפכה בידיו לספינת רפאים מטלטלת  בין סופות, ולא הפיק החלטה היסטורית משמעותית אחת.

עשר שנים חלפו עליו תוך הנחת מכשולים  בדרך השלום ובהצפת ישראל בעשרות אלפי שב"חים השמים לצחוק וללעג מר את "גדר הביטחון" הפרוצה לכל מחבל רצחני. במקביל קנה נתניהו לעצמו שם בעולם כשקרן פתולוגי שאין לסמוך על מילתו, והוא נחשב כמוליך שולל המתהלל כחוגר מפתח בדברו על שלום, בעוד שאינו מסוגל להצביע לפחות על ניסיון רציני לגשר בינינו לבין בני העם האחר.

עד לרגע כתיבת שורות אלה זה לא שמעתי מפיו דבר אמת חיה בדבר טיבה של דרכו, אפילו לא טרח האיש הזה להבהיר כוונות. מכאן צפה להציק השאלה כיצד קרה הדבר שהוא שב ונבחר פעם אחר פעם מבלי שלמצביעים יהיה מושג קלוש מי ומהו בעצם האיש המשייט אותנו לאנשהו. במקום לנהוג בנו בשיח פשוט בגובה עיניים, הוא מפציץ אותנו בנאומי סרק ובקשקושי-שווא, ובאין חזון יפרע-עם.

זהו האיש הרדוד שבנה תהילתו וסחט כלימון את הטרגדיה שפקדה את אחיו יוני, ואין הוכחה צורבת ממסעו "המלכותי" עם שרה שלו לציין באנטבה מלאות ארבעים שנה ל"מבצע אנטבה" שרבים היו שותפים בכירים בו. זהו האדם שלפני שבועות אחדים גם ניסה לקנות את לב ה"מזרחיים" שבקרבנו בהודעה שיצאה מלפניו כי לאור בדיקת ד.נ.א. שעשה אחיו הצעיר עדו, מחזאי ורופא מוערך, התברר כי נמצאה בבדיקה זו הוכחה שמשפחתם נמנית על יהדות ספרד. זרקורים אלה המאירים את שפל מידותיו מוכיחים כי אין מבחינתו סייגים כשמדובר בבואו לפאר ייחודו.

מסתבר גם למועקתנו כי אין קצה לתעלוליו הילדותיים האלה כמו שימוש בהטלת מורא על אזרחי המדינה מפני הצפוי להם, אם הוא "האב הקדוש" לא ישגיח על ביטחוננו. זה הרגע שכמו בבדיחה הרוסית מוישלה מודיע למורה כי הוא מעדיף להיות יתום.

קשה להשלים עם הגלולה המרה כי איש זה שיכול היה למלא שליחות היסטורית  קיפח זמנו בשימור מקומו כראש ממשלה ועשה זאת מבלי להסס באלף ואחד תכסיסים בזויים, בעוד שהתעלם מיכולתו למנף תהליך היסטורי שרבים ייחלו לו מאז מלחמת העצמאות. יתרה מזו לאור התנהגותו הגחמנית והיהירה חוששני  כי אם  ניקלע לדרמת קיום ממשי, הוא יידע גם אז לחמוק מאחריותו אם ניכשל, ואנחנו נאכל את התוצאות הקשות שעלולות להתגלות כטרגדיה היסטורית.

עשר שנות "מנהיגותו" של נתניהו סופן להתברר כזמן רצוח, זמן מת שבו לא נעשה דבר לקדם בממשות את חזון שתי המדינות, שכן כל פתרון שאיננו כזה הוא איבת-נצח ואובדן המדינה. הזמן איננו קופא על מקומו ואין בו הבטחה להטות לנו חסד.

אבי המנוח יוסף מטריד אותי לאחרונה בלילות בהן השינה נגרעת ממני. אני שומע את רחשי התהפכותו בקברו בשורת היוצרים בקריית-שאול. אני אפילו מוכן להישבע כי קלטתי את קולו המצליף בי על שבני דורי ואני איתם לא הבנו את חשיבות תפקידנו בבלימת המנהיג הנכשל הזה. זו עת לעשות, וצודק אהוד ברק בקריאתו הנוקבת לשים קץ לדרכו של נתניהו, אפילו היא מושפעת מאינטרסים אישיים. זו קריאה שתהדהד עד שיפול דבר.

כל עוד אני קשוב לחובת היותנו חוליה בשרשרת מופלאה של מקימי הישוב העברי בארץ-ישראל, אקרא לנתניהו לקפל את יריעת דגלו ולפרוש לאלתר בטרם תתאחר שעה. גורל ילדינו ונכדינו חשוב לאין שיעור ממסע התענוגות החזירי המתמשך של משפחת נתניהו ברחבי-עולם תוך זלזול מתנשא בכולנו, באטימות כה-מרושעת ומסוכנת.

 

Comments

נתניהו - ראש ממשלה שאני שמח על פעלו

נתניהו - התמודד עם אובמה 8 שנים ועשה לו בית ספר רוב התקופה.
נתניהו - התקבל בכבוד מלכים ברוסיה, בסין, ביפן, בהודו, באפריקה ובשלל מדינות באירופה, ואירח בישראל את נשיא רוסיה, ראש ממשלת יפן, סגנית נשיא סין ונשיא פראגווי.
נתניהו - בתקופתו התל"ג לנפש גדל ביותר מ100%, התמ"ג בשיא של כל הזמנים, יתרות המט"ח צמחו ב-300% ויותר, החוב הלאומי צנח לרמה הנמוכה ב-60% לעומת רמתו בתקופת קום המדינה, והאבטלה בשפל של כל הזמנים.
נתניהו - מספר נוסעי הרכבת גדל בתקופתו פי 106.
נתניהו - בניית התשתיות, הכבישים, המחלפים, קווי הרכבת, נמלי הים, שדות התעופה, בתי החולים והערים החדשות בתקופתו, בשיא של כל הזמנים.
נתניהו - חינוך חינם לפעוטות שהוקפא 24 שנה יושם בתקופתו.
נתניהו - הרכבת התחתית בת"א ש-40 שנה מדברים עליה, מתחילה להיבנות בתקופתו.
נתניהו - בתקופתו התיירות הנכנסת, מכירת המכוניות, וכמות הישראלים שטסים לחו"ל מצויה בשיא כל הזמנים.
נתניהו - בתקופתו התקבלה ישראל לגוש מדינות ה-OECD.

וחוץ מזה יש עוד כמה דברים:

https://www.facebook.com/notes/lior-ben-ami/%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%A4%D7%A1%D7%A7%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%A4%D7%97%D7%93-%D7%95%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%9C%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%90%D7%AA-%D7%A8%D7%94%D7%9E-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%A0%D7%AA%D7%A0%D7%99%D7%94%D7%95/10154543698401091?pnref=story

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.