אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שישה מיליארד דולר להכנת סוכריות


אביגיל אגלרוב's picture
candy-crush
במהלך הרבעון השני של השני, הגיעה חברת קינג להכנסות בסך 490 מיליון דולר, עם כמות של 501 מיליון משתמשים פעילים חודשיים.

חברת Activision Blizzard מהמרת על עתיד המשחקים הדיגיטליים עם רכישתה בסך 590 ביליון דולר את קינג, חברת המשחקים הדיגיטליים. המו"ל של חברת Activision Bizzard הודיע בתחילת נובמבר 2015 על רכישת כל הון המניות המונפקות של חברת המשחקים, בסך של 18 $ למניה.

חברת קינג הגיעה לשיאה בשנת 2012 עם השקת המשחק קנדי קראש סגה, שביקש את המשתמשים להתאים פיסות צבעוניות של סוכריות. הצלחת המשחק, שזכתה לעשרה מיליון הורדות בדצמבר של אותה שנה, הניעה את החברה לבצע את ההנפקה הראשונה לציבור בשנת 2014 עם מניות בעלות של 22.50 $ למניה.

ככל שדהתה הפופולאריות של המשחק עם הזמן, עברה החברה תקופה קשה בניסיון לשכפל את הצלחתה. למרות זאת, במהלך הרבעון השני של השני, הגיעה חברת קינג להכנסות בסך 490 מיליון דולר, עם כמות של 501 מיליון משתמשים פעילים חודשיים.

חברת Activision ידועה בזיכיונות קונסולת התקציב הגדול שלה, כולל משחקים מקוונים, והיא רואה ברכישת המניות של חברת קינג הזדמנות להתרחב למרחב הצמיחה המהירה של משחקים בטלפונים חכמים, עם ציפייה לייצור של למעלה מ-360 מיליון דולר בהכנסות, עד סוף שנת 2015.

מנכ"ל Activision בובי קוטיק, הודיע בהצהרה כי חברתו מעריצה את המשחקים היצירתיים המהנים מאוד אותם מוציאה חברת קינג בעקביות, אלו הם משחקים מרתקים, חינמיים, זמינים בקלות להפעלה ומציתים את דמיונם של שחקנים בגילאים שונים ברחבי העולם.

ידיעה זו שוחררה במקביל לפרסום הרווחים של חברת Activision לרבעון השלישי של שנת 2015, במהלכו השיגה החברה רווח נקי של 17 סנט למניה, על הכנסות של 990 מיליון דולר. חברת קינג, שבסיסה בדבלין, תמשיך להיות מנוהלת על ידי המנכ"ל ריקרדו זאקוני, סמנכ"ל הקריאייטיב סבסטיאן קנוטסון, וסמנכ"ל התפעול סטפן קורגן, והם יתנהלו כיחידת הפעלה עצמאית. הרכישה צפויה להסתיים באביב שנת 2016.

לדברי זקוני, רכישה זו תציב את החברה היטב על השלב הבא ההתפתחות העסקית שלה, ותניב תועלת ברורה לשחקנים ולעובדים. בכוונתם לשלב את המומחיות שלהם עם חברת Activision Bizzard להפעלת משחקי טלפונים חכמים, תוך החופש להפעיל מותגים ברמה עולמית ורקורד מוכח של בנייה ושמירה על הזיכיונות המצליחים ביותר, על מנת לספק את המשחקים הטובים ביותר למיליוני שחקנים ברחבי העולם.

Comments

מכורה קשות

כבר שלוש שנים. לא מצליחה להפסיק.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.