אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

סליקה באינטרנט - איך זה עובד?


דודי שרון's picture
סליקה באינטרנט

מאת: איציק נוסצקי

כאשר אדם מבצע עסקה בחנות בה הוא נמצא העסקה מועברת דרך מסופון של המחשב אשר מחובר אל מערכת הסליקה של חברות האשראי השונות שאיתן עובד העסק ולאחר שמתקבל אישור לעסקה, יוצא האישור לבית העסק, עליו חותם האדם שרכש את המוצרים לשם אישור העסקה באופן סופי ואז הלקוח מקבל את המוצרים בצירוף החשבונית שיצאה אף היא לאחר אישור העסקה.

על רקע ההתפתחות האדירה בעשור האחרון של המסחר האלקטרוני בישראל ובעולם, גברה משמעותית הדרישה לפתרונות סליקה מתקדמים שיאפשרו להביא את חווית השופינג גם אל אתרי האינטרנט. היום ניתן לרכוש כמעט כל מוצר ושירות באינטרנט – החל מפריטים בודדים שעולים כמה שקלים ועד לטרקטורים, בתים ואף מטוס(!).

על מנת לאפשר סנכרון והטמעה של  סליקת כרטיסי אשראי באתרי האינטרנט, יש צורך להתקשר עם אחת מחברות המעניקות פתרונות סליקה כאלו ואחרים, ושלהן יש את  הידע הטכני והאמצעים המתאימים.
באופן זה מתבצעות עסקאות בצורה יומיומית כאשר מדובר בעסקה שמתקבלת פנים אל מול פנים, אך מה קורה כאשר מדובר בעסקאות כאשר האדם נמצא באתר של חנות וירטואלית בה הוא רוצה לבצע רכישה? איך מתקבלים כל הנתונים ומועברים אל חברת כרטיסי האשראי לשם אישור ונסגרת העסקה עם קבלה לחנות ולמבצע העסקה?

לשם כך בדיוק קיימות מערכות של סליקה באינטרנט שמשלימות את החסר כאשר מדובר בעסקאות שמתבצעות באתרי מסחר אונליין שרק הולכים ומתרבים מידי יום ביומו ומהווים את הזירה החדשה לביצוע של עסקאות בצורה נוחה ובטוחה.

איך סולקים מה שלא רואים?

חנות וירטואלית היא למעשה חנות שמציגה את הסחורה של בית העסק ושם צריכים להופיע הפריטים למכירה עם התיאור שלהם, המחיר והאייקון של הוספה לעגלת הקניות הווירטואלית כאשר בסיום האיסוף של המוצרים שנבחרו בקפידה על ידי הלקוח מופיע מבט של כל המוצרים שנמצאים בעגלה והאפשרות להתקדם הלאה אל עבר ביצוע הרכישה עצמה. בשלב זה הלקוח מועבר אל חלון שהוא מאובטח בתקנים ברמות שונות לשם הזנה בטוחה של פרטים אישיים כמו תעודת זהות ופרטי כרטיס האשראי לחיוב. את ההצפנה אפשר לראות בקלות על ידי מבט מהיר לשורת הכתובת שמתחלפת לשורה עם סימן של מנעול.

בסיום הרכישה מתקבל לרוב מייל שבו יש את פרטי הקבלה עם כל המוצרים שנרכשו, ממש כמו קבלה שמתקבלת לאחר יום העסקה בבית העסק בצורה פרונטלית והלקוח ממשיך אל סדר יומו עד לקבלת המוצרים. אך מה קורה כאשר העסק רוצה לקבל תגמולים כספיים בצורה מהירה?

ספק סליקה עם שירות אקספרס

על מנת לסלוק את העסקאות באופן וירטואלי מקבל כל בית עסק מספר ספק סליקה מול חברות האשראי תהליך שלוקח לפחות חודש, כאשר רישום זה כולל בנוסף עמלות וערבויות.
ישנם ספקים של סליקה כמו טרנזילה אשר מאפשרים לבצע את כל התהליך ללא הערבויות הנדרשות, לאפשר מגוון של אמצעים סליקה לפי הצורך האישי של כל בית עסק תוך כדי פתיחת מסוף מסלקה במהירות רבה (תוך 24 שעות) ועם עמלות הקמה נמוכות יותר ובנוסף מאפשרים לקבל את התקבולים מן העסקאות באופן מיידי.

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.