אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מיתוסים על מזון לכלבים: שוקולד גורם לתולעים?


דודי שרון's picture
מזון לכלבים

מיתוסים נועדו להישבר לרסיסים קטנים קטנים, וזה בדיוק מה שאנחנו הולכים לעשות עכשיו. במשך שנים מסתובבים להם בלי בושה מיתוסים סביב מזון לכלבים: ששוקולד גורם לתולעים, שגורים צריכים לקבל תוספת של סידן, שסירוס או עיקור גורמים להשמנה, שכבש ואורז הוא מזון היפואלרגני, שמחסור בסידן בגוף גורם לכרסום קירות ועוד שלל מיתוסים. נו באמת, אבל באמת נו באמת – לא היה ולא נברא, כי אם רק במוחם של סרני שמועתי!

בואו ננפץ את כל המיתוסים אחד אחרי השני ואחרי השלישי:
שוקולד גורם לתולעים – קודם כל שוקולד בכלל לא בריא לכלבים, אבל חוץ מזה בין תולעים לבין שוקולד לבין כלבים אין שום קשר! כלבים יכולים להידבק בתולעים רק אם הם בולעים פרעושים, מנשנשים צואה נגועה בביצי תולעים או אם מדובר בגורים שיונקים חלב אם שאינה מטופלת. אבל זה עדיין לא אומר שעכשיו נותנים לכלב חפיסת שוקולד כצ'ופר על התנהגות טובה. זה שהשוקולד מזיק לכלבים זה כבר לא מיתוס בכלל – בשוקולד יש שני מרכיבים מאוד רעילים עבור הכלבלב שלכם – קפאין ותיאוברומין. הם ממש פוגעים במערכת העצבים ויכולים ליצור מצבים רפואיים מסוכנים. אם מדובר בשוקולד מריר אז בכלל מדובר בפצצת תיאוברומין רעילה במיוחד.

יש לתת תוספת של סידן לגורים – ככה סיפרו לכם? מי סיפר? להיפך, להיפך, להיפך. כיום זה דבר ידוע שדווקא כלבים שיש להם סיכון גדול לבעיות שלד ומפרקים דוגמת כלבים מגזעים גדולים או בעלי נטייה גנטית מסוימת, הם כלבים שצריכים רמות נמוכות ככל הניתן של אנרגיה ומינרלים מסוג סידן וזרחן. דווקא עודף במינרלים במזון לגורים מסוגים גדולים עלול להביא על הכלב לא עליו בעיות בעצמות השלד בשל גדילה מהירה! גורים צריכים לקבל מזון לכלבים איכותי שהולם את המשקל הצפוי שלהם ככלבים בוגרים (קטן, בינוני, גדול)

כבש ואורז הוא מזון היפואלרגני – לא לא ולא נכון! שורשי המיתוס במזון של חברת יוקנובה בטעם כבש ואורז שהיה הראשון שבו השתמשו ביחס אנטי דלקתי של חומצות השומן אומגה 3 ואומגה 6 (יחס של 1:5). אבל צריך לזכור, מזון כבש ואורז אינו סטרילי ממרכיבי עוף ולכן הוא גם אינו היפולארגני. מה שכן, כלבים ממש אוהבים את הטעם של המזון הזה!

מחסור בסידן מביא לכרסום קירות – מה זה, אבל מה זה לא! גרים מכרסמים קירות, לועסים חפצים ומפרקים את הצורה לכל החולף בדרכם כי זה חלק מההתנהגות של גור. הגורים עושים זאת כי לרוב כואבות להם השיניים והחניכיים בעת ההחלפה של שיני החלב (בתקופה שבין 4-6 חודשי החיים הראשונים). זו תופעה מוכרת שחולפת עם הזמן. אם התופעה מתרחשת אצל כלב בוגר זה לרוב נובע מחרדת נטישה או סתם מתוך שעמום ואז צריך לטפל היטב בעניין. בכל מקרה, התנהגויות כאלה ממש לא מעידות על מחסור בסידן או בכל מרכיב תזונתי אחר.

נכתב בשיתוף עם יוקנובה ישראל

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.